İmplant markaları

nobel_biocare_markaNobel Biocare(branemark): İsviçre merkezli olan Nobel, 1965 yılından itibaren en köklü ve tanımış implant markalarından biridir. Başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada en büyük pazarı olan implant konumundadır ve bu alanda büyük Ar-Ge yatırımları yapmaktadır. 7 mm. ile 52,5 mm. arası, yumuşak ve sert kemik yapısına göre alternatifleri olan geniş bir implant yelpazesine sahiptir. Ayrıca kişiye özel abutment tasırımı seçeneği bulunmaktadır. Özel olrak dişsiz alt çeneler için geliştirdiği all in four sistemi (dişsiz çeneye özel 4 implant uygulanması) implant diş yapımının mümkün olmadığı bir çok vakada implant uygulamasını mümkün hale getirmiştir. Nobel Active modelinde agresiv yiv yapısı ve özel tasarlanmış yüzeyi ile immediate yüklemede (diş çekiminden hemen sonra yükleme)başarılı sonuçlar vermektedir. Kemiğin çok ince olduğu ya da yer darlığı olan bölgelerde uygulama yapabilmek için 3.0 mm. çapında Active modeli kendisini kanıtlamıştır.implant-abutment


iti_implant_markasiITI (straummann)
: Straumman implantın merkezi İsviçre’dir.  Dünya çapında marka bilinirliği yüksek, köklü ve prestijli bir kaç markadan biridir. Başta A.B.D olmak üzere dünyanın bir çok bölgesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Straumman’ın kendisi tarafından geliştirilen ve patentlenen en gelişmiş implant yüzeylerinden biri olan SLActive yüzeyli implantlara sahiptir. Bu teknolojiler sayesinde dünya çapında hekimlerinilk sıralarda tercih ettiği markalardan biridir. Özellikle büyük azı bölgelerinde uygulamaya uygun tissue level implantları oldukça başarılıdır. Son yıllarda çıkarttığı Roxolid implantları titanyum ve zirkonyum karşımında olup, titanyumdan daha güçlü olduğu belirtilmektedir. Daha kısa implant gerekliliklerine (özellikle alt arka bölgelerde kemik yüksekliğinin yeterli olmadığı vakalara özel geliştirilmiş 4 ve 6 mm yüksekliğinde implantlar) yanıt verebilmektedir. Günümüzde dünyanın en güvenilir implant markası olarak algılanması yılların getirdiği güven ve istikrarın sonucudur. Dezavantajı ıtı implant fiyatlarının diğer implant markaları fiyatlarına göre biraz daha pahallı olmasıdır

İmplant İstanbul
İmplant İstanbul

hiossen implant markalarıInnova: Innova implant Fransa’da üretilmekte kişiye özel implant üst parça (abudment) şekillendirme işlemleri Türkiye’de yapılmaktadır. İmplantlarının üst yapı destek parçaları standart olarak üretilmez bunun yerine kişilerden alınan ölçüye ve proteze göre üretilir. Innova implantlarda platform switcing sayesinde vidalanan üst parça olan abutment’ın implant platform çapını tamamen kapsaması sağlanır. Bu sayede kemik kaybı azalır, yumuşak doku ve implant üzerindeki istikrar daha iyi sağlanır. Konik bağlantı; ,implant ve abutment arasındaki kuvvet dağılımını dengeler ve bakteri oluşumunu engeller. Hex bağlantı ile implant ve abutment arasındaki rotasyon engellenerek, doğru abutment konumlandırması sağlanır

astra_tech_implantASTRA TECH: İsveç üretimli bu marka Switch Platformlu implantlar içinde en fazla tercih edilen implant markalarından biridir. Dental sektörün devi konumundaki Dentsply tarafından satın alınan bu implant markası yıllardır başta Avrupa olmak üzere ülkemizde de hekimler tarafından güvenle kullanılmaktadır.  Astra implant Nobel ve Straumman igib premium implant sınıfında olup Astra implant fiyatları, Nobel ve ITI Straumman fiyatlarına yakın düzeydedir.                                           
 

cms marka implantlarCSM: Güney Kore  de üretilen bu implant markası, switch platfomlu olup kemiğin 0,5 mm daha içine gömülerek yerleştirilen sub merged implantları kemikle mükemmel ilişki kurmaktadır. Milling abutment alternatifiyle kişiye özel diş eti basamaklı  implant diş yapımına olanak tanıyan bu implant markası uygun fiyatı ve çoklu implant yerleştirmesindeki başarısı yüzünden kliniğimizde yaygın olarak kullanılmaktadır.

ibs marka implantIBS: Güney Kore de üretilen bu implant markası kendi çapında çok özgün bir sistem geliştirmiştir. Tasarımında implant boyun bölgesinin hemen altında çok geniş platformlu  ters açılı  bir yiv bulunmaktadır. Bu yiv sayesinde implant iyileşmesi sırasında ölü kemik hücreleri organizma tarafından boyun bölgesine taşınamamaktadır. Bu yüzden implant ile ilgili erken enfeksiyon riski,  boyun bölgesi kemik kayıpları ve yumuşak doku göçü gibi istenmeyen durumlar neredeyse hiç yaşanmamaktadır. Frez sisteminde tek bir frezle implant yuvasının hazırlanabilmesi, içi boş trafen şeklindeki frezi ile de yuva hazırlanırken o bölgedeki kemiği haznesinde tutarak yeniden kullanılmasına olanak tanıması özgün yapısının sadece bir parçasıdır. Üst çenede yumuşak ve sinüs sarkması yaşanan bölgelere özel geliştirdiği yıldız şeklindeki osteotoma benzer sistemi sayesinde sinüs lifting yapmaya gerek duymadan , sinüse zarar vermeden kısa sürede implant yerleştirmeye olanak tanıdığı gibi var olan kemiği kalitelileştimesi ekstra artısı ve özgünlüğünün göstergesidir. Fiyatının kısmen uygun olması performansının ve artılarının oldukça fazla  olması sebebiyle bir çok vakada kliniğimizde yaygın olarak kullılmaktadır.

markalar hakkında detaylı bilgilerSKY(bredent): Protez, üst yapı ve protez ataşmanları konusunda dünyanın en önde gelen dental firmalarından biri olan bredent tarafından Almanya’da geliştirilen ve üretilen bu implant markası, dişsiz ağızlarda sunduğu hemen yükleme olanağı, 35 dereceye kadar açılandırılabilmesi ve bu sayede sinüs boşluğu, sinir kanalı gibi istenmeyen bölgelerden uzağa yerleştirilebilmesi, aşırı rezorbe (erimiş) alt çenelere sabit protez yapma olanağı sunması ve de oldukça fazla üst yapı alternafini bünyesinde barındırması bakımından spesifik birçok ağıza ve hastaya yaygın bir şekilde uygulanır olmuştur. Bu implant markası sunduğu tüm olanaklar sayesinde hekimlerin giderek daha fazla tercih ettiği bir markaya dönüşmüştür.

Dişsiz ağızlar için geliştirdiği fast and fix sisteminde kullanılan açılı abutmentler, protez analogları gibi ayrıntılar maliyeti ve dolayısıyla fiyatı oldukça arttırmaktadır. Bu yüzden fast and fix sisteminde biz ve hastalarımız bazen çok istememize rağmen maliyetinin yüksek olması sebebiyle maliyeti daha düşük başka bir implant markası na yönelmek durumunda kalabiliyoruz.

biomet_implant_markasiBiomet3i: Biometri 3i Amerika Birleşik Devletlerinde ürtetilmektedir ve özellikle Amerika katısının en tanınmış ve yaygın implant markası konumundaydır.  Dolayısıla Amerika kıtasındaki bilim insanlarının araştırmalarına ve tezlerine en fazla konu olmuş ve üzerinde araştırma yapılmış implant markasıdır. Başarısını bir çok vakada yeterince ispatlamış bir implant markasıdır. Biometri tarafından piyasaya sürülen Siwitch Platformlu implantlar üzerine yapılan araştırmalara, ön çalışmalara ve sonuçlara bakıldığında oldukça iddialı bir implant markası konumundadır.

WIS ( World Implant System ): İtalya merkezli ve İtalya üretimli olan bu implant markası tamamen SLA yüzeylidir. İnce kemik alanları için 3 mm çaplı implant markası alternatifi de mevcuttur, aynı zamanda çok köklü büyük azı diş çekimleri sonrası geniş kemik alanlarına yerleştirilebilecek 6.5 mm lik geniş çaplı implant alternatifini de bünyesinde taşımaktadır. Yeterince kalın ve açılandırmaya müsait abutmentleri aynı zamanda ölçü parçası olarak kullanılabilmektedir. Switch platfomlu bu implantın daha sert veya daha yumuşak kemikler için iki ayrı implant formu bulunmaktadır. Tüm bu sebeplerle osseointegrasyon başarısı çok yüksek olduğu için bu implantı güvenerek kullanmakta ve hastalarımıza önermekteyiz.

tekka_marka_implantTekka: Tekka Fransa’da üretilen yine dünya çapında tanınmış bir markadır. Distribütörü tarafından henüz 2010 yılında Türkiye’ye getirildiği için bu konuda lokal gözlem ve deneyimlerimiz sınırlıdır. Agresif yapısı ve aktif tutunumu sayesinde erken yüklemeye (immediate yükleme) olanak tanıması, 6mm lik kısa alternatifinin olması, oldukça geniş platform yapısıyla önemli özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Kısa süreli tedavi tercihleri nedeniyle  anında yükleme yapılması planlaman hastalarda ve 6mm lik kısa implant yerleştirilmesine olanak sağlayan alt çene tedavilerinde tarafımızca tercih edilebilmektedir.

anktlos_markaXıve- Ankylos(Friadent-Dentsply) : Dünya çapında dental sektöürün liderlerinden olan ve medikal alanda bir çok ürüne sahip Dentsply’in markalarıdır. Başta Almanya ve İngiltere olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinden merkezleri ve yerleşkeleri bulunmaktadır. Dentsply firmasına ait Xive ve Ankylos markaları, hem kaliteleri hem de arkasında bulunan Dentsply markası nedeniyle dünyanın en prestijli implant markaları arasında yer almaktadır. Özellikle Xıve implantları için geliştirilmiş 3mm çaplı implantlar uzun yıllar boyunca yeterli kemik kalınlığı olmayan dişsiz bölgelerde önemli bir alternatif olarak kullanılmıştır. Ankylos marka implant, dünyada ilk switch platformlu üretilen implant markalarından biridir. Switch platformlu implantların başarısı özellikle arka çene dişsiz bölgeler için yüksek düzeyde olmuş ve bir çok hekim tarafından tercih edilmiştir.  Dentsply’in Türkiye içerisindeki yaygın ağı bu implantın farklı şehirlerdeki bir çok hekim tarafından tercih edilmesi nedenlerinden biridir.