İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ

Diş tedavilerinin her geçen gün geliştirilmesi sayesinde uygulanan protezler ve kaplamaların daha konforlu ve estetik bir seviyeye gelmesi oldukça memnuniyet verici. En çok merak edilen diş tedavilerinden zirkonyum diş kaplama ve implant diş tedavisi hakkında en güncel ve doğru bilgileri sizler için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan aldık.

Yoğun iş temposu içerisinde bize zaman ayıran değerli diş doktoru Sertaç beye ayırdığı zaman için ve verdiği doyurucu bilgiler için teşekkür ediyoruz ve şimdi size röportajımızı sunuyoruz.

İMPLANT TEDAVİSİ

Bugün özellikle implant diş tedavi uygulaması için sizden bilgi almak istiyoruz. Genellikle pahalı olarak bilinen implant fiyatları ve her geçen gün artan implant markaları hastaların kafasını giderek daha çok karıştırıyor. Belki de ömrümüz boyunca sadece bir defa yaptıracağımız implant tedavisinde en iyi implantı en ucuz fiyatlar ile yaptırmak istesek çok şey mi istemiş oluruz?

Çok güzel ifade ettiniz. Her zaman olduğu gibi insan istek ve ihtiyaçları sınırsız ve sabırsız oluyor. İmplant tedavisinde benim dikkatimi çeken son zamanlarda artık hastaların implant fiyatlarına odaklanmaktan vazgeçtiği yönünde. Senelerdir implant fiyatı ne kadar diye sorarken artık hastalar implant yapım sürecini soruyor. ancak konuyu dağıtmayalım ve sizin sorunuza yanıt verelim. Kayıp diş için onun fonksiyon ve estetiğini sağlamanın tek çaresi implant yapımı değildir. Alternatif tedavi çeşitlerini ve fiyatlarını bilmek kişinin kendi istek ve ihtiyaçlarına uygun, bütçesini zorlamayacağı tedaviyi tercih etmesini sağlar.

Herkes implant markasına odaklanırken benin farklı tavsiyelerim oluyor. bu tavsiyeler ile hareket eden hastaların zaman içerisinde ne kadar haklı olduğumu anlayıp bana teşekkür etmeleri de ayrı bir mutluluk kaynağı benim için.

Tek diş implant
Tek diş implant

Ekonomik olarak daha yüksek fiyatlı implant tedavilerine karar verildiğinde sizin bahsettiğiniz implant makası ve yapılacak implantın fiyatı önem kazanır. Bütçe sınırlı ise bu tip ahalı tedaviler ile kafa karıştırmak yerine erişilebilecek tedavilere yönelmek ve onlar içerisinden en verimli olanı tercih etmek mantıklı olacaktır.

Kararımız implant tedavisi yaptırmak ise de burada benim kişisel tavsiyem vücut içerisine yerleştirilen kalıcı implantların en iyisini yaptırmaktır. Sorun yaşandığında bunun önemi daha çok anlaşılsa bile iş işten geçmiş olur. Artık geri dönüş yoktur. Diş tedavilerinin hassas çalışma gerektirmesi nedeni ile kullanılacak malzemelerin de yüksek kalitede ve dayanıklılıkta olması istenir. Cerrahi aşamaların daha kolay uygulanmasını sağlayan implant uygulama setleri implant markasından ve fiyatından daha önemlidir. Herkes implant markasına odaklanırken benin farklı tavsiyelerim oluyor. bu tavsiyeler ile hareket eden hastaların zaman içerisinde ne kadar haklı olduğumu anlayıp bana teşekkür etmeleri de ayrı bir mutluluk kaynağı benim için.

İMPLANT MARKALARI

Şimdi implant yaptırmaya karar veren bir  hata için maliyet ve marka ikilisi arasında nasıl seçim yapması gerektiği konusuna gelelim. Tabi yukarıda da bahsettiğiniz gibi en iyi implantı en ucuz fiyat ile uygulatmak ticari başarı olacaktır. Ama sağlık sö konusu olduğunda hele de kendi sağlığımız ve ağzımızda uygulanacak cerrahi aşama ile yerleştirilecek yabancı bir cisim ömür boyu çene kemiğimizin içerisinde kalacak ise daha dikkatli olmak ve iki defa düşünmek yerinde olacaktır.

İmplant markası bir saat markası yada ayakkabı markası gibi marka değeri oluşturulupon liralık ürünün yüz liraya pazarlandığı bir unsur değildir. Aman öyle de olmasın zaten. Diş doktorları implant üretim sürecinin nasıl meşakkatli bir süreç olduğunu iyi bilir. Tasarım aşamasından başlayan ve cerrahi setin ve kutusunun ayrıntılarına kadar devam eden bir süreç ile başlar implant üretimi. Boy be çap özelliklerinin yeterli olması bir implant ürünü için önemli başlıklardan sadece bir tanesidir.

Yiv yapısı birincil tutunmayı etkiler iken yüzey yapısı kemik kaynaşmasında rol oynar. 

 

Kemik ile oluşturduğu bağlantıya osseoinegrasyon dediğimiz biyolojik aşamalrın sorunsuz gerçekleşmesi için malzemenin saflığı ve yüzey şekli öeenm taşır. İmplant yiv tasarımı ile birlikte yüzeye uygulanan özel asitleme ve pürüzlendirme yöntemleri osseointegrasyon sürecinin kısalmasında etkili bir unsurdur. Yiv yapısı birincil tutunmayı etkiler iken yüzey yapısı kemik kaynaşmasında rol oynar.

diğer taraftan vida şeklindeki titanyum çubukların yuvalarının hazırlanması da en önemli aşamalardan birisidir. Cerrahi set olarak adlandırılan ve bir kutu içerisine dizilen parçaların hassasiyet ile üretilmiş olması implant başarısını etkileyen unsurlardan birisidir.

TOPLUM FARKINDALIĞI

Sayın hocam ne çok şey öğrendik bu görüşmemizde. İlk defa duydum ve hiç bir yerde okumadığım bilgiler vermektesiniz. Ancak süremiz dolmak üzere. Sizinle diş yapımı, estetik diş tedavileri, laminate veneer ve zirkonyum diş hakkında da görüşmek isteriz. Mümkün olur mu acaba?

Elimden geldiği kadar toplumu bilgilendiren yayınlara katkıda bulunmak isterim. Reklam amaçlı satış öncelikli tanıtımlar yerine bilgi sağlayan ve hasta farkındalığını arttıran bir yayın politikanız olduğu için sizi tebrik ve takdir ediyorum. Bilinçli hastalar olduğu sürece diş tedavileri sonrasında oluşan hasta şikayetleri azalacak ve insanlar işleme başladıklarında sonuçları tahmin edebilecek bilince erişecektir.

İstediğiniz zaman sorularınızı yanıtlamaya hazırım. Bana 02126616979 numaralı telefondan randevu alarak ulaşabilirsiniz.