İmplant Röportajı 2018

Diş İmplantı Nasıl Yapılır?
Diş implantı, ağız içi boşlukların doldurulmasında en sık kullanılan ağız ve diş tedavisi yöntemlerinden biridir. Birçok hastanın, diş tedavisi öncesinde kaygı derecesi son derece yüksektir. Fakat bunun temel nedeni, tedavi süreci hakkında yeterli bilgiye sahip olmamakla birlikte ağızdan ağıza dolaşan yanlış bilgilerdir. Biz de birçok ünlü isme hizmet vermiş ve sektörün en başarılı isimlerinden diş hekimi Dr. Sertaç Kızılkaya ile röportaj yaparak implant yaptıracak kimselerin bilgi seviyesini arttırmaya ve kaygı seviyesini azaltmaya çalıştık.
İmplant Hakkında Genel Bilgi
Soru: “Hocam, öncelikle diş implantı nedir? Bu konuda bizi biraz aydınlatabilir misiniz?”
Dr. Sertaç Kızılkaya: “Diş implantı, temelde ağız içi boşlukları tedavi ettiğimiz bir yöntemdir. Herhangi bir diş kaybında eski dişinizin olduğu bölge çukur şeklinde kalır. İmplant sayesinde buraya uygun malzemeyle eski dişiniz gibi yapay bir diş monte edilir. Böylece gündelik yaşamınıza sağlıklı bir şekilde devam edebilirsiniz.”
Soru: “İmplant yaygın bir tedavi yöntemi midir?”
Dr. Sertaç Kızılkaya: “Belki de günümüzün en yaygın tedavi türlerinden biridir diyebiliriz. Birçok diş hekimi sıklıkla bu yöntemi uygulamaktadır.”
Soru: “İmplant tek tip mi yoksa türleri olan bir tedavi yöntemi midir? Türleri varsa en yaygını hangisidir?”
Dr. Sertaç Kızılkaya: “Diş implantı yaygın olduğu için birçok türü olan bir yöntemdir. En yaygını ise vida tipi implanttır.”

Diş İmplantı Tedavisi Süreci

Soru: “Hocam peki tedavi süreci nasıl işliyor?”
Dr. Sertaç Kızılkaya: “İlkin hekiminize muayene olmalı ve sonrasında dişlerinizin durumunuza göre bir takvim belirlemelisiniz. Kimi hastalarda tek seansta kimi hastalarda birkaç seansta bitebilecek bir tedavidir bu. Fakat esas mantığı diş kökünüze bir vida yuvası monte edilerek uygun malzemeli yapay dişi yuvasına oturtmaktan ibaret. Sonrasında gönül ferahlığı ile gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz.”
Soru: “İmplant yaptırmadan önce nelere dikkat etmeliyiz?”
Dr. Sertaç Kızılkaya: “Diş implantı her ne kadar yaygın bir tedavi yöntemi olsa da, usta ellerden çıkması çok önemli. Biliyorsunuz ben birçok ünlü isimle de çalıştım. Beni seçmelerindeki en önemli etmenin yıllar içinde kazandığım tecrübe olduğunu düşünüyorum. Sizler de hekiminizi seçerken bu kritere dikkat etmelisiniz.”
Soru: “İmplant tedavisi öncesinde süreç ve fiyatlar hakkında ayrıntılı olarak sizden bilgi alabilir miyiz?”
Dr. Sertaç Kızılkaya: “Ben genellikle hastalar ile doğrudan iletişime geçiyor, onları bilgilendiriyorum. Whatsapp buradan benimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca diş ve ağız sağlığı ile ilgili bilgiler paylaştığım bloguma buradan ulaşabilirsiniz.”

İMPLANT ÜZERİNE DİŞ YAPIMI

Estetik olarak ağızdaki her boşluk, sağlığımız ve sağlığımız üzerinde doğrudan etkilere sahiptir! İyi bir çiğneme fonksiyonu bütün sindirim sistemimizi dengeye sokar. Kaybedilen dişler için bu nedenle en kısa sürede implant ve köprü tedavisi tavsiye edilir.

Diş kaybının yan etkileri

Sadece istisnai durumlarda, üst ve alt çene stabil bir dengede iken gerçekte bir dişin kaymasıyla dağıtılabilir ve her iki çene de bir ısırma pozisyonunda fizyolojik olarak sabitlenir. Tek tek dişlerin kaybı, çenedeki bitişik dişlerin konumu üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Yürüyebilir, döndürebilir veya eğilebilirsiniz.Dişlerin ters sıraları (üst çene / alt çene) somut değildir, ancak boşluk zamanla büyür.

Bu nedenler ile eksik diş alanlarına implant veya protez uygulanması gerekmektedir

Dişlerin pozisyonundaki bu değişiklikler, erken temas veya kayma engellerin neden olduğu hasara neden olabilir. Tabii ki, bunu diş kaybının başlangıcında hissetmiyorsunuz, çünkü sadece kalıcı dişleri ile, temporomandibular eklem veya kaslar hassas ve ağrılı olabilir. Bu nedenler ile eksik diş alanlarına implant veya protez uygulanması gerekmektedir.

HAZIRLIK

Yeni dişlerin mümkün olan en uzun prognozu için, çene kemiğindeki kalan dişlerin durumu çok önemlidir. Bu nedenle, gerçek diş restorasyonundan önce kapsamlı ön tedavi çok önemlidir. Örneğin, protez öncesi iltihaplı dişeti cepleri tedavi edilmelidir. Sonuçta, eski çiğneme kuvveti sadece etrafındaki sağlıklı dişler tarafından emilebilir.

Sabit protez

İmplantlar, kayıp dişlerinizin yerine geçen yapay diş kökleridir. Dolayısıyla bugün diş hekimliğinde en modern bakım biçimleri arasındadırlar. İmplantlar sayesinde, boşlukların artık diş köprüleriyle değiştirilmesi gerekmiyor.
Köprüler, komşu dişleri taşlayarak sağlıklı diş kaybının kaybı anlamına gelir. İmplantlar, dişlerdeki köprülerle sağlanamayan boşluklar için bile kullanılabilir ve sabit, oturmuş protezlere olanak tanır.

Eğer hasta daha önce eksik dişler için çıkarılabilir protezlerle donatıldıysa, implantlar önceki protezlerin kullanım rahatlığını önemli ölçüde artırabilir.

Kaplama Diş

Bir diş, konservatif yöntemlerle yapılan büyük diş kusurları nedeniyle artık yeterince tedavi edilemiyorsa, diş laboratuarındaki diş tacı dişiniz için ayrı ayrı hazırlanır!

Bu yeni diş metal, metal seramik veya tamamen seramikten yapılabilir. Metal-seramik ya da tam seramik durumunda, çekirdek ya metal alaşımlardan yapılmış ve üzeri seramik ateşlenmiştir ya da sadece seramikten yapılmıştır, böylece diş doğal olarak hareket eder.

Köprü

Bir diş boşluğu implantlarla doldurulamazsa, sabit köprü kanıtlanmış bir çözümdür. Bununla ilgili olarak, boşluğun komşu dişleri zımparalanmış ve taçlandırılmıştır. Köprü abutmentleri olarak hizmet ederler. Onlarla birlikte, suni diş veya dişler ayrılmaz şekilde bağlantılıdır.

Tek diş implant yapım fiyatı

Tek diş implant yapımı fiyatı

Protezler bir dar protezler çeşitli nedenlerle mümkün değildir protezler, uygular ve dişsiz veya kısmen dişsiz çene protez takılması için kullanılır. Çiğneme işlevini, dilini ve estetiğini geri kazandırırlar.

Diş şekli, diş rengi, ısırma yüksekliği ve ısırma pozisyonu sizin için ayrı ayrı hesaplanır ve diş teknisyenleri tarafından uygulanır. Protez doğrudan oral mukoza üzerinde yer alır.

protezlerin farklı tipleri, sökülebilir kısmi protez veya takma köşebentler veya tutucu elemanlar ve bu düğme (puşbuton çapa) ve destek elemanları, ağlar (Prefabrik çubuk), kalan diş diş veya veranker implantlar üzerine teleskopik kuronlar (teleskop protez) ya da (birleşme protezleri) vardır.

SAĞLIK TURİZMİ

İmplant tedavilerinin yüksek maliyetleri olması Avrupa ve Amerika gibi ülkelerden bu tedavilerin uygun fiyatlar ile yapıldığı Türkiye ye hastaların gelmesine neden olmuştur. Hem diş tedavilerini yaptırıp hem de tatil yapma fırsatı bulan insanlar Türkiye de İstanbul Antalya gibi şehirleri tercih etmektedir.

İstanbul implant fiyatları Avusturya veya Almanya implant fiyatları ile karşılaştırıldığında 5 de 1 gibi çok uygun ücretler ile uygulanmaktadır.

İSTANBUL DA İMPLANT TEDAVİSİ

Sizinle ayrıntılı bir tedavi planı yaparak mevcut durumunuza en uygun tedavi planını hazırlayabiliriz. Randevu için www.drsertac.com/iletisim halinde, sizin için hangi tipte protez düşünüleceğini size açıklığa kavuşturacağız ve kararı size bırakalım. İstanbul da implant yaptırdığınızda şehrin tarihi ve turistik alanlarını rahatlıkla gezip tatil yapma olanağı da bulacaksınız.

İSTANBUL İMPLANT YAPIM MERKEZİ OLARAK ÖN PLANDA

Büyük sağlık sorunları olduğunda eskiden beri Anadolu halkı en iyi tedavi yöntemlerini İstanbul da aramıştır. Gelişen teknoloji ve üniversitelerin İstanulda olması nedeni ile en iyi imkanlar ile tedavi olanağı İstanbul da ele geçmiştir. İmplant diş yapımı için de İstanbul bir merkez konumundadır. Başkent Ankara olmasına rağmen implant ithalatcıları İstanbul’da konumlanmıştır.

En iyi diş malzemeleri, en iyi implant markası, en iyi diş hastanesi, en iyi diş hekimi derken inasnlar kendisini İstanbul da bulur.

Her ne kadar başkent olamamış ise de İstanbul finansın doğal başkentidir. Türkiye ekonomisi İstanbul dan yönlendirilmektedir. Gerek bankaların ve yabancı kuruluşların Türkiye ofisleri İstanbul u tercih etmiş ve etmektedir. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir. Tıp branşlarında ithal malzeme kullanımının yaygın olduğunu biliyoruz. Diş tedavileri için de durum böyle. Nerede ise en çok malzeme çeşidir olan branş diş hekimliği. En iyi diş malzemeleri, en iyi implant markası, en iyi diş hastanesi, en iyi diş hekimi derken inasnlar kendisini İstanbul da bulur.

Estetik zirkonyum diş kaplama

Estetik Diş yapımında Zirkonyum Dİş Kaplama

Sadece finans baş kenti değildir İstanbul. Kıtaların birleştiği bölgede Asya Avrupa arası bir geçiş noktasıdır. Ulaşım imkanları kara deniz ve özellikle hava trafiğinin aktara noktasındadır. Bu özelliği ile de hem malzemelerin lojistikleri hem de yolcu transfer yani uçak bileti fiytları gibi ucuz olanaklar sağlar. İstanbul implant yapım merkezi olarak her geçen gün Avrupa’nın ve Dünya’nın göz bebeği olma yolundadır. Saç ekimi, göz ameliyatları ve kaplıca turizmi sayesinde farklı ülkelerden birçok sağlık turisti Türkiye’yi ve İstanbul u tercih etmektedir.

Göz operasyonları ile başlayan sistemli sağlık turizmi hareketleri saç ekimi ve diş hekimliği implant ve estetik diş ameliyatlar ile devam etmektedir. İstanbul en iyi implant yapım merkezi olarak 15 milyondan fazla nüfusu ile birçok ülkeden büyüktür.

EN İYİ İMPLANT MARKALARI

Bu da nereden çıktı. Şimdi en iyi implant markaları derken bütün tedavi ihtiyacı hasıl olduğu durumlarına yanıt veren bir ekip olmalı. En iyi implant benim uzun yıllar edindiğim tecrübeye göre bilgii sahibi olunan implantdır. Alman Bego implant markası uzun yıllardır piyasada olan az sayıdaki implantlardan bir tanesidir. BEGO implant markası olarak Türkiyede istikrarlı bir çizgide ilerleyen güvenilir markaların başında gelir. Muadil ithal implantlar ile karşılaştırıldığında protez parçalarının çeşitliliği ile ön plana çıkar. Bego markası yüz yoldan daha uzun süre diş hekimliği malzeme üretimi yapan bir Alman firmasıdır. Kalitesi tartışılmayan nadir implant markalarından bir tanesidir. ITI Strauman implantları fiyat olarak Türkiye alım gücünü aşması nedeni ile fazla tercih edilmemektedir. En iyi implant hangisi derseniz bir hekim için en iyi implant eğitimini aldığı ve sorunsuz uygulama imkanı bulduğu implantdır. Hasta için implant fiyatı önem kazanır. İyi implant ucuz implanttır diyemeyiz tabi. Tam tersi pahalı implantın da en iti implant markası olmadığını bilmek gerekir.

İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ

Diş tedavilerinin her geçen gün geliştirilmesi sayesinde uygulanan protezler ve kaplamaların daha konforlu ve estetik bir seviyeye gelmesi oldukça memnuniyet verici. En çok merak edilen diş tedavilerinden zirkonyum diş kaplama ve implant diş tedavisi hakkında en güncel ve doğru bilgileri sizler için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan aldık.

Yoğun iş temposu içerisinde bize zaman ayıran değerli diş doktoru Sertaç beye ayırdığı zaman için ve verdiği doyurucu bilgiler için teşekkür ediyoruz ve şimdi size röportajımızı sunuyoruz.

İMPLANT TEDAVİSİ

Bugün özellikle implant diş tedavi uygulaması için sizden bilgi almak istiyoruz. Genellikle pahalı olarak bilinen implant fiyatları ve her geçen gün artan implant markaları hastaların kafasını giderek daha çok karıştırıyor. Belki de ömrümüz boyunca sadece bir defa yaptıracağımız implant tedavisinde en iyi implantı en ucuz fiyatlar ile yaptırmak istesek çok şey mi istemiş oluruz?

Çok güzel ifade ettiniz. Her zaman olduğu gibi insan istek ve ihtiyaçları sınırsız ve sabırsız oluyor. İmplant tedavisinde benim dikkatimi çeken son zamanlarda artık hastaların implant fiyatlarına odaklanmaktan vazgeçtiği yönünde. Senelerdir implant fiyatı ne kadar diye sorarken artık hastalar implant yapım sürecini soruyor. ancak konuyu dağıtmayalım ve sizin sorunuza yanıt verelim. Kayıp diş için onun fonksiyon ve estetiğini sağlamanın tek çaresi implant yapımı değildir. Alternatif tedavi çeşitlerini ve fiyatlarını bilmek kişinin kendi istek ve ihtiyaçlarına uygun, bütçesini zorlamayacağı tedaviyi tercih etmesini sağlar.

Herkes implant markasına odaklanırken benin farklı tavsiyelerim oluyor. bu tavsiyeler ile hareket eden hastaların zaman içerisinde ne kadar haklı olduğumu anlayıp bana teşekkür etmeleri de ayrı bir mutluluk kaynağı benim için.

Tek diş implant

Tek diş implant

Ekonomik olarak daha yüksek fiyatlı implant tedavilerine karar verildiğinde sizin bahsettiğiniz implant makası ve yapılacak implantın fiyatı önem kazanır. Bütçe sınırlı ise bu tip ahalı tedaviler ile kafa karıştırmak yerine erişilebilecek tedavilere yönelmek ve onlar içerisinden en verimli olanı tercih etmek mantıklı olacaktır.

Kararımız implant tedavisi yaptırmak ise de burada benim kişisel tavsiyem vücut içerisine yerleştirilen kalıcı implantların en iyisini yaptırmaktır. Sorun yaşandığında bunun önemi daha çok anlaşılsa bile iş işten geçmiş olur. Artık geri dönüş yoktur. Diş tedavilerinin hassas çalışma gerektirmesi nedeni ile kullanılacak malzemelerin de yüksek kalitede ve dayanıklılıkta olması istenir. Cerrahi aşamaların daha kolay uygulanmasını sağlayan implant uygulama setleri implant markasından ve fiyatından daha önemlidir. Herkes implant markasına odaklanırken benin farklı tavsiyelerim oluyor. bu tavsiyeler ile hareket eden hastaların zaman içerisinde ne kadar haklı olduğumu anlayıp bana teşekkür etmeleri de ayrı bir mutluluk kaynağı benim için.

İMPLANT MARKALARI

Şimdi implant yaptırmaya karar veren bir  hata için maliyet ve marka ikilisi arasında nasıl seçim yapması gerektiği konusuna gelelim. Tabi yukarıda da bahsettiğiniz gibi en iyi implantı en ucuz fiyat ile uygulatmak ticari başarı olacaktır. Ama sağlık sö konusu olduğunda hele de kendi sağlığımız ve ağzımızda uygulanacak cerrahi aşama ile yerleştirilecek yabancı bir cisim ömür boyu çene kemiğimizin içerisinde kalacak ise daha dikkatli olmak ve iki defa düşünmek yerinde olacaktır.

İmplant markası bir saat markası yada ayakkabı markası gibi marka değeri oluşturulupon liralık ürünün yüz liraya pazarlandığı bir unsur değildir. Aman öyle de olmasın zaten. Diş doktorları implant üretim sürecinin nasıl meşakkatli bir süreç olduğunu iyi bilir. Tasarım aşamasından başlayan ve cerrahi setin ve kutusunun ayrıntılarına kadar devam eden bir süreç ile başlar implant üretimi. Boy be çap özelliklerinin yeterli olması bir implant ürünü için önemli başlıklardan sadece bir tanesidir.

Yiv yapısı birincil tutunmayı etkiler iken yüzey yapısı kemik kaynaşmasında rol oynar. 

 

Kemik ile oluşturduğu bağlantıya osseoinegrasyon dediğimiz biyolojik aşamalrın sorunsuz gerçekleşmesi için malzemenin saflığı ve yüzey şekli öeenm taşır. İmplant yiv tasarımı ile birlikte yüzeye uygulanan özel asitleme ve pürüzlendirme yöntemleri osseointegrasyon sürecinin kısalmasında etkili bir unsurdur. Yiv yapısı birincil tutunmayı etkiler iken yüzey yapısı kemik kaynaşmasında rol oynar.

diğer taraftan vida şeklindeki titanyum çubukların yuvalarının hazırlanması da en önemli aşamalardan birisidir. Cerrahi set olarak adlandırılan ve bir kutu içerisine dizilen parçaların hassasiyet ile üretilmiş olması implant başarısını etkileyen unsurlardan birisidir.

TOPLUM FARKINDALIĞI

Sayın hocam ne çok şey öğrendik bu görüşmemizde. İlk defa duydum ve hiç bir yerde okumadığım bilgiler vermektesiniz. Ancak süremiz dolmak üzere. Sizinle diş yapımı, estetik diş tedavileri, laminate veneer ve zirkonyum diş hakkında da görüşmek isteriz. Mümkün olur mu acaba?

Elimden geldiği kadar toplumu bilgilendiren yayınlara katkıda bulunmak isterim. Reklam amaçlı satış öncelikli tanıtımlar yerine bilgi sağlayan ve hasta farkındalığını arttıran bir yayın politikanız olduğu için sizi tebrik ve takdir ediyorum. Bilinçli hastalar olduğu sürece diş tedavileri sonrasında oluşan hasta şikayetleri azalacak ve insanlar işleme başladıklarında sonuçları tahmin edebilecek bilince erişecektir.

İstediğiniz zaman sorularınızı yanıtlamaya hazırım. Bana 02126616979 numaralı telefondan randevu alarak ulaşabilirsiniz.

 

İMPLANT YAPTIRANLAR OKUMASIN!

İmplant yaptırdığınız halde hala implant ile ilgili birşeyler arıyorsanız durum biraz vahim olabilir. Eminim daha öncesinde de uzun bir araştırma süreciniz oldu. Hala araştırmaya devam ediyorsanız bir sorun var demektir. Bu yazıda implant tedavisi ile ilgili bilgiler var ancak implant yaptıran bir insanın öğrenebileceği bilgiler değil bunlar. Size olan olmuş. Gidip rahat rahat dinlenin. Ama implant henüz yaptırmadı iseniz hemen yazıyı sonuna kadar okuyun ve faydalandı iseniz yazının sonunda bulunan yorum kısmına bir teşekkür yazmanız bizim için yeterli.

Bu yazıyı implant yaptıranlar okumasın dedim.. Neden diyeceksiniz. Neden okumasın? O zaman neden yazdınız?

İmplantların uygulama alanları diş eksikliğinin olduğu bölgenin özelliğine göre farklılık gösterir. Bazen tek bir diş noksanlığında bazen bölgesel olarak dişlerin kaybedilmesi durumunda, bazen de bütün dişlerin kaybedildiğinde implant tedavisine ihtiyaç duyulabilir. İmplant uygulamasında önemli olan kemik hacminin yeterli olmasıdır.

KEMİK TOZU KEMİK GREFTİ UYGULAMASI VE FİYATI

Son yıllarda cerrahi tekniklerindeki ilerlemeler, kemik erimesi olmuş hastalar için bile implant uygulamasını mümkün kılmaktadır. Kemik tozu olarak bilinen greft ve membran uygulamaları sayesinde kemiğin hacmi yeterli seviyeye getirilebilir. Bazen blok kemik transferi ile kemik hacmini arttırmak mümkün olacaktır. Bu uygulamalar ileri cerrahi teknikler ile yapılır ve kemik tozu fiyatları implant fiyatlarından ayrı olarak ücretlendirilir.

İMPLANT YAPIM ZAMANI

Uygulamada başarı için önemli faktörlerden bir tanesi olan kemik dişin çekilmesinden sonra kemiğin kaybedilmesi dolayısıyla mümkün olan en kısa süre içerisinde implant uygulaması yapılır. Diş çekiminde enfeksiyon yoksa çekim ile birlikte uygulamak da mümkün olmaktadır. Enfeksiyon olan bölgede tam bir iyileşme sağlandıktan sonra uygulamanın yapılma yapılması tercih edilmelidir.

KİM İMPLANT YAPTIRAMAZ?

Alt çene 4 implant

Alt çene 4 implant

Vücudunda genel olarak sistemik bir hastalığı olmayan kişilere rahatlıkla yapılabilir. Özellikle vücut direnci azaldığı hastalıklar ve radyoterapi kemoterapi alınan dönemler implant uygulaması için uygun olmayan dönemlerdir. Hamilelik sırasında yapılması tavsiye edilmez. Çünkü kullanılması gereken ilaçlar vardır. Bu nedenle implant doğum sonrasına ertelenir. 18 yaşından küçüklere vida diş uygulamasına yer yoktur. Bu sebep ile çene gelişmesinin tamamlanmasını ve diş tedavisinin yerleşmesi için 18 yaşından sonra uygulanması tercih edilir. Dişlerin sıralanışı tam olarak bitmiş hastalar için yapılması uygundur. Daha erken yaşta ancak üzerlerinde yapılan dişler sonradan çıkan yer değiştiren işler nedeniyle protez başarısı iyi olmaz.

İmplant tedavi süreci ve implant uygulaması sonrası dikkat edilmesi gereken konular bir sonraki yazının konusu. İmplant tedavileri hakkında Diş ekimi Sertaç Kızılkaya dan aldığımız bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız. Lütfen yazıları okumayı ihmal etmeyin. Yakın zamanda da implant markaları fiyatlarıyla ilgili aydınlatıcı bilgiler bulabileceğiniz yazımız yayınlanacaktır. Türkiye de implant fiyatları, yerli implant mı Alman implant mı? Hangi implant daha iyi gibi sorularınızın yanıtları yazımızda olacak. Öğrenmek istediğiniz başka sorularınız var ise aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

ESTETİK DİŞ YAPIMINDA ZİRKONYUM LAMİNA VE İMPLANT

LAMİNA DİŞ KAPLAMA

LAMİNA DİŞ KAPLAMA

Hayatımızın en güzel anları güldüğümüz zamanlardır. Yeni tanıştığımız birisi veya düğün, mezuniyet, doğum günü kutlamalarında dişlerimizin güzel görünmesi her insanı büyük ölçüde rahatlatır. İster kadın ister erkek olsun herkes güzel görünmek ister. Güzel görünme isteğinin yaşı da yoktur. On yaşındaki bir çocuğun da öldü şey kırıldığında ağlayarak annesine çirkin göründüğünü bu diş yaptırmak istediğini söyler. Yıllar geçtikçe aslında estetik diş görüntüsü daha da önem taşır.
İnsan hayatında güzel bir gülümseme, çevredeki insanların dikkatini çeken olumlu unsurlardan bir tanesidir. Dişlerde bir problem var ise ister istemez karşındaki insanda olumsuz bir etki bırakılır. Dişlerin kirli olması, eğri olması, kırık veya çatlak olması gülümsemek istediğimizde olumsuzluklar yaratır. Bu olumsuzluk hem bizim gülmemizi engeller hem de karşındaki insanın düşüncelerini olumsuz yönde etkiler.

DİŞ BEYAZLATMA

Estetik diş hekimliğinde en çok gündemde olan konu diş beyazlatma işlemidir. Beyazlatma günümüzde diş doktorunun klinikte 1 saat içerisinde yapabildiği sistemler ile uygulanabilir. Klinikte uygulamanın yanı sıra yine doktorun sizin dişinize göre hazırladığı plaklar ile evde ilaç kullanarak dişleri beyazlatmak mümkün olabilmektedir.
Beyazlatma Fiyatları: Diş beyazlatma fiyatları düşünüldüğü gibi çok yüksek fiyat ile uygulanmamaktadır. Dişleri kirletmek için kullandığımız sigara paketlerine ödediğimiz paralar düşünülürse diş beyazlatma işlemi ucuz bile kalır. Ortalama olarak 300$ ile 500 $ gibi fiyatlar uygulanan diş beyazlatma işlemleri sayesinde diş renginin daha açık bir hale gelmesi mümkün olmaktadır.
Diş temizleme ile işlemlerini birbirine karıştırmamak gerekir. Diş temizleme işleminde dişin üzerindeki türler. Bu zaten her yıl yapılması tavsiye edilen Bir işlemdir. Oysa diş beyazlatma yapıldı uzun yol var kalıcı bir etkisi olacaktır.

LAMİNA DİŞ KAPLAMA

Estetik diş hekimliğinde devrim yaratan ince porselenler lamina olarak adlandırılır. Özellikle dişlerin rengi ve sıralanış larında sorun var ile lamina diş kaplamalar uygulandığında iyi sonuç alınır. Estetik ön diş kaplaması olarak lamina diş kaplama geniş bir yer tutar. Hassas bir çalışma olması nedeniyle gerek işlerin hazırlanması gerek üzerine yapıştırılması büyük bir titizlik ve beceri ister. Konusunda tecrübeli bilgili hekimler sorun yaşamadan ve yaşatmadan işlemi uygulayabilir. Bunun herhangi bir aşamasında dikkatsizlik ve hata yapılır kaplamaların kolay bir şekilde düşmesi söz konusu olacaktır. Bu nedenle lamina diş kaplamaları kolay kırılan kaplamalar olarak bilinse de aslında iyi yapıldıklarında uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılabilen diş kaplamalarıdır.

İMPLANT DİŞ GEREKİR Mİ?

Dişlerden bir veya birkaç tanesi eksik olduğu durumda sadece çiğneme fonksiyonu bozulmaz. Aynı zamanda estetik görünümde de bozukluk ortaya çıkar. Diş kayıtlarını günümüzde uygulamalarıyla gidermek yaygın kullanılan bir yöntemdir. Yapılan implantların üzerine diş kaplamalar ve aktif türleri veya diş köprüleri uygulanıyor. İmplant uygulaması diğer estetik diş tedavilere göre daha uzun bir süreçtir. Çünkü implantın uygulanması sonrasında kemik ile kaynaşması için iki ile üç ay beklemek gerekmektedir. Bu süre sonrasında ikinci bir küçük cerrahi yapılarak diş eti altındaki implant içerisine çıkarılır ve diş eti iyileştikten sonra ölçü alınarak iş yapılabilir.

Sürecin aceleye getirilmesi ve aşamaların atlanması tedavinin başarısını olumsuz etkileyen bir unsurdur. Bu nedenle implant tedavisinin bütün kurallarına uyarak yapmak tercih edilmelidir. Her insan için estetik diş tedavi ihtiyacı farklılık gösterir. Bu nedenle sizin için yapılabilecek estetik diş tedavi yöntemlerini öğrenmek alternatifleri değerlendirmek için en kısa zamanda kliniğimize bekliyoruz.