Etiket: implant ameliyatı

en iyi implant

İmplant Yapımında Ağrı Olur mu?

İmplant uygulamasının ağrılı bir işlem olup olmadığını çok merak edilir. İmplant yaptırırken ağrı olur mu? Sorusu sadece doktorlara sorulmaz. Hastalar, implant yaptıran arkadaşlarına implant yapımı sırasında ağrı oldu mu? diye sorarlar. Tabi her hasta için verdiği cevap farklıdır. Şunu belirtmekte fayda var ki implant uygulaması ağrılı bir tedavi değildir.

Continue reading

İmplant Tedavisinin Avantajları

Güvenli ve kaliteli bir implant ortaya çıkarmak için yapılan çalışmalar 1809’dan beri sürmektedir. Günümüzde piyasa da mükemmele çok yakın, 35 yıllık klinik takipleri bulunan implantlar olduğu gibi nispeten yeni implant markaları da bulunmaktadır. Bu konuda daha detaylı bilgiyi diş hekiminiz size verecektir.

En önemli avantajı hiç dişi olmayan kişiler için gerçek bir kurtarıcı olmasıdır. Diş kaybı olanlar için ise diğer dişlerin kesilmesine ihtiyaç olmadan dişsiz alanın kapatılmasıdır. 

İmplantların diğer önemli bir avantajı ise kemik erimesinin hızını azaltıyor olmalarıdır. 

Continue reading
İmplant

İmplant Ameliyatı

Diş kliniğimizde implant uygulaması artık rutin bir halde gerçekleştiriliyor. Diş kaplaması ile elde edilen doğal diş görüntüsü ve fonksiyonunu sağlayabilen implant uygulamalarının en önemli avantajı hiç diş olmayan hastalar için kurtarıcı olması ve diş kaplama ve köprülerine alternatif bir uygulama olması.

Ancak implant ameliyatında dikkat edilmesi gereken önemli kurallar ve gerçekler var. bugün bunlardan bahsedelim biraz.

Continue reading
× WhatsApp ile randevu alın