ESTETİK DİŞ YAPIMINDA ZİRKONYUM LAMİNA VE İMPLANT

LAMİNA DİŞ KAPLAMA
LAMİNA DİŞ KAPLAMA

Hayatımızın en güzel anları güldüğümüz zamanlardır. Yeni tanıştığımız birisi veya düğün, mezuniyet, doğum günü kutlamalarında dişlerimizin güzel görünmesi her insanı büyük ölçüde rahatlatır. İster kadın ister erkek olsun herkes güzel görünmek ister. Güzel görünme isteğinin yaşı da yoktur. On yaşındaki bir çocuğun da öldü şey kırıldığında ağlayarak annesine çirkin göründüğünü bu diş yaptırmak istediğini söyler. Yıllar geçtikçe aslında estetik diş görüntüsü daha da önem taşır.
İnsan hayatında güzel bir gülümseme, çevredeki insanların dikkatini çeken olumlu unsurlardan bir tanesidir. Dişlerde bir problem var ise ister istemez karşındaki insanda olumsuz bir etki bırakılır. Dişlerin kirli olması, eğri olması, kırık veya çatlak olması gülümsemek istediğimizde olumsuzluklar yaratır. Bu olumsuzluk hem bizim gülmemizi engeller hem de karşındaki insanın düşüncelerini olumsuz yönde etkiler.

DİŞ BEYAZLATMA

Estetik diş hekimliğinde en çok gündemde olan konu diş beyazlatma işlemidir. Beyazlatma günümüzde diş doktorunun klinikte 1 saat içerisinde yapabildiği sistemler ile uygulanabilir. Klinikte uygulamanın yanı sıra yine doktorun sizin dişinize göre hazırladığı plaklar ile evde ilaç kullanarak dişleri beyazlatmak mümkün olabilmektedir.
Beyazlatma Fiyatları: Diş beyazlatma fiyatları düşünüldüğü gibi çok yüksek fiyat ile uygulanmamaktadır. Dişleri kirletmek için kullandığımız sigara paketlerine ödediğimiz paralar düşünülürse diş beyazlatma işlemi ucuz bile kalır. Ortalama olarak 300$ ile 500 $ gibi fiyatlar uygulanan diş beyazlatma işlemleri sayesinde diş renginin daha açık bir hale gelmesi mümkün olmaktadır.
Diş temizleme ile işlemlerini birbirine karıştırmamak gerekir. Diş temizleme işleminde dişin üzerindeki türler. Bu zaten her yıl yapılması tavsiye edilen Bir işlemdir. Oysa diş beyazlatma yapıldı uzun yol var kalıcı bir etkisi olacaktır.

LAMİNA DİŞ KAPLAMA

Estetik diş hekimliğinde devrim yaratan ince porselenler lamina olarak adlandırılır. Özellikle dişlerin rengi ve sıralanış larında sorun var ile lamina diş kaplamalar uygulandığında iyi sonuç alınır. Estetik ön diş kaplaması olarak lamina diş kaplama geniş bir yer tutar. Hassas bir çalışma olması nedeniyle gerek işlerin hazırlanması gerek üzerine yapıştırılması büyük bir titizlik ve beceri ister. Konusunda tecrübeli bilgili hekimler sorun yaşamadan ve yaşatmadan işlemi uygulayabilir. Bunun herhangi bir aşamasında dikkatsizlik ve hata yapılır kaplamaların kolay bir şekilde düşmesi söz konusu olacaktır. Bu nedenle lamina diş kaplamaları kolay kırılan kaplamalar olarak bilinse de aslında iyi yapıldıklarında uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılabilen diş kaplamalarıdır.

İMPLANT DİŞ GEREKİR Mİ?

Dişlerden bir veya birkaç tanesi eksik olduğu durumda sadece çiğneme fonksiyonu bozulmaz. Aynı zamanda estetik görünümde de bozukluk ortaya çıkar. Diş kayıtlarını günümüzde uygulamalarıyla gidermek yaygın kullanılan bir yöntemdir. Yapılan implantların üzerine diş kaplamalar ve aktif türleri veya diş köprüleri uygulanıyor. İmplant uygulaması diğer estetik diş tedavilere göre daha uzun bir süreçtir. Çünkü implantın uygulanması sonrasında kemik ile kaynaşması için iki ile üç ay beklemek gerekmektedir. Bu süre sonrasında ikinci bir küçük cerrahi yapılarak diş eti altındaki implant içerisine çıkarılır ve diş eti iyileştikten sonra ölçü alınarak iş yapılabilir.

Sürecin aceleye getirilmesi ve aşamaların atlanması tedavinin başarısını olumsuz etkileyen bir unsurdur. Bu nedenle implant tedavisinin bütün kurallarına uyarak yapmak tercih edilmelidir. Her insan için estetik diş tedavi ihtiyacı farklılık gösterir. Bu nedenle sizin için yapılabilecek estetik diş tedavi yöntemlerini öğrenmek alternatifleri değerlendirmek için en kısa zamanda kliniğimize bekliyoruz.