İmplant Diş Faydaları

Diş implantı son yıllarda giderek daha fazla konuşuluyor. Çekilmiş veya eksik dişler için önemli bir çözün olanağı sağlayan bu diş tedavi yöntemi hakkında İstanbul Küçükçekmece Korudent diş kliniği kurucusu Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya’dan bilgi aldık.

implant diş yapım fiyatı 2019

implant diş yapım fiyatı 2019

İmplant Diş Yapımı

İmplantların yararları arasında en çok ön plana çıkan özellik takıp çıkarılan protezlerin yerini almasıdır. İmplant tedavisi ile gülüşünüz ve çiğnemeniz bir ömür boyu sürebilir. Eksik dişlerin değiştirilmesi genel sağlığınız ve diğer dişlerinizin sağlığı için önemlidir. Doğal dişler eksik olduğunda, sadece işlevselliğini kaybetmez, aynı zamanda başka birçok sorunu da yaşayabilirsiniz.

Çekilen Diş Yerine İmplant Ne zaman Yapılır?

Eksik dişlere sahip olmak sadece utanç verici değil, aynı zamanda tedavi edilmediği takdirde ağzınız da hızla kötüleşecektir. Diş implantları daha iyi görünmenize ve
hissetmenize, öz güveninizi yeniden kazanmanıza ve daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olmanıza yardımcı olur. Uzun yıllardan beri diş implantları eksik dişleri
tamamlamak için kullanılmıştır. Bozulan dişlerimizin işlevselliğini geri kazanma konusunda standart bir tedavi yöntemidir.

Diş implantların faydaları:

  • Çiğneme
  • Estetik
  • Fonksiyon

Diş implantların en büyük yararı, kemiği korudukları ve yüz yapısının daha da bozulmasını önledikleri ve bu yüzden görünümü iyileştirdikleridir. Görünümünüzü iyileştirirler. Doğal dişlerin çoğu veya tamamı ciddi şekilde tehlikeye girdiğinde veya eksik olduğunda, çene kemiğinde kemik büyümesini teşvik edecek hiçbir şey kalmaz. İnsan vücudu, çene kemiğinin artık dişleri desteklemek için gerekli olmadığının farkındadır ve dağılmaya başlar. Bu, yüz yapısının hızlı bir şekilde bozulmasına neden olur.
Diş implantları ile kırışıklıklar ve yüz yapısı çökmesi ortadan kalkar ve gülüşünüzü 20 yıla kadar sürdürebilirsiniz. Sadece bir diş eksik olduğunda bile, uzun süreli
estetik, implant destekli yedek dişlerle, kaplama diş destekli köprülerden çok daha iyidir.

İmplant diş sayesinde eksik dişlerinizi yeni ve güzel implant destekli restorasyonlarla tek bir prosedür kadar kısa sürede değiştirebiliriz. Diş implantı,eksik dişlerin yol açtığı bir gülümseme için ömür boyu sürecek bir çözüm sunar. Çiğneme kabiliyeti ve genel konforda çarpıcı bir gelişme yaşanır.

Kendinize olan saygınızı ve güveninizi yeniler.
Diş implantları kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur çünkü onlar çekinceler olmadan yemek yemenizi, gülmenizi, gülümsemenizi ve ağrısız olmanızı sağlar.
Diş implantları gerçek dişler gibi görünür ve sizi öyle hissettirir.

Günlük Yaşantıda Rahat Olur
Takma dişlerin aksine, implant destekli yedek dişleri çıkarmak zorunda kalmazsınız. Tamamen kalıcı oldukları için diş implantlarınızla fırçalayabilir, diş ipi kullanabilir,
rahatlıkla yiyebilir, içebilir ve uyuyabilirsiniz.

Ağzınızı En Doğal Haline Getirir
Diş implantları doğal dişlere en yakın şeydir. Tüm diş ve diş kökü de dahil olmak üzere,değiştirildiğinde, gülümsemeniz doğal dişler gibi hissedecek ve işlev görecektir.
Ağzınızdaki her şey doğal gözükecek ve kimse size söylemediğiniz sürece implant destekli yeni bir gülümsemen olduğunu bilemeyecek.

Doğal  Dişleri Sağlıklı Tutun
Geleneksel diş destekli köprülerle yapılan diş protezi genellikle diş hekimi dişin eksik dişlere bitişik olarak öğütülmesini gerektirir, böylece köprü üzerilerine ve
yerlerine yapıştırılabilir. Kaybedilen doğal diş yapısı hiçbir zaman değiştirilemez. Kısmi takma dişler, metal iskelet günlük hareketler sırasında ileri geri
sallanırken bu dişlere baskı uygulayan bitişik dişlere takılan tokalara sahiptir. Bu tokalar, kalan sakız dokusunda da yer, daha da fazla hasara neden olur.
Eksik dişleri implant destekli kuronlar / köprülerle değiştirmek bitişik doğal dişleri içermez, bu da kalan dişlerinizin zarar görmeyeceği veya zarar görmeyeceği
anlamına gelir.

Genel Yaşam Kalitenizi Artırır
Diş implantları, hem gülümsemeniz hem de ağzınızdaki fonksiyonun daha doğal olmasına izin verir; bu da gülerken, konuşurken ve yemek yerken konfor ve güvende artış sağlar. Takma dişler ve kısmi dişler implant destekli dişlerle değiştirilirse, her tür yiyeceği yiyebileceğiniz ve ayrıca daha kolay konuşabileceğiniz ve gülümseye bileceğinizden, yaşam kaliteniz önemli ölçüde artacaktır.

İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ

Diş tedavilerinin her geçen gün geliştirilmesi sayesinde uygulanan protezler ve kaplamaların daha konforlu ve estetik bir seviyeye gelmesi oldukça memnuniyet verici. En çok merak edilen diş tedavilerinden zirkonyum diş kaplama ve implant diş tedavisi hakkında en güncel ve doğru bilgileri sizler için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan aldık.

Yoğun iş temposu içerisinde bize zaman ayıran değerli diş doktoru Sertaç beye ayırdığı zaman için ve verdiği doyurucu bilgiler için teşekkür ediyoruz ve şimdi size röportajımızı sunuyoruz.

İMPLANT TEDAVİSİ

Bugün özellikle implant diş tedavi uygulaması için sizden bilgi almak istiyoruz. Genellikle pahalı olarak bilinen implant fiyatları ve her geçen gün artan implant markaları hastaların kafasını giderek daha çok karıştırıyor. Belki de ömrümüz boyunca sadece bir defa yaptıracağımız implant tedavisinde en iyi implantı en ucuz fiyatlar ile yaptırmak istesek çok şey mi istemiş oluruz?

Çok güzel ifade ettiniz. Her zaman olduğu gibi insan istek ve ihtiyaçları sınırsız ve sabırsız oluyor. İmplant tedavisinde benim dikkatimi çeken son zamanlarda artık hastaların implant fiyatlarına odaklanmaktan vazgeçtiği yönünde. Senelerdir implant fiyatı ne kadar diye sorarken artık hastalar implant yapım sürecini soruyor. ancak konuyu dağıtmayalım ve sizin sorunuza yanıt verelim. Kayıp diş için onun fonksiyon ve estetiğini sağlamanın tek çaresi implant yapımı değildir. Alternatif tedavi çeşitlerini ve fiyatlarını bilmek kişinin kendi istek ve ihtiyaçlarına uygun, bütçesini zorlamayacağı tedaviyi tercih etmesini sağlar.

Herkes implant markasına odaklanırken benin farklı tavsiyelerim oluyor. bu tavsiyeler ile hareket eden hastaların zaman içerisinde ne kadar haklı olduğumu anlayıp bana teşekkür etmeleri de ayrı bir mutluluk kaynağı benim için.

Tek diş implant

Tek diş implant

Ekonomik olarak daha yüksek fiyatlı implant tedavilerine karar verildiğinde sizin bahsettiğiniz implant makası ve yapılacak implantın fiyatı önem kazanır. Bütçe sınırlı ise bu tip ahalı tedaviler ile kafa karıştırmak yerine erişilebilecek tedavilere yönelmek ve onlar içerisinden en verimli olanı tercih etmek mantıklı olacaktır.

Kararımız implant tedavisi yaptırmak ise de burada benim kişisel tavsiyem vücut içerisine yerleştirilen kalıcı implantların en iyisini yaptırmaktır. Sorun yaşandığında bunun önemi daha çok anlaşılsa bile iş işten geçmiş olur. Artık geri dönüş yoktur. Diş tedavilerinin hassas çalışma gerektirmesi nedeni ile kullanılacak malzemelerin de yüksek kalitede ve dayanıklılıkta olması istenir. Cerrahi aşamaların daha kolay uygulanmasını sağlayan implant uygulama setleri implant markasından ve fiyatından daha önemlidir. Herkes implant markasına odaklanırken benin farklı tavsiyelerim oluyor. bu tavsiyeler ile hareket eden hastaların zaman içerisinde ne kadar haklı olduğumu anlayıp bana teşekkür etmeleri de ayrı bir mutluluk kaynağı benim için.

İMPLANT MARKALARI

Şimdi implant yaptırmaya karar veren bir  hata için maliyet ve marka ikilisi arasında nasıl seçim yapması gerektiği konusuna gelelim. Tabi yukarıda da bahsettiğiniz gibi en iyi implantı en ucuz fiyat ile uygulatmak ticari başarı olacaktır. Ama sağlık sö konusu olduğunda hele de kendi sağlığımız ve ağzımızda uygulanacak cerrahi aşama ile yerleştirilecek yabancı bir cisim ömür boyu çene kemiğimizin içerisinde kalacak ise daha dikkatli olmak ve iki defa düşünmek yerinde olacaktır.

İmplant markası bir saat markası yada ayakkabı markası gibi marka değeri oluşturulupon liralık ürünün yüz liraya pazarlandığı bir unsur değildir. Aman öyle de olmasın zaten. Diş doktorları implant üretim sürecinin nasıl meşakkatli bir süreç olduğunu iyi bilir. Tasarım aşamasından başlayan ve cerrahi setin ve kutusunun ayrıntılarına kadar devam eden bir süreç ile başlar implant üretimi. Boy be çap özelliklerinin yeterli olması bir implant ürünü için önemli başlıklardan sadece bir tanesidir.

Yiv yapısı birincil tutunmayı etkiler iken yüzey yapısı kemik kaynaşmasında rol oynar. 

 

Kemik ile oluşturduğu bağlantıya osseoinegrasyon dediğimiz biyolojik aşamalrın sorunsuz gerçekleşmesi için malzemenin saflığı ve yüzey şekli öeenm taşır. İmplant yiv tasarımı ile birlikte yüzeye uygulanan özel asitleme ve pürüzlendirme yöntemleri osseointegrasyon sürecinin kısalmasında etkili bir unsurdur. Yiv yapısı birincil tutunmayı etkiler iken yüzey yapısı kemik kaynaşmasında rol oynar.

diğer taraftan vida şeklindeki titanyum çubukların yuvalarının hazırlanması da en önemli aşamalardan birisidir. Cerrahi set olarak adlandırılan ve bir kutu içerisine dizilen parçaların hassasiyet ile üretilmiş olması implant başarısını etkileyen unsurlardan birisidir.

TOPLUM FARKINDALIĞI

Sayın hocam ne çok şey öğrendik bu görüşmemizde. İlk defa duydum ve hiç bir yerde okumadığım bilgiler vermektesiniz. Ancak süremiz dolmak üzere. Sizinle diş yapımı, estetik diş tedavileri, laminate veneer ve zirkonyum diş hakkında da görüşmek isteriz. Mümkün olur mu acaba?

Elimden geldiği kadar toplumu bilgilendiren yayınlara katkıda bulunmak isterim. Reklam amaçlı satış öncelikli tanıtımlar yerine bilgi sağlayan ve hasta farkındalığını arttıran bir yayın politikanız olduğu için sizi tebrik ve takdir ediyorum. Bilinçli hastalar olduğu sürece diş tedavileri sonrasında oluşan hasta şikayetleri azalacak ve insanlar işleme başladıklarında sonuçları tahmin edebilecek bilince erişecektir.

İstediğiniz zaman sorularınızı yanıtlamaya hazırım. Bana 02126616979 numaralı telefondan randevu alarak ulaşabilirsiniz.