TÜRKİYE İMPLANT VE ESTETİK DİŞ TEDAVİ FİYATLARI

1993 yılından beri faaliyet gösteren kliniğimiz hakkında bilgi vermekten ziyade Türkiye ve İstanbul un estetik diş ve implant diş uygulama konusundaki başarısından siz etmek isterim.

Türkiye, diş tedavisi için Türkiye’ye seyahat ederek hastaların mümkün olan en iyi tedaviyi mümkün olan en iyi fiyata almalarına yardımcı olma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Özellikle saç ekimi, göz cerrahisi ve diş tedavileri konusunda tartışmasız üstün bir durumdadır. Diş tedavilerinin mükemmelliğinden bahsetmek için dünyanın her yerinde konumlanan en iyi malzeme üreticilerini bulup ürünlerini kullanmak bizim işimizdir. Tedavi başarısı için en iyi malzemelerin tedarik edilmesini sağlamak gerekir.

Gülümseme tasarım yazılımı, klinik CAD / CAM freze makineleri ve yumuşak doku lazerleri içeren teknolojiler, dünyadaki en son trendlerdir. Türkiye de tedavi olan hastaların olumlu geri bildirimleri sayesinde diğer insanlarda güven oluşmaktadır. Bu sayede giderek artan oranda diş tedavi, implant ve estetik diş ihtiyacı olan hasta ülkemizi tercih ve ziyaret etmektedir. Hastalardan yüzlerce yorum ve son yıllarda genişleyen iletişim olanakları ile insanların sağlıkları için az para harcayarak çok  iyi sonuçlar alması sağlanmaktadır. Televizyon programlar, internet, dergi ve gazete yayınları ile artık insanlar implant fiyatlarını, estetik zirkonyum diş kaplama ve laminate veneer diş fiyatlarını öğrenebiliyor. Yurt dışından gelen hastalar için döviz fiyatlarının Türk Lirasına karşı yüksek olması da büyük avantaj sağlamaktadır.

Eğri dişleri düzeltmek, bir boşluğu kapatmak, gülümseme çizginizin görünümünü iyileştirmek veya eksik olan dişleri değiştirmek isteyip istemediğinizi birlikte değerlendirelim. Neyi nasıl yapacağımızı ve tedavi sürelerini birlikte planlayalım. Bütün süreç için doğru diş ekibi ve teknoloji ile ne kadar zamanda ve fiyat ile işlemlerin tamamlanabileceğini bizden öğrenebilirsiniz. Günlük bazda elde ettiğimiz sonuçlara kliniğimizde daha önce tamamlamış olduğumuz tedavilere birlikte göz atalım.

İsterseniz Diş tedaviniz esnasında Akdeniz kıyısında bir hafta zaman geçirin sonra diş tedavinize başlayın. Antalya, Fethiye, İstanbul ve Marmaris.

Diş için doktora gitmek istediğiniz en iyi yer İstanbul olacak unutmayın. Nereye gideceğinizden emin değilseniz, planladığınız tedaviye ve mevcut gün sayısına göre sizi en uygun program ile yönlendirebiliriz. Kendi tatilinizi ayarlayabilir ve  görmek istediğiniz tarihleri ​​bize bildirebilir veya tatilinizi sizin için düzenlememizi isteyebilirsiniz. Bizim için bunu kolaylaştırmak bizim işimizdir – tıpkı dünya genelinde binlerce hasta için olduğu gibi.

Diş Hekimlerimiz ve cerrahlarımız zirkonyum diş kaplama ve diş implantları dahil olmak üzere estetik diş hekimliği uygulamalarında son derece kalifiye ve deneyimli kişilerdir. Hepsi Türk Diş hekimleri Birliği’ne kayıtlıdır.İngilizce konuşabilirsiniz, böylece danışma ve tedavi sırasında özgürce iletişim kurabileceksiniz.

SİNÜS LİFTİNG NEDİR? FİYATLARI NE KADAR?

Üst çenede sinüs boşluklarının olduğunu biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız da sinüzit hastalığını duymuşsunuzdur en azından. Burundan nefes aldığımızda kafatası içerisindeki soluma odacıkları sinüs olarak adlandırılır. Nefes aldığımızda bu odacıklarda süzülüp ısınan hava akciğerlerimize gider. Üst çene arka dişler bölgesinde diş kökleri ile komşu olan bir anatomik yapıdır sinüs boşlukları. İste bu komşuluk nedeni ile sinüs lifting işlemi gerekebilir. Yani sinüs tabanının yukarı kaldırılması olarak daha anlaşılır ifade etmek gerekir ise. Özellikle diş kaybını takiben implant yapımını erteleyen kişilerde sinüs tabanı yer çekiminin de etkisi ile aşağıya doğru sarkar. burada çekim boşluğundaki kemik erimesi de  devreye girdiğinde implant uygulamak için ihtiyaç duyulan kemik yüksekliği zamanla kaybedilir.

Dişi çektiğimiz için çekim yerinde kemik kaybı olur. Bu neden ile her zaman diş doktorları mümkün olan en erken zamanda diş implantları’nın uygulanması gerektiğini belirtirler. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya sinüs yükseltme işlemi ile ilgili bilgi verdi. Küçükçekmece Korudent diş kliniğinde başarı ile uygulanan bu tedavi hakkında bilgi almak isterseniz yazıdan faydalanabilirsiniz.

Üst çenede arka dişler bölgesinde diş kaybı olduğunda bazen anatomik olarak sinüs boşlukları implant uzunluğu kadar kemik yüksekliği olmasını engelleyebiliyor. Diş implantlarını belirli bir boydan daha kısa yapmak implantların uzun dönem başarısını olumsuz etkilediği için kemik 7-8 mm kadar uzunlukta implantların içerisine girebileceği seviyelerde olmalıdır. Daha az miktarda kemik yüksekliği tespit edildiğinde sinüs yükseltme cerrahisi yani sinüs kaldırma ameliyatı gerçekleştirilir. Bu işlem açık ve kapalı sinüs lifting şeklinde iki farklı uygulama ile gerçekleştirilebilmektedir.

Vakanın durumuna göre hangi tekniğin uygulanacağına cerrah karar verir. Kemik kalitesi ve miktarı cerrahın işlemi açık sinüs veya kapalı sinüs olarak tercihinde belirleyicidir. Kemik yüksekliği 4 mm den az olduğunda genellikle açık sinüs lifting tercih edilir.

AÇIK SİNÜS LİFTİNG İŞLEMİ

Sinüs lifting

Sinüs lifting ameliyatı kemik tozu uygulaması

Hastanın akut sinüzit probleminin olmaması koşulu ile işlem güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Dalış yapanlar ve havacılık ile uğraşanların daha ayrıntılı bilgi alması gerekir. Uçak ile yolculuğun bir süre engelleneceğini de bilmek gerekir. İmplant fiyatları ile birlikte sinüs lifting fiyatı ve kemik tozu fiyatı tedavi maliyetlerini yükseltecektir.

İmplant yapılacak bölgede sinüs boşluğu var ise alan lokal anestezi ile uyuşturularak işlem diğer diş cerrahi operasyonları gibi başlar. İmplant bölgesinde damak kısmından kemik kaldırılarak sinüs membranına erişilir. Sinüs tabanı kemikten özel el aletleri ile ayrıldıktan sonra boşluk tabanı ile kaldırılan sinüs membranı arasına yetecek miktarda kemik tozu doldurulur. Genellikle 3 cc toz yeterli olabilmektedir.

Yndaki şemada üst çene kemiğinin kesiti üzerinde işlemin şematik anlatımını bulacaksınız. Birinci karede sinüs duvarı yan taraftan açılıyor. Membran delinmeden kemikten ayrılıyor. Kazanılan alana kemik tozu yan pencereden ilave ediliyor. Aynı seansta implant yuvası açılarak kemik tozu içerisine implantı uç bölgesi gelecek şekilde  yerleştiriliyor. Açılan pencere dikilerek kapatıldıktan sonra iyileşme için 6 ile 8 ay bekleme süresi başlıyor.

KAPALI SiNÜS LİFTİNG

Kemik miktarı 6 mm civarında ise implant yerleştirilmeden önce sinüs tabanı implant için açılan delik vasıtası ile yukarı kaldırılır. Osteotom olarak adlandırılan set kapalı sinüs lifting işleminin vazgeçilmezidir. Farklı kalınlıktaki ve ucu kunt olan bu alet seti yardımı ile hen sinüs tabanında bırakılan ince kemik kırılarak yukarı kaldırılır, hem de sinüs membranı yukarı doğru itilmiş olur. İşlem ile 2-4 mm kemik yüksekliği elde etmek mümkün olabilmektedir. Kemik yoğunluğu ve üzerine yapılacak yüklem şekline göre cerrahi sonrası implant üzeri diş yapımı için kesin tarih vermek mümkün olur.

Kapalı sinüs lifting için de kemik tozu kullanılır. Açık sinüs lifting için kullanılan miktardan daha az kemik tozuna ihtiyaç duyulacaktır. Kapalı sinüs lifting fiyatı bir implant fiyatı kadar olabilmektedir. Kullanılan kemik tozu ayrıca hesaplanır. Genellikle 1cc ile 2 cc kemik tozu kullanılan kapalı yükseltme cerrahisi başarı ile uygulana implant yardımcı cerrahi işlemlerinden bir tanesidir.

SİNÜS LİFTİNG YAPTIRANLAR

İşlem sonrası kafatası basıncını arttıran veya azaltan etkenlerden uzak durulması gerekir. Dalış uçak seyahati, ıkınma, kuvveti hapşırma kaçınılması gereken durumlardır. Sinüs lifting yaptıran hasaların hekim önerilerine tam olarak uymaları ve sigara tüketmemeleri istenir. Sigara implantlar ve sinüs kaldırma işlemi için uzun dönemli araştırmalar ile olumsuz etkileri kanıtlanmış zararlı bir alışkanlıktır.

İşlemden sonra yüzde şişlik ve morluk beklenen olası yan etkiler dendir. Burundan kan gelmesi veya pıhtı çıkması da endişe edilmemesi gereken durumlardır. Doktorunuz ile irtibatta olmanız ve endişe etmemeniz verilen ilaçları düzenli kullanmanız önerilir. Antibiyotik ile birlikte şişlik ve ağrı oluşumunu azaltan iğne veya hap kullanılmaktadır. Ağız gargarasını ise iki gün sonra basınç uygulamadan yamak gerekir.

Ayıntılı bilgi için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile görüşebilir veya web sitesini ziyaret ederek ilgili yazılarını okuyabilirsiniz. www.drsertac.com

 

İMPLANT MARKALARI VE FİYATLARI 2018 DE NE OLUR?

İmplant yapımı söz konusu olduğunda herkesin bir fikri vardır. Komşular, akrabalar, iş arkadaşları tecrübelerini paylaşırlar. Gezmelerde ve sohbetlerde de implant maceraları bol bol anlatılır. Bir tanıdığın yaptırdığı implant ile ilgili çıkan sorunlardan tutun da, implant yaptırıp öldüğü söylenen insanlara kadar, türlü türlü maceralar dinlemeye hazır olun. Yok eğer ben bu gerçek olup olmadığı belli olmayan söylentiler ile aklımı karıştırmam derseniz buyurun bu yazıyı okuyun. Ünlülerin diş hekimi olarak tanıdığımız Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya bize implant yapım fiyatları ve implant markalarına göre fiyatlar hakkında bilgi verdi. İmplant yaptırmadan önce bilmemiz gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz.

İmplant diş estetik diş örnekleri zirkonyum laminate veneer

Estetik diş ve implant diş fiyatları 2018 de ne kadar olur? Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya yanıtladı.

Konusunda son derece tecrübeli ve bilgili yılların başarılı hekimi Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan implant markaları ve implant ücretleri ile ilgili bilgi aldık. Bakın sayın Kızılkaya bize neler anlattı. Sitemizde yer alan bilgiler genel bilgi mahiyetindedir. Hekimin hasta muayenesi yerine geçmez. Toplum bilgilendirme amacı ile verdiğimiz ayrıntılardan en üst seviyede faydalanacağınızı umuyor yaptıracağınız diş tedaviniz için şimdiden geçmiş olsun,acil şifalar ve güle güle kullanın diyoruz.

İmplant fiyatları mı, implant markası mı size daha çok soruluyor.

Önce bu güzel soruyu yanıtlayayım. İmplant fiyatı en çok merak edilip sorulan soru son yıllarda. Diş dolgusu yaptırmaya gelen bir hasta eskiden sizde diş çekim fiyatı ne kadar diyerek kliniğin fiyat politikası hakkında bilgi sahibi olmak isterdi. Son yıllarda bu soru yerini implant ücreti ne kadar? a bıraktı tamamen. İhtiyacı olsun olmasın, yaptıracak olmasa bile insanlar implant fiyatını merak eder durumda.

Peki bize implant fiyatı ne kadar? bilgi verir misiniz?

İmplant fiyatrları

İmplant fiyatrları

Herkes rahatlasın diye implant ücreti 400-700 Euro aralığında uygulanır diyebiliriz. Bu genel bir rakam tabi. Vakanın zorluğuna, kullanılacak implant markasına ve kemik tozu uygulamasına gereksinin olmasına göre değişkenlik gösterebilir. Neden Euro olarak söyledik? Çünkü size telafuz edeceğimiz rakamın uzun süre güncelliğini koruyabilmesi için döviz ile fiyat vermek istedim. Malzemeler genellikle yurt dışından ithal edildiği için uygulama fiyatları döviz artışı ile yükselmekte.

İMPLANT MARKASI İMPLANTIN FİYATINI ETKİLER Mİ?

Elbette etkiler. İmplant yapımında implant için hekime ödediğiniz ücretin büyük bölümü implant firmasına ödenir. Her implant markasının fiyat politikası farklıdır. Kimi markalar aslında hak etmedikleri kadar yüksek ücretler isteyebiliyor. Pazarlama stratejisi olarak pahalı gösterilen ürünün kalite imajı oluşturması gibi bir illüzyon kullanmak istiyorlar adeta. Gerek üretildiği ülke, gerek üretim teknolojisi ve uzun dönem başarı gibi önemli kriterleri karşılamayan bazı implant markalarının oldukça yüksek fiyatlar ile satılması, daha doğrusu satılmaya çalışılması beni şaşırtıyor doğrusu. Büyük meblağların döndüğü implant pazarında çeşitli stratejiler ile satış yapmak isteyen firmalar ile ancak bu konuda bilgi sahibi alan hekimler baş edebilir. Sizin yapacağınız implant fiyatı araştırması kafanızın daha da karışmasına neden olacaktır.

İmplant fiyatı ile ilgili yapabileceğiniz en makul araştırma doktorlardan muayene olarak alacağınız fiyat olabilir. Bu şekilde hem size implant yapacak hekimi, hem işlemin yapılacağı kliniği tanıma fırsatınız olur. size verilecek fiyat da en doğru implant fiyatı olacaktır. Çünkü muayene olmuş ve doktora istek beklentileriniz söylemiş olacaksınız. Yapılacak implant tedavisi ile ilgili detaylı bilgi de alma imkanınız olur. Sormak istediklerinizi hemen orada sormak ve aydınlanma imkanı bulmak da son derece faydalı olacaktır. Yukarıda verdiğimiz implant ücreti civarlarında fiyat alacağınız bir gerçek. Ama üst yapıda kullanılacak malzeme ve yapılacak işlemin cinsine göre fiyat kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Aksi durumda Amerikan implant bu fiyat, İsrail implant bu fiyat, Kore implant fiyatı, Yerli implant fiyatı gibi kafa karıştırıcı hengame içerisine girmeniz an meselesidir.

İmplant Diş

2018 implant fiyatı

Size önerim implant fiyatı ile uğraşmak yerine önceliği uygulanacak tedavi planı üzerine yoğunlaştırmanız dır. İki implant yapılacak yere üç implant planlandığı durumda zaten ucuz bir şeyler yaptırsanız bile daha fazla para ödemek zorunda kalacaksınız. Bir de bunun ideal tedavi olmadığını düşündüğünüzde hepten zararda olduğunuzu daha rahatlıkla görebilirsiniz.

Estetik ve sağlam zirkonyum diş kaplama fiyatları ne civarda?

Kaliteli bir implant üst yapısı istendiğinde implant üzerine zirkonyum diş kaplama uygulanması önerilir. Zirkonyum kaplamalar CAD CAM teknolojisi ile üç boyutlu tasarım ve üretim tekniği ile üretilirler. Bu sayede uzun ömürlü ve sağlıklı dişlere kavuşmak mümkün olmaktadır. Bildiğiniz gibi zirkonyum diş kaplama estetik diş malzemesi olarak ön plana çıkan bir malzemedir. Diş eti ve ağız dokuları ile biyolojik uyumu tamdır. Dayanıklılığı nerede ise klasik metal porselen diş kaplamalar kadardır. 900 Mega paskal dirence dayanıklı malzeme olarak köprü yapımına da olanak tanırlar. Zirkonyum diş kaplama ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.drsertac.com/zirkonyum sayfasına göz atabilirsiniz.

İmplant üzerinde kullanılacak malzemelerden zirkonyum diş kaplama fiyatı porselen diş kaplama fiyatının nerde ise iki katı fiyat ile uygulanabilmektedir. Zirkonyum diş fiyatı 250-350 Euro civarındadır. İyi bir malzeme kullanıldığında yüz güldüren sonuçların alındığı zirkonyum diş kaplama ile estetik diş görüntüsü elde edilebilmektedir.

SGK implant fiyatları 2018 yılında 500-600 Euro dur. Marka yapılacak implantın fiyatını belirler. İmplant markaları ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya web sitesinden alabilirsiniz. İsterseniz size kaç implant yapılması gerektiğini ve sizin için tedavi süresinin ne kadar olacağını öğrenmek isterseniz 02126616979 dan randevu talep edebilirsiniz. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya.

İmplant fiyatları forum sitelerinde de çok konuşulur. Diş implant fiyatları 2018 için döviz kurlarından etkilenerek bir miktar artış göstermiştir. Mesela en kaliteli Alman markası olarak bilinen Bego implant için 600-750 Euro fiyatlar söz konusudur. İmplant üzerine uygulanacak kaplama, köprü veya diş protezi bu implant ücretine dahil değildir.

2016 implant fiyatı

implant diş

implant diş

İmplant Fiyatı

İmplant uygulamaları her geçen yıl artarak devam etmektedir. Tam dişsiz ağızlarda veya birkaç dişin eksik olduğu durumlarda başarıyla uygulanan implantlar klasik diş köprülerine oranla kullanım olarak çok daha fazla konfor sağlamaktadır. Bu avantajının yanında fiyat olarak bir miktar daha fazla ödeme yapılması gerekir Çünkü implant malzemesi pahalıdır.

İmplant uygulamasında üç aşama olması dolayısıyla fiyatların artmasına neden olur. Birinci aşama cerrahi aşamadır ve implantlar yerleştirilir, ikinci aşamada birkaç ay sonra uygulanan iyileşme başlıklarının takılması aşamasıdır. Bu iki aşamada tam steril şartlarda yapılır sonrasında normal diş köprüsü yapımı gibi implant üstü yapısının yapım aşaması başlar. İmplantın klasik köprülerden farklı fiyatta olmasının sebebi bu iki aşamalıdır. Normal diş köprülerine oranla 1500-2000 lira gibi fazla ödeme yapılması gerekir ancak implant yapıldığında diş kesmeye gerek kalmaz veya hareketli protez takılması gerekmez en iyi implant uygulaması doğru planlanmış uygulamalardır. Hastanın uzun vadeli istek ve ihtiyaçlarına göre planlanıp yapılan implantlar yıllar boyu sağlıkla kullanılabilir.

2016 implant fiyatları  kullanılacak implantın Fiyatına göre değişiklik gösterir Alman Amerikan İsrail İsviçre İsveç ve Türk malı implantlar en çok kullanılanlarıdır. Fiyat olarak yaklaşık 1500-2500 tl seviyesindedir. Size uygun implant fiyatına öğrenmek için ücretsiz muayene ve röntgen hizmetinden faydalanabileceğiniz birçok klinik vardır.

Randevu alıp implant maliyetleriniz öğrenmek isterseniz 0549 347 4 347 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İmplant fiyatı  önemli değildir. Yapılan implantı verimli kullanmak önemlidir. Ucuz implant diye bir şey yoktur maliyete düşürülür implant uygulamaları vardır. Bunlar hakkında ayrıntılı bilgi muayene olduğunuzda öğrenebilirsiniz.

Tek diş eksikliğinde yapılabildiği gibi birden fazla diş eksikliği veya çenedeki bütün dişlerin kaybedildiği durumlarda da uygulanabilir . Son yıllarda giderek artan bir tedavi yöntemi olan implant ile eksik diş tedavisi yapılır. İyi planlanmadığı ve doğru uygulanmadığı zaman sorunlara yol açabileceği gibi iyi bir uygulama yapıldığında yüz güldüren sonuçlar vermektedir .Eksik dişlerin yeniden kazanılması doğal diş fonksiyonu gibi vazife görmesi çiğneme konforu sağlaması implantların en büyük avantajıdır .

İmplant malzemesi giderek çeşitlenmektedir hepsi birbirine benzese de yüzlerce çeşit implant markası bulunur. İmplant markaları seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli konu fiyat değildir. İmplantın uzun zamandır uygulanan bir implant olması yeterli klinik çalışmanın yapılmış olması uygulama sırasında ve sonrasında ihtiyaca yetecek kadar alternatif protez ve uygulama parçalarının olması son derece önemlidir

2019 implant fiyatları Ocak ayında döviz kurlarına göre güncellenmiştir. Temmuz ayı itibariyle implant fiyatları yeniden güncellenecektir. Her yıl ocak ve Temmuz ayında döviz kurlarına göre güncellenen iptal fiyatlarını öğrenmek için bizi ziyaret edebilirsiniz.

İmplant fiyatı

Kaybedilen dişlerin yerine takılan implant uygulamalarında elde edilen iyi sonuçlara bağlı olarak kullanımı her geçen gün kullanımı artmaktadır. İmplant fiyatı hakkında konuşmak için öncelikle bu işlemin birden fazla bileşenden oluştuğunu kavramak gerekir.

İmplant tasarımından başlayarak maliyetli bir süreçtir. Üretim hassas ve tam steril şartlarda yapılır. Değişik çap ve noylardaki implantların ağızdaki konumlarını model üzerine aktarmak için de protez parçaları kusursuz üretilmelidir.
Hekimin doğru planlaması ve ardından iyi bir implant cerrahisi gerekir. Steril ortamda yaılan bu işlemler için de kullanılan malzemeler ve zyrılan zaman bir maliyettir.
İmplant kontrolleri çekilen röntgenler ve implant üzerine yapılacak protezin kalitesi implant fiyatı için unutlmaması gereken maliyetlerdir.

İmplantların neden pahalı olduğu konusunda unutmamamız gerken konu implantın yapıldığı titanyumdur. Titanyum özelliği itibariyle çene kemiğine uyumlu ve aynı zamanda pahalı olan kıymetli bir metaldir.

Adı: Titanyum
Sembolü: Tİ

 • Özellikleri:
  Titanyum insan vücudunda alerji yapmaz.
  Çelik kadar dayanıklı ve paslanmaz çeliğin özgül ağırlığından %75 daha hafif
  Titanyum kırılmaya ve bükülmeye karşı mekanik dayanıklılığı çok yüksektir.
  Titanyum çok kuvvetli bir paslanmazdır. Korozyona karşı paslanmaz çelikten daha dayanıklıdır.
  Titanyum çok yüksek derecede ısıya dayanıklıdır. Erime derecesi: 1650 °c
  Titanyum, birçok kuvvetli kimyasal’dan etkilenmez.

Etkilenmediği kimyasallardan bazıları:

Nitrik asit – kromik asit – asetik asit
Kalsiyum klorid – amonyum klorid
Kostik soda
Deniz suyu
Sülfür dioksit vs.