İmplant Yapımı

İmplant ne zaman yapılır?

Ağızda bir veya birden fazla diş herhangi bir nedenle  eksildiğinde bunun yerini doldurmak ve kökü taklit etmek için implant uygulaması yapılır. Klasik yöntem ile ön ve ve arkadaki dişler kesilerek diş eksikliği giderilmekte veya hareketli bir protez uygulanmaktaydı.

İmplant kullanımı kolay ve kendi dişiniz gibi çüğneyebileceğiniz güvenli bir diş tedavisidir. Kurallara uygun yapıldığında hiç bir sorun yaşamazsınız. Tedavi öncesi, tedavi sırasında ve sonrasında dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. İmplantın uygulanmadığı kişiler vardır. Mesela şeker hastalığı, kontrol edilemeyen kan pıhtılaşma bozukluğu olanlar, uzun süre kortizon tedavisi gören kişiler, yeterli kemik bulunmayan kişiler implant diş uygulaması yaptıramazlar.

Uygun vakalarda ağıza implant uygulandıktan sonra implantın çene kemiği ile kaynaması için iki üç ay bir süre beklemek gerekir. Daha sonra bu implantın üzeri açılır. İyileşme başlığı takılır ve kesik diş şeklindeki abutment adı verilen parçaların üzerine diş köprüsü veya kaplaması bazen de diş protezi uygulanır. Size kaç tane implant yapılacağını öğrenmek için mutlaka diş hekimi ile görüşmeniz ve bir PANORAMİK RÖNTGEN çekilmesi gerekir. Bazen bu röntgende yeterli olmadığı durumlarda tomografi görüntüsüne ihtiyaç duyulabilir.

Florya Panoramik Dİş Röntgeni

PANORAMİK RÖNTGEN
Dijital olarak elde edilen panoramik röntgenler, diş hekimlerinin üst ve alt çene kemik ve eklem yapısı ile diş ve diş köklerinin anatomik pozisyonunu, doğumsal ya da sonradan kazanılmış hastalıkları değerlendirmesinde ve tanı koymasına büyük katkı sağlamaktadır.Görüntülerin dijital ortamda kontrastı ayarlanarak çözünürlüğü arttırılabilmekte boyut ve açısal ölçümleri yapılabilmektedir.

Panaromik röntgen neden tercih edilir?

Panaromik röntgen çenelerdeki kist, diş çürüğü ve tümör oluşumlarıyla ilgili erken teşhis imkanı sağlar.
Tüm dişlerin görüntüsü tek bir röntgen filmi üzerinde görülebilir.
Dünyada yaygın olan bu uygulama ülkemizde de zamanla daha da yaygınlaşacaktır.

Kaç çeşit diş röntgeni çekilebilir?

Esas olarak ağız içi ve ağız dışından olmak üzere iki çeşit diş röntgeni çekilebilir. Ağız dışından çekilen röntgenlerde film ağız dışına yerleştirilirken, ağız içinden çekilen röntgenlerde film ağız içine yerleştirilir. Genel olarak ağız içine yerleştirilen filmler birkaç diş ve çevre dokular izlenebilirken, ağız dışına yerleştirilen filmlerle çene kemiklerini de içine alan daha geniş bir alan izlenmektedir.

Küçükçekmece panoramik Diş Röntgeni

Korudent Diş Kliniğinde röntgen çektirebilirsiniz. 02125403434

Panoramik Diş Röntgeni

Panaromik diş röntgeni neden çekilir?

Panaromik röntgen çenelerdeki kist, diş çürüğü ve tümör oluşumlarıyla ilgili erken teşhis imkanı sağlar.Tüm dişlerin görüntüsü tek bir röntgen filmi üzerinde görülebilir.  Panoramik röntgen filmleri, tedavi planlamasının daha hızlı ve eksiksiz biçimde yapılmasına yardımcı röntgen filmleridir.
    Panoramik röntgene, çene ve dişlerde gözle görülemeyen kist, çürük ve tümör gibi oluşumların teşhisinde ihtiyaç duyulur.
    Çene ve dişlerle ilgili cerrahi müdahalelerden önce hekimin görmesi gereken bir röntgendir. Çünkü bu röntgenler tedavi yapılacak alanı geniş bir biçimde gösterir ve operasyonun başarısını arttırır.
Panoramik Röntgen, Panaromik Rontgen Panoramik Röntgen

 Panaromik diş röntgeni çekme amacı nedir?

Panaromik röntgen çenelerdeki kist, diş çürüğü ve tümör oluşumlarıyla ilgili erken teşhis imkanı sağlar.

Tüm dişlerin görüntüsü tek bir röntgen filmi üzerinde görülebilir.

Dünyada yaygın olan bu uygulama ülkemizde de zamanla daha da yaygınlaşacaktır.