Bego Marka İmplant Parçaları İçin Öneriler

Dezenfeksiyon, dekontaminasyon, ve sterilizasyon, enfeksiyon takibi ve denetlemesi işleminin aslıdır. Diş hekimliğinde implant sistemleri için baştan sona büyük önem taşır. Bego marka implant parçaları için önerilere aşağıda yer vereceğiz. 

 • Tedavi amaçlı kullanılan alet ve malzemelerde çapraz enfeksiyonu önleyecek işlemlerin yapılması şarttır.
 • Sterilizasyon, basit bir işlem olarak kabul edilmemeli; tıbbi amaçlı kullanıma uygun
  malzeme sağlanması, yani üretim süreci gibi değerlendirilmelidir.
 • Sterilizasyon, aletlerin kullanım alanından transferi, ön temizlik ve dekontaminasyonu, hazırlık ve bakım alanına taşınması, sayımı-bakımı ve kontrolü, paketlenmesi, steril edilmesi, depolanması, kullanımınına kadar sterilliği korunarak saklanması basamaklarının tümünü içeren bir işlemler dizisidir.
 • Bu aşamaların her birinde tanımlanmış kurallara uyulması ,her aşamada yapılanların
  denetlenmesi ve düzenli olarak kayıtların tutulması sterilizasyonun vazgeçilmez gerekleri arasındadır.
 • Aletler temizlik ve dekontaminasyonu yapılmadan steril edilmemelidir.

Yapılan uygulamalarla ilgili yazılı prosedürlerin bulunması ve çalışan kişilerin eğitiminin
sürekliliği vazgeçilmez bir koşuldur.Prosedürler ve protokoller düzenli aralıklarla gözden geçirilmeli, denetlenmeli ve gerektiğinde yeniden düzenlenmelidir.

MANUEL DEZENFEKSİYON

Dezenfeksiyon için tıbbi ürünleri bir daldırma ve tıbbi ürünler birbirine temas etmemelidir. Farklı metallerden üretilen tıbbi ürünler ultrason banyosunda bir arada dezenfekte edilmemelidir. Kullanılan dezenfekte maddelerinin temizlenecek malzemeyle uyumlu olduğundan ve etkisi test edim maddelerin kullandığından emin olun.

Uygulama çözeltisi, diğer metallerden yapılan tıbbi ürünlerin dezenfeksiyonu için yeniden hazırlanmalıdır.

Uygulama çözeltisini en az günlük olarak yenileyin. Tıbbi ürünleri, kalıntıları gidermek için tepkime süresinin akışına göre (en az 30 saniye) de iyonize su ile titiz bir şekilde çalkalayın. Tıbbi ürünle tiftiksiz tek kullanımlık havlular veya yağsız başınla hava ile kurutun.

MEKANİK TEMİZLİK (TAVSİYE EDİLİR)

Farklı metallerden üretilen tıbbi ürünler bir arada temizlenmemeli/dezenfekte edilmemelidir. Tüm ölçü kaşıklarına kapak kaptan sökülmeli ve mevcutsa çıkarılabilen tüm silikon parçalan ölçü kaşığı plakasından ve gerekirse kaptan çıkarılmalıdır.

1.Sökülen tıbbi ürünleri, temas etmeyecek ve kanal, boşluk ve kör açıklıklardan su akamayacak şekilde termo dezenfeksiyonuna yerleştirin. Çalkalama kalıntılarından kaçının. Gerekirse, döner aletler için uygun bir alet kullanın.
Daha sonra donanımlı ölçü kaşağı plakası, temizlik için filtre sepetine yerleştirilmelidir

2. Temizlik maddesi Termik dezenfeksiyon ” dahil olmak üzere , Vario TD programını başlatın (Sıcaklık 90°C, tutma suresi 5 dakika, kuruma süresi 7 dakika). Son çalkalama için de iyonize su tavsiye edilmektedir.

3. Program bitiminden sonra tıbbi ürünü termo dezenfektörden* çıkarın.

4. Tıbbi ürünleri tiftiksiz tek kullanımlık havlular veya yağsız basınçlı hava ile kurutun. Erişilmesi zor alanların kurutulmasına dikkat edin.

5. Temizliği gözle kontrol edin. Tıbbi ürünler temiz değil ise tüm temizlik işlemi tekrarlanmalıdır.

Kontrol, bakım ve denetim Bakım ve İşlev kontrolleri:

Hasar (ör. aşınmış uçlar, kancalı uç, çentikler, aşınma, sıyrık) ve yıpranmalar konusunda tıbbi ürünleri kontrol edin. Hasar, yıpranma veya aşınma olması durumunda tıbbi ürünler hemen ayrılmalıdır.

Tork anahtarının bakımı:

Temizlik işleminin yapılmasından sonra tüm tamamlayıcı parçalar ve boşluklar kurutulmalıdır. Cırcırin birleştirilmesinden önce resimde gösterilen yerler yağlanmalıdır. Circir/tork anahtarini alet bakim malzemesiyle yağlayın. Fazla yağı giderin. Burada buhar basıncı sterilizasyonu için uygun olan alet bakim malzemesinin kullanılmasına dikkat edin (kullanılan maksimum sterilizasyon sıcaklığını göz önünde bulundurun).

Montaj kontrolü için şekle bakınız. Tork anahtarı maksimum 10 Ncm’de depolanmalıdır. Çirçirin yılda bir kez bakım ve tekrar ayarlanma işlemleri için BEG0 İmplant Systems GmbH & Co. KG’ye gönderilmesini tavsiye edilmektedir.

EN İYİ İMPLANT HANGİSİ?

Diş tedavilerinde uzun kullanım ömrü ve biyolojik olarak uyum son derece önemlidir. Özellikle çok sayıda diş kaybedildi ise yapılacak diş protezi,diş köprüsü,implant veya diğer diş hekimliği uygulamaları daha da önem kazanır. Kullanılan malzemenin kalitesinin yanı sıra el işçiliği de  mühim bir ayrıntıdır. Gerek diş doktorunun el melekesi gerek diş teknisyeninin işe gösterdiği özen ve bilgi birikimi uygulanacak diş tedavisinin başarısında önemli pay sahibidir.

Tedavi ücretlerinin özellikle implant ve zirkonyum diş kaplama gibi tedavilerde yüksek rakamlar tutması nedeni ile doktor seçimi kadar malzeme tercihine de dikkat edilmesi gerekir. Uzun ömürlü ve estetik görünümlü diş tedavilerinin aynı zamanda yeterli fonksiyonu da sağlaması beklenir. Örneğin diş köprüsünde dayanak olarak kullanılan dişlerin biyolojik ömrünün en az 10 yıl olması beklenir. Aynı şekilde uygulanan implantların çevresindeki kemik dokusunun ve implant yüzey özelliklerinin en az 20 yıl sorun çıkarmadan kullanıma müsaade etmesi beklenmelidir.

Bildiğiniz gibi yapılan implantlarda doğru cerrahi uygulama ve planlama gerçekleşse bile kullanılan implant malzemesinin mekanik ve biyolojik özellikleri de önem taşır.

EN İYİ İMPLANT

Evet hepimiz bu sorunun tek bir cevabı olmadığını biliyoruz. Ama size en iyi implant ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmak isteriz. Bir implant hekim için ve hasta için en iyi implant olma özelliklerini farklı bakış açıları ile yaklaşıldığı için aynı anda taşıyamaz. Hasta için en iyi implant demek belki de en ucuz implant anlamına gelebilir. İmplant fiyatları ve üzerine uygulanacak porselen veya zirkonyum diş fiyatları ile birlikte hastanın ağzında yaptıracağı diş temizleme fiyatı, diş dolgusu fiyatı gibi ücretler eklendiğinde rakamın yükseleceği malumdur. Bu nedenle hastalar diş tedavi ücretlerini karşılamakta zorlanabilmektedir. Ancak yapılan diş tedavisinin doğru uygulanması ve uzun ömürlü olması sayesinde verdikleri paranın karşılığını zaman içerisinde geri alabilirler. Bunda ilk koşul tabi tedavinin doğru planlanıp uygulanmasıdır.

Bir kez daha söylemek isterim ki en iyi implant hekimin seçtiği ve sorumluluğunu aldığı implant markasıdır. Siz hasta olarak implant seçerseniz çıkacak sorunlar ile ilgili sorumluluğu da üzerinize almış olursunuz. Bu nedenle bırakın doktorunuz implant markasını seçsin. Sizden daha iyi tercih yapacağı kesindir. Mesela benim tercihim Alman Bego implant dır.

EN UCUZ İMPLANT MI EN PAHALI İMPLANT MI?

Bazı hastalar implant için çok para ödeyip iyi sonuç alamadıklarından yakınırlar. Burada ödenen implant fiyatını öğrenmek gerekir. Bazı insan için en ucuz implant bile pahalı olabilir. Kendi bütçesine göre pahalı olması yapılan implantın yüksek fiyatlı olması demek değildir.aslında. Türkiye de piyasada bulunan implantlar içerisinde özellikle Alman implant markaları ve İsviçre implantları yüksek fiyatlı implantlardır. Yerli implantlar fiyat olarak daha düşük maliyetler ile yapılabilmektedir. Ancak kullanılan malzemeden alınan karşılığa bakıldığında mesela Bego implant için ödenen yüksek fiyatın zaman içerisinde kendisini fersah fersah geri ödediği de bir gerçektir. Dünyanın bir çok ülkesinden Türkiye ye özellikle İstanbul a diş tedavileri için gelen hastalar diş tedavilerini özellikle implant ve estetik zirkonyum diş kaplamalarını İstanbul da yaptırmaktadır. İstanbul valiliği   web sayfasında İstanbul’da kalınacak gezilecek yerler ile ilgili detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

İmplant sonrası komplikasyonlar

 

Bu sorunlar implant cerrahi işlemle yerleştirilmesini takip eden birkaç gün içinde gelişir. Hasta cerrahi sonrası olağan yan etki sayılabilecek şişlik, ağrı ve rahatsızlık, kanama ve morarmanın yanı sıra bölgede uzayan uyuşukluk hissi konusunda önceden uyarılmalıdır. Tüm bu sorunlar kısa dönemlidir ve genellikle ilk hafta sonunda kaybolur. Hastalar rahatlatılarak, tüm farklı komplikasyonlarla nasıl başa çıkabilecekleri konusunda bilgilendirilmelidir. Ağrıyı ortadan kaldırmak için, basit ağrı kesicilerin kullanımı değerlendirilmelidir. Cerrahi sonrası, hemen soğuk kompres uygulaması ile şişlik minimize edilebilir. Hastalar şişliğin birkaç gün içinde ortadan kalkacağı yönünde rahatlatılmalıdır. Kanama olabilir ve bölgeye tampon aracılığıyla hafif basınç uygulayarak kontrol edilmelidir.

Enfeksiyonlar sık rastlanan sorunlar olmamasına rağmen, kötü cerrahi teknik veya hastanın bitkin oluşu yüzünden görülebilir. Eğer ağrı geçmiyorsa veya cerrahi sonrasına göre artıyorsa ve hasta kötü tattan şikayetçiyse, bir enfeksiyon gelişmiş olması olasıdır ve uygun antibiyotik reçete edilmelidir.

Kısmi uyuşukluk hissedilebilir, özelliklede alt çenede. Genellikle sinir üstünde oluşan geçici sıvı basıncına veya cerrahi sırasında sinirin travmatize edilmesine bağlıdır. Genellikle kısa sürelidir.

BEGO

YAZAR: Diş Dr. Sertaç KIZILKAYA www.drsertac.com/implant

Bego implant bizim avantajları nedeni ile en çok uyguladığımız implantların başında gelmektedir. Uzun yıllardır diş hekimliği sektöründe Alman kalitesi ile hizmet veren Bego implantları bildiğim en iyi implantlardan birisidir. Sizin ihtiyaclarınıza göre hem uygun fiyatlar hemde kaliteli implant diş tedavisi olmak istiyorsanız Bego implant sizin aradığınız marka olabilir. Ağızda yapılacak tedavi planlamasının da en az implant markası kadar önemli olduğunu unutmamanız gerekir. Doğru bir planlama sonrası iyi uygulanan implantlar size uzun yıllar hizmet edebilir. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İletişim formunu doldurduğunuzda size en hızlı şekilde geri dönüş yaparak randevu ayarlanacaktır.

Randevunuzda diş röntgeniniz için ücret alınmayacak ve tecrübeli diş hekimleri tarafından bilgilendirildikten sonra size tedavi fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi verilecektir. Ödeme şartları ve tedavi süresi ile ilgili her türlü soru için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı Olarak Avantajları:

 • İmplant protetik kesişme noktası
 • Güvenli, bakteri sızdırmazlığı stabil iç bağlantı
 • Tek diş tedavilerinde rotasyona karşı koruma
 • Yapısal özellikler sayesinde ara parçalara gerek duyulmamaktadır
 • Sade, anlaşılabilir sistem, parça fazlalığından oluşabilecek gereksiz riskler yoktur
 • İmplant dizaynı
 • Her kemik kalitesine uygun yüksek primer stabilite
 • Protetik tedavi öncesi ve sonrası düşük kayıp oranı
 • Direkt yükleme ve tedaviye uygun
 • Sadece kendinden kesiciymiş gibi değil, gerçekten kendinden kesici yapıya sahip implantlar
 • Çapı azaltılmış implantlar (mini- implantlar)
 • Tek ve çift aşamalı protocol uygulanabilmektedir
 • Almanya çıkışlı kalite ürünü
 • Üniversite ve kurumlarla ortak çalışma ve daimi ürün geliştirme
 • Direk üretici desteği
 • Kapsamlı eğitim desteği
 • İstek üzere 36 ay sigorta
 • Kapsamlı yedek parça garantisi
 • Firma olarak sizin için en iyisi
 • Optimal material gideri
 • 10 yılın sonunda %97 başarı oranı ile güvenli sistem
 • Uzun süreli müşeri memnuniyeti
 • Basit ve anlaşılır kullanım sağlayan sistem
 • Yeni başlayanlar için ideal
 • Kısa öğrenme ve alışma süresi
 • Ön görülebilir sonuçlar için hedef odaklı çalışma imkanı
 • Düşük komplikasyon oranı
 • Multi endikatif sistem
 • Tüm protetik tedaviler BEGO SemadosR implant ve yardımcı parça çeşidi ile kombine kullanılabilmektedirler.

BEGO İMPLANT NASIL?

;Yukarıda da anlattığımız gibi bego implant markası olarak en güvenilir markalardan birisidir. Türkiye’de bu marka için iyi sonuçlar alındığından ismi yaygın olarak bilinir.Örnek olarak kongrede İstanbul’un en büyük diş kliniklerinden birisi olan Korudent Diş Kliniği Hekimlerinin

“Diş kliniği olarak Alman malı Bego İmplant kullanmaktan çok memnunuz.” sözü çok önemlidir.

Bego implant markası hakkında fiyat bilgisi almak için http://www.drsertac.com sitesinden randevu talep edebilirsiniz. Türkiye de bulunan en iyi implant fiyatları konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

BEGO YAPTIRANLAR VE YORUMLARI:

Olumlu yorunlar alıyoruz. Bego implantları iyileşme süreçleri sorunsuz gidiyor. Üst yapı protez seçeneklerinin geniş yelpazede olması büyük avantaj sağlamakta.

İmplant Diş

İmplant Diş

İmplant Markaları

Türkiye de yaygın kullanılan markalar hakkında bilgi almak isterseniz ilgili firma isimleri ve web sitelerini sizlere sunuyoruz. Bunlardan belli başlılarının firma ve mümessil web siteleri aşağıdadır.

Bego implant en başarılı ve yaygın kullanılan implant markasıdır.

 1. ITI Straumann (İsviçre) :  Straumann   |  Batı Dental   |  Hasta Bilgilendirme
 2. Nobel – Biocare (İsviçre) :   Nobel Biocare   |   Bioport   |   Nobel Smile
 3. Zimmer Dental İmplant (Alman) :  Zimmerdental.com   |   Mutlu Dental
 4. Astra Tech (İsveç) :  Astra Tech   |   EOT Dental
 5. Biomet 3i (Amerika) :   Biomet3i   |   Biomet Medikal
 6. Biohorizons (Amerika) :   Biohorizons   |   UMG Uysal
 7. 3M Imtec (Amerika) : 3M Imtec Implants   |   3M Imtec Türkiye
 8. Sky-Bredent (Alman) : Bredent
 9. Nucleoss (Türkiye) :   Nucleoss
 10. İmplant KA (Türkiye) : İmplant KA
 11. Dentsply Xive – Frialit (Alman) : Densply-Friadent
 12. Alpha Bio implantları (İsrail) : Alpha-Bio
 13. AB implant (İsrail) :   AB Dent   |   Demirtaş Diş
 14.  İmplant Direct (Amerika) :   Implant Direct   |   Denta Solaris
 15. Tekka implantları (Fransa): Tekka Implantology
 16. Hi-Techimplants (İsrail):   Hi-tech Implants
 17. Bego implant (Alman) : Bego Implantology
 18. Bicon implant (Amerika) : Bicon Dental Implants
 19. Hiossen implant (Amerika) : Hiossen
 20. Dio implant (Güney Kore) : Dio Implants
 21. – Diğer üreticiler :   Dental Implant Manufacturers    |   Links to Dental Implant Manufacturers

İmplant Markaları

 İMPLANT MARKALARI

Türkiye’de implant markaları ve çeşitleri her geçen gün hızla artmaktadır.İmplant tercihinde köklü ve servis hizmeti kuvvetli firmalar tercih edilmeldir. Dental implant tedavisinin başarısında kullanılan implant markası kadar aşağıdaki dört hususda önemlidir.
1- Dişhekiminin cerrahi beceri ve tecrübesi

2- İmplantın üzerine yapılacak olan protez ve oklüzyon (dişlerin birbiri ile olan ilişkisi)

3- Hastanın kemik kalitesi

4- Tedavi sonrası ağız hijenine verilen önemdir.

Bunlardan belli başlılarının firma ve mümessilleri aşağıdadır.

 1. Bego İmplant (Almanya) : Bego Türkiye en iyi implant
  Bego İmplant 2015 Türkiye

  Bego İmplant 2015 Türkiye

   

 2. Nobel – Biocare (İsviçre) : Nobel Biocare | Bioport | Nobel Smile
 3. Zimmer Dental İmplant (Alman) : Zimmerdental.com | Mutlu Dental
 4. Astra Tech (İsveç) : Astra Tech | EOT Dental
 5. Biomet 3i (Amerika) : Biomet3i | Biomet Medikal
 6. Biohorizons (Amerika) : Biohorizons | UMG Uysal
 7. 3M Imtec (Amerika) : 3M Imtec Implants | 3M Imtec Türkiye
 8. Sky-Bredent (Alman) : Bredent
 9. Nucleoss (Türkiye) : Nucleoss
 10. İmplant KA (Türkiye) : İmplant KA
 11. Dentsply Xive – Frialit (Alman) : Densply-Friadent
 12. Alpha Bio implantları (İsrail) : Alpha-Bio
  AB implant (İsrail) : AB Dent | Demirtaş Diş
 13. İmplant Direct (Amerika) : Implant Direct | Denta Solaris
 14. Tekka implantları (Fransa): Tekka Implantology
 15. Hi-Techimplants (İsrail): Hi-tech Implants
 16. Bicon implant (Amerika) : Bicon Dental Implants
 17. Hiossen implant (Amerika) : Hiossen
 18. Dio implant (Güney Kore) : Dio Implants
  – Diğer üreticiler : Dental Implant Manufacturers | Links to Dental Implant Manufacturers

Aynı implant markasının farklı kliniklerde uygulandığı zaman değişik sonuçlar verdiğini biliyoruz.

Diş ve kimliği bilinmeyen insana kullanılan malzemelerin ve kullanılan cihazların yüksek oranda hassasiyetini gerektirir. Bu hassas çalışmalara ek olarak bilgi deneyim ve türü ve ilave edildiğinde kişinin hangi implant markasını değil hangi hekim ile çalıştığı daha anlamlı olacaktır. İmplant tedavisi öncesinde yoğun bir şekilde kafamızı karıştırmasın çünkü her implant için her klinikte farklı bir duymamız büyük bir olasılıktır kliniklerin implantı alırken aynı marka implant için bile farklı ücretler ödediğini biliyorum implantın aldığı beş tane ise farklı fiyatlar uygulanmaktadır.

Yukarıda anlattığımız kriterleri birinin yaptığı yatırım da eklendiğinde insan ne kadar çok farklı etkenler maruz kaldığı daha iyi anlaşılacaktır. Alman implantların iyi olduğuna dair yaygın bir hangi neden İle böyle bir konunun oluştu onu bilmiyorum. Ancak 25 yıllık deneyim Nerim ile alman özellikle BEGO İMPLANT  markasının uygulama sırasında sorun yaratmadığını söylemek isterim.