İMPLANT MARKALARI VE FİYATLARI 2018 DE NE OLUR?

İmplant yapımı söz konusu olduğunda herkesin bir fikri vardır. Komşular, akrabalar, iş arkadaşları tecrübelerini paylaşırlar. Gezmelerde ve sohbetlerde de implant maceraları bol bol anlatılır. Bir tanıdığın yaptırdığı implant ile ilgili çıkan sorunlardan tutun da, implant yaptırıp öldüğü söylenen insanlara kadar, türlü türlü maceralar dinlemeye hazır olun. Yok eğer ben bu gerçek olup olmadığı belli olmayan söylentiler ile aklımı karıştırmam derseniz buyurun bu yazıyı okuyun. Ünlülerin diş hekimi olarak tanıdığımız Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya bize implant yapım fiyatları ve implant markalarına göre fiyatlar hakkında bilgi verdi. İmplant yaptırmadan önce bilmemiz gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz.

İmplant diş estetik diş örnekleri zirkonyum laminate veneer

Estetik diş ve implant diş fiyatları 2018 de ne kadar olur? Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya yanıtladı.

Konusunda son derece tecrübeli ve bilgili yılların başarılı hekimi Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan implant markaları ve implant ücretleri ile ilgili bilgi aldık. Bakın sayın Kızılkaya bize neler anlattı. Sitemizde yer alan bilgiler genel bilgi mahiyetindedir. Hekimin hasta muayenesi yerine geçmez. Toplum bilgilendirme amacı ile verdiğimiz ayrıntılardan en üst seviyede faydalanacağınızı umuyor yaptıracağınız diş tedaviniz için şimdiden geçmiş olsun,acil şifalar ve güle güle kullanın diyoruz.

İmplant fiyatları mı, implant markası mı size daha çok soruluyor.

Önce bu güzel soruyu yanıtlayayım. İmplant fiyatı en çok merak edilip sorulan soru son yıllarda. Diş dolgusu yaptırmaya gelen bir hasta eskiden sizde diş çekim fiyatı ne kadar diyerek kliniğin fiyat politikası hakkında bilgi sahibi olmak isterdi. Son yıllarda bu soru yerini implant ücreti ne kadar? a bıraktı tamamen. İhtiyacı olsun olmasın, yaptıracak olmasa bile insanlar implant fiyatını merak eder durumda.

Peki bize implant fiyatı ne kadar? bilgi verir misiniz?

İmplant fiyatrları

İmplant fiyatrları

Herkes rahatlasın diye implant ücreti 400-700 Euro aralığında uygulanır diyebiliriz. Bu genel bir rakam tabi. Vakanın zorluğuna, kullanılacak implant markasına ve kemik tozu uygulamasına gereksinin olmasına göre değişkenlik gösterebilir. Neden Euro olarak söyledik? Çünkü size telafuz edeceğimiz rakamın uzun süre güncelliğini koruyabilmesi için döviz ile fiyat vermek istedim. Malzemeler genellikle yurt dışından ithal edildiği için uygulama fiyatları döviz artışı ile yükselmekte.

İMPLANT MARKASI İMPLANTIN FİYATINI ETKİLER Mİ?

Elbette etkiler. İmplant yapımında implant için hekime ödediğiniz ücretin büyük bölümü implant firmasına ödenir. Her implant markasının fiyat politikası farklıdır. Kimi markalar aslında hak etmedikleri kadar yüksek ücretler isteyebiliyor. Pazarlama stratejisi olarak pahalı gösterilen ürünün kalite imajı oluşturması gibi bir illüzyon kullanmak istiyorlar adeta. Gerek üretildiği ülke, gerek üretim teknolojisi ve uzun dönem başarı gibi önemli kriterleri karşılamayan bazı implant markalarının oldukça yüksek fiyatlar ile satılması, daha doğrusu satılmaya çalışılması beni şaşırtıyor doğrusu. Büyük meblağların döndüğü implant pazarında çeşitli stratejiler ile satış yapmak isteyen firmalar ile ancak bu konuda bilgi sahibi alan hekimler baş edebilir. Sizin yapacağınız implant fiyatı araştırması kafanızın daha da karışmasına neden olacaktır.

İmplant fiyatı ile ilgili yapabileceğiniz en makul araştırma doktorlardan muayene olarak alacağınız fiyat olabilir. Bu şekilde hem size implant yapacak hekimi, hem işlemin yapılacağı kliniği tanıma fırsatınız olur. size verilecek fiyat da en doğru implant fiyatı olacaktır. Çünkü muayene olmuş ve doktora istek beklentileriniz söylemiş olacaksınız. Yapılacak implant tedavisi ile ilgili detaylı bilgi de alma imkanınız olur. Sormak istediklerinizi hemen orada sormak ve aydınlanma imkanı bulmak da son derece faydalı olacaktır. Yukarıda verdiğimiz implant ücreti civarlarında fiyat alacağınız bir gerçek. Ama üst yapıda kullanılacak malzeme ve yapılacak işlemin cinsine göre fiyat kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Aksi durumda Amerikan implant bu fiyat, İsrail implant bu fiyat, Kore implant fiyatı, Yerli implant fiyatı gibi kafa karıştırıcı hengame içerisine girmeniz an meselesidir.

İmplant Diş

2018 implant fiyatı

Size önerim implant fiyatı ile uğraşmak yerine önceliği uygulanacak tedavi planı üzerine yoğunlaştırmanız dır. İki implant yapılacak yere üç implant planlandığı durumda zaten ucuz bir şeyler yaptırsanız bile daha fazla para ödemek zorunda kalacaksınız. Bir de bunun ideal tedavi olmadığını düşündüğünüzde hepten zararda olduğunuzu daha rahatlıkla görebilirsiniz.

Estetik ve sağlam zirkonyum diş kaplama fiyatları ne civarda?

Kaliteli bir implant üst yapısı istendiğinde implant üzerine zirkonyum diş kaplama uygulanması önerilir. Zirkonyum kaplamalar CAD CAM teknolojisi ile üç boyutlu tasarım ve üretim tekniği ile üretilirler. Bu sayede uzun ömürlü ve sağlıklı dişlere kavuşmak mümkün olmaktadır. Bildiğiniz gibi zirkonyum diş kaplama estetik diş malzemesi olarak ön plana çıkan bir malzemedir. Diş eti ve ağız dokuları ile biyolojik uyumu tamdır. Dayanıklılığı nerede ise klasik metal porselen diş kaplamalar kadardır. 900 Mega paskal dirence dayanıklı malzeme olarak köprü yapımına da olanak tanırlar. Zirkonyum diş kaplama ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.drsertac.com/zirkonyum sayfasına göz atabilirsiniz.

İmplant üzerinde kullanılacak malzemelerden zirkonyum diş kaplama fiyatı porselen diş kaplama fiyatının nerde ise iki katı fiyat ile uygulanabilmektedir. Zirkonyum diş fiyatı 250-350 Euro civarındadır. İyi bir malzeme kullanıldığında yüz güldüren sonuçların alındığı zirkonyum diş kaplama ile estetik diş görüntüsü elde edilebilmektedir.

SGK implant fiyatları 2018 yılında 500-600 Euro dur. Marka yapılacak implantın fiyatını belirler. İmplant markaları ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya web sitesinden alabilirsiniz. İsterseniz size kaç implant yapılması gerektiğini ve sizin için tedavi süresinin ne kadar olacağını öğrenmek isterseniz 02126616979 dan randevu talep edebilirsiniz. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya.

İmplant fiyatları forum sitelerinde de çok konuşulur. Diş implant fiyatları 2018 için döviz kurlarından etkilenerek bir miktar artış göstermiştir. Mesela en kaliteli Alman markası olarak bilinen Bego implant için 600-750 Euro fiyatlar söz konusudur. İmplant üzerine uygulanacak kaplama, köprü veya diş protezi bu implant ücretine dahil değildir.

İmplant Yapımında Ağrı Olur mu?

İmplant uygulamasının ağrılı bir işlem olup olmadığını çok merak edilir. İmplant yaptırırken ağrı olur mu? Sorusu sadece doktorlara sorulmaz. Hastalar, implant yaptıran arkadaşlarına da implant yapımı sırasında ağrı oldu mu? diye sorarlar.

Tabi her hasta için verdiği cevap farklıdır. Şunu belirtmekte fayda var ki implant uygulaması ağrılı bir tedavi değildir. İmplant yapımı sonrası ağrı oluşma ihtimali vardır. İmplant sonrası acı oluşmasını önlemek mümkündür. Tedaviden önce kullanılan ilaçlar ve kullanılan anestezi sayesinde işlem sırasında hiç acı olmaz. Tedavi uygulandıktan sonra kullanacağınız ilaçlar sayesinde ağrı ve şişlik olmaz.

İşlem yapılmadan önce bölge lokalde anestezi spreyleri ve krem ile uyuşturulur. Ardından tıpkı diş çekerken uygulanan anestezi gibi, ağız içerisinden bir iğne uygulanır. Eğer işlem yapılacak bölgede doğru bir anestezi uygulandı ise implant uygulama

İmplant fiyatrları

İmplant fiyatrları

sırasında kesinlikle herhangi bir ağrı hissedilmez. Birçok hasta implantın yerine koyulduğunu bile fark etmez. İmplant vidasının yerleştirileceği bölge tam olarak uyuşturulur. Ağız uyuştuktan sonra bölgede kemik içerisinde küçük bir yuva açılır. Uygulanacak implant ile tam uyumlu küçük yuva içerisine koyulur. Diş kökünü taklit eden silindirik yapıdaki bir vidadır. Uzun kemik miktarına göre seçilir. Bazen yeterli hacim yoksa kemik tozu uygulamalarıyla ilave bir maliyet oluşur. Hasta anestezi sonrasında kesinlikle herhangi bir ağrı sızı hissetmez. Sadece soğutma amacı ile verilen serum fizyolojik sıvısı daha fazla yapabilir. Tükürük emici vasıtasıyla sürekli olarak alınan ağız sıvıları ve serum fizyolojik sıvısı dişlerin hangi bir zarar görmesine engel olur. İmplant uygulaması netice olarak cerrahi bir uygulamadır. İyi bir teknik ile birlikte konusunda tecrübeli, bilgili, istekli ekip tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Sadece ekibin iyi olması iyi bir implant için yeterli olmamaktadır.

DİŞ İMPLANTI UYGULAMASI

Kullanamadığınız hareketli protezleriniz veya çekilmiş dişleriniz varsa implant uygulaması çok büyük fayda sağlar.

İmplant tedavisinin avantajları

İmplantlar günümüzde tartışmasız olarak doğal dişlere en iyi alternatiftir. Allışılmış köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü sağlar.
İmplant tedavisi doğru teşhis, bilgi, tecrübe ve ekipmanla uygulandığında diş implantı, hasta ve hekim açısından başarılı sonuçlar verebilen bir tedavi şeklidir.

Kısaca implant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş köküdür. (implant=implantat=implantate=çakma diş=vidalı diş=vida diş)

Güvenli ve kaliteli bir implant ortaya çıkarmak için yapılan çalışmalar 1809’dan beri sürmektedir. Günümüzde piyasa da mükemmele çok yakın, 35 yıllık klinik takipleri bulunan implantlar olduğu gibi nispeten yeni implant markaları da bulunmaktadır. Bu konuda daha detaylı bilgiyi diş hekiminiz size verecektir.

İmplant yerleştirilirken acı duyar mıyım?
Uygun anestezi yöntemlerinin uygulanması durumunda hayır. Operasyon sırasında hasta tercihine göre genel ya da lokal anestezi kullanılabilir. Genellikle implant’ın yerleştirildiği akşam duyulabilecek ağrı basit ağrı kesiciler ile giderilebilir. Bir çok hasta bu ağrının normal diş çekiminden sonra duyulan ağrıdan farklı olmadığını belirtmektedir. Tedavinin problemsiz tamamlandığı vak’alar da implantların varlığını bile hissetmeyecek kadar rahat olursunuz.
İmplantlar yerleştirildikten hemen sonra protezlerim takılabilir mi?
Hayır. Implant’ların kemik ile tam birleşmesini (Osteointegration) sağlamak için iyileşme dönemi olan ilk 3-6 ay boyunca implant üstüne gelen yüklerin en aza indirgenmesi gerekir. Ancak doktorunuz bu iyileşme süresinde size uygun bir geçici protez yaparak sizin fonksiyonunuzu iade edecektir.
İmplant toplam tedavi süresi ?
İmplant operasyonlarının günümüzde sadece yarım saat içinde yapılması bile mümkün oluyor. Diş ve kemik yapınıza göre belirlenen operasyon sekline göre toplam süre değişir. Genelde birinci operasyondan sonraki 3.ayda işlem bitirilir.
İmplantların temizliği
İmplantların ağız içindeki yabancı cisimler olduğu düşünülürse temizliklerinin en az kendi dişleriniz kadar hatta daha da önemli olduğunu taktir edersiniz. implantların temizlikleri belli bir öğrenme süreci gerektirse de, zor değildir. Ancak bu iş için yeterli zamanı ayırmanız gerekmektedir. Unutmamanız gereken şey, bu tip bir tedavinin başarılı olması için gerekli en önemli faktörün düzenli ağız bakımı olduğudur.

Eğer eksik diş sayısı ‘1’den fazla ise implant uygulanacak bölgeye bağlı olarak tek bir implant 2 ya da 3 diş yerine hizmet verebilir.
Doğru implant ve yöntem kullanılması durumunda böyle bir olasılık yok denecek kadar azdır. Bu tip bir başarısızlık genellikle cerrahi operasyonu takip eden ilk 6 ay içinde ortaya çıkar. Böyle bir durumda diş çekimi kadar kolay bir işlem ile implant yerinden çıkartılmalıdır. Bu bölgedeki kemiğin iyileşmesini takiben yeni bir implant konulabileceği gibi, klasik tip protezlerden birisi de tercih edilebilir. Ancak, genellikle, 2’den fazla implant konulan vak’alar da arta kalan implantlar protezin de yeniden tasarlanması ile hizmet vermeye yeterli olmaktadır.

İmplant tedavisi, doğru seçilen vak’alarda ve usulüne uygun yapıldığı taktirde, hastaların yaşam kalitesini arttıran ve yüz güldüren bir tedavi yöntemidir. Bu denli başarılı bir tedavi yönteminden tüm dünya da olduğu gibi ülkemizdeki hastaların da yararlanması gerektiğine inandığımız için, implant tedavisi hakkında bilgi edinmek için yaptığınız başvurulardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Bu muayene sırasında tedaviye uygun bir hasta olup olmadığınızın ortaya çıkması için implantları yerleştirecek, üzerinin protezini yapacak ve daha sonraki periyodik dişeti bakımını üstlenecek uzman hekimlerin sizi muayene etmesi en doğru yöntemdir. Bu muayene sırasında sizden genel sağlık durumunuz hakkında bilgi alınacak ve gerekli görülürse birtakım tahlilleri yaptırmanız istenebilecektir. Bu aşama da ayrıca çeşitli röntgen incelemeleri ve ağzınızın modellerinin elde edilmesi gerekebilecektir.

 

İmplant Markaları

 İMPLANT MARKALARI

Türkiye’de implant markaları ve çeşitleri her geçen gün hızla artmaktadır.İmplant tercihinde köklü ve servis hizmeti kuvvetli firmalar tercih edilmeldir. Dental implant tedavisinin başarısında kullanılan implant markası kadar aşağıdaki dört hususda önemlidir.
1- Dişhekiminin cerrahi beceri ve tecrübesi

2- İmplantın üzerine yapılacak olan protez ve oklüzyon (dişlerin birbiri ile olan ilişkisi)

3- Hastanın kemik kalitesi

4- Tedavi sonrası ağız hijenine verilen önemdir.

Bunlardan belli başlılarının firma ve mümessilleri aşağıdadır.

 1. Bego İmplant (Almanya) : Bego Türkiye en iyi implant
  Bego İmplant 2015 Türkiye

  Bego İmplant 2015 Türkiye

   

 2. Nobel – Biocare (İsviçre) : Nobel Biocare | Bioport | Nobel Smile
 3. Zimmer Dental İmplant (Alman) : Zimmerdental.com | Mutlu Dental
 4. Astra Tech (İsveç) : Astra Tech | EOT Dental
 5. Biomet 3i (Amerika) : Biomet3i | Biomet Medikal
 6. Biohorizons (Amerika) : Biohorizons | UMG Uysal
 7. 3M Imtec (Amerika) : 3M Imtec Implants | 3M Imtec Türkiye
 8. Sky-Bredent (Alman) : Bredent
 9. Nucleoss (Türkiye) : Nucleoss
 10. İmplant KA (Türkiye) : İmplant KA
 11. Dentsply Xive – Frialit (Alman) : Densply-Friadent
 12. Alpha Bio implantları (İsrail) : Alpha-Bio
  AB implant (İsrail) : AB Dent | Demirtaş Diş
 13. İmplant Direct (Amerika) : Implant Direct | Denta Solaris
 14. Tekka implantları (Fransa): Tekka Implantology
 15. Hi-Techimplants (İsrail): Hi-tech Implants
 16. Bicon implant (Amerika) : Bicon Dental Implants
 17. Hiossen implant (Amerika) : Hiossen
 18. Dio implant (Güney Kore) : Dio Implants
  – Diğer üreticiler : Dental Implant Manufacturers | Links to Dental Implant Manufacturers

Aynı implant markasının farklı kliniklerde uygulandığı zaman değişik sonuçlar verdiğini biliyoruz.

Diş ve kimliği bilinmeyen insana kullanılan malzemelerin ve kullanılan cihazların yüksek oranda hassasiyetini gerektirir. Bu hassas çalışmalara ek olarak bilgi deneyim ve türü ve ilave edildiğinde kişinin hangi implant markasını değil hangi hekim ile çalıştığı daha anlamlı olacaktır. İmplant tedavisi öncesinde yoğun bir şekilde kafamızı karıştırmasın çünkü her implant için her klinikte farklı bir duymamız büyük bir olasılıktır kliniklerin implantı alırken aynı marka implant için bile farklı ücretler ödediğini biliyorum implantın aldığı beş tane ise farklı fiyatlar uygulanmaktadır.

Yukarıda anlattığımız kriterleri birinin yaptığı yatırım da eklendiğinde insan ne kadar çok farklı etkenler maruz kaldığı daha iyi anlaşılacaktır. Alman implantların iyi olduğuna dair yaygın bir hangi neden İle böyle bir konunun oluştu onu bilmiyorum. Ancak 25 yıllık deneyim Nerim ile alman özellikle BEGO İMPLANT  markasının uygulama sırasında sorun yaratmadığını söylemek isterim.

İmplant fiyatı

Kaybedilen dişlerin yerine takılan implant uygulamalarında elde edilen iyi sonuçlara bağlı olarak kullanımı her geçen gün kullanımı artmaktadır. İmplant fiyatı hakkında konuşmak için öncelikle bu işlemin birden fazla bileşenden oluştuğunu kavramak gerekir.

İmplant tasarımından başlayarak maliyetli bir süreçtir. Üretim hassas ve tam steril şartlarda yapılır. Değişik çap ve noylardaki implantların ağızdaki konumlarını model üzerine aktarmak için de protez parçaları kusursuz üretilmelidir.
Hekimin doğru planlaması ve ardından iyi bir implant cerrahisi gerekir. Steril ortamda yaılan bu işlemler için de kullanılan malzemeler ve zyrılan zaman bir maliyettir.
İmplant kontrolleri çekilen röntgenler ve implant üzerine yapılacak protezin kalitesi implant fiyatı için unutlmaması gereken maliyetlerdir.

İmplantların neden pahalı olduğu konusunda unutmamamız gerken konu implantın yapıldığı titanyumdur. Titanyum özelliği itibariyle çene kemiğine uyumlu ve aynı zamanda pahalı olan kıymetli bir metaldir.

Adı: Titanyum
Sembolü: Tİ

 • Özellikleri:
  Titanyum insan vücudunda alerji yapmaz.
  Çelik kadar dayanıklı ve paslanmaz çeliğin özgül ağırlığından %75 daha hafif
  Titanyum kırılmaya ve bükülmeye karşı mekanik dayanıklılığı çok yüksektir.
  Titanyum çok kuvvetli bir paslanmazdır. Korozyona karşı paslanmaz çelikten daha dayanıklıdır.
  Titanyum çok yüksek derecede ısıya dayanıklıdır. Erime derecesi: 1650 °c
  Titanyum, birçok kuvvetli kimyasal’dan etkilenmez.

Etkilenmediği kimyasallardan bazıları:

Nitrik asit – kromik asit – asetik asit
Kalsiyum klorid – amonyum klorid
Kostik soda
Deniz suyu
Sülfür dioksit vs.