İmplant tedavisi için ne kadar uygunsunuz?

 İmplant Tedavisi

İmplant Tek diş eksikliği : Komşu dişleriniz arasında tek bir dişiniz yoksa bu bölgeye yan dişler aşındırılmadan implant uygulanabilir ve implantın üzerine kaplama yapılabilir. Bu sayede yan dişlerinizin aşındırılarak köprü yapılma zorunluluğu ortadan kalkar. İmplantın yapılabilmesi için dişler arası boşlukta yeterli alanın olması gerekir. Boş bölüm kalan dişlerinizin hareketiyle zamanla biraz kapanabilecektir. Dolayısıyla bu kapanma yaşanmadan implant yaptırılması gereklidir.

İmplant Bölgesel dişsizlik: Her diş boşluğuna implant yapılması gibi bir zorunluluk yoktur. Dişlerinizin ve kemik yapınızın durumuna göre yapılacak implant sayısına ve yerlerine karar verilir. Örnek olarak 4 diş boşluğu olan bir bölgeye 2 implant ve 4 dişten oluşan bir köprü önerilebilir. Hangi bölgeye kaç implant yapılacağına karar verilebilmesi için röntgeninizin incelenmesi ve muayenenizin yapılması gereklidir.

İmplant Tümden dişsizlik: Üst çene ve/veya alt çenede komple dişsizlik durumunda çene kemiği durumunuz uygunsa genelde üst çene için 8 implanttan oluşan 14 dişli köprü, alt çene için 6 implanttan oluşan 14 dişli köprü önerilebilir. Kemik düzeyiniz ve kalitesi yeterli değilse ve kemik güçlendirmelerle yeterli sonuç alınamayacaksa daha az implanttan oluşan “all on four” ya da barlı sistemler alternatif olabilir.

Kemik düzeyinin yeterli olmaması: Günümüzde gelişmiş teknoloji ve ileri cerrahi işlemlerle ileri düzeyde kemik erimesi olan hastalarda bile implant yapılabilmektedir. Greft ve membran olarak adlandırdığımız maddelerle kemik ilavesi ve dayanıklılığın arttırılması sağlanmaktadır. Yine çene içerisinde blok kemik transferi sonucunda implant yapılabilecek yeterlilikte kemik oluşumu sağlanabilmektedir.

Diş çekimi sonrası hemen implant: Yeni yöntemler diş çekiminin hemen ardından ilgili bölgede yapılacak güçlendirme çalışmaları sonrasında başarıyla implant yerleştirilmesini mümkün kılmaktadır. Ancak bu işlemin diş çekiminin hemen sonrasında yapılması gereklidir. Aksi durumda 3,4 ay beklenmesi gerekebilir.

İmplantta yaş sınırı nedir: İmplant fiziksel gelişimini tamamlamış tüm biriyelere uygulanabilir. Genelde erkekler için 17-18 yaş, kadınlarda 16-17 yaş implantın yapılabilmesi için yeterli yaşlardır. İleri yaşlarda kişinin sağlık durumunun cerrahi işleme engel olmayacağı tüm durumlarda implant yapılabilir.

Hastalıklarda implant tedavisi: Sistematik hastalıkların çoğunda implant tedavisi mümkündür. Tedavi için hastalığın kontrol altında olması ve ilgili hekimin onayı gereklidir. Bu konuda hastalığınıza özel bilgi almak için bize danışabilirsiniz.

Sigara içenlerde implant tedavisi: Sigara içen bir çok hastaya  implant başarıyla uygulanabilmektedir. Ancak günde yaklaşık bir paket sigara içiliyorsa ve ağız diş bakımı ihmal ediliyorsa,  implant başarı şansı diğer hastalara göre daha düşüktür. Sigara içen hastaların sigarayı bırakamıyorlarsa sigara tüketim sayısını azaltmaları, ağız ve diş bakımına diğer hastalara göre çok daha fazla dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu konuda risk düzeyiniz ve yapılabilecekler konusunda bize danışabilirsiniz.

İmplant fiyatlarımız ve ücretsiz muayene olmak için bizi arayınız

2016

İmplant Markaları

 İMPLANT MARKALARI

Türkiye’de implant markaları ve çeşitleri her geçen gün hızla artmaktadır.İmplant tercihinde köklü ve servis hizmeti kuvvetli firmalar tercih edilmeldir. Dental implant tedavisinin başarısında kullanılan implant markası kadar aşağıdaki dört hususda önemlidir.
1- Dişhekiminin cerrahi beceri ve tecrübesi

2- İmplantın üzerine yapılacak olan protez ve oklüzyon (dişlerin birbiri ile olan ilişkisi)

3- Hastanın kemik kalitesi

4- Tedavi sonrası ağız hijenine verilen önemdir.

Bunlardan belli başlılarının firma ve mümessilleri aşağıdadır.

 1. Bego İmplant (Almanya) : Bego Türkiye en iyi implant
  Bego İmplant 2015 Türkiye

  Bego İmplant 2015 Türkiye

   

 2. Nobel – Biocare (İsviçre) : Nobel Biocare | Bioport | Nobel Smile
 3. Zimmer Dental İmplant (Alman) : Zimmerdental.com | Mutlu Dental
 4. Astra Tech (İsveç) : Astra Tech | EOT Dental
 5. Biomet 3i (Amerika) : Biomet3i | Biomet Medikal
 6. Biohorizons (Amerika) : Biohorizons | UMG Uysal
 7. 3M Imtec (Amerika) : 3M Imtec Implants | 3M Imtec Türkiye
 8. Sky-Bredent (Alman) : Bredent
 9. Nucleoss (Türkiye) : Nucleoss
 10. İmplant KA (Türkiye) : İmplant KA
 11. Dentsply Xive – Frialit (Alman) : Densply-Friadent
 12. Alpha Bio implantları (İsrail) : Alpha-Bio
  AB implant (İsrail) : AB Dent | Demirtaş Diş
 13. İmplant Direct (Amerika) : Implant Direct | Denta Solaris
 14. Tekka implantları (Fransa): Tekka Implantology
 15. Hi-Techimplants (İsrail): Hi-tech Implants
 16. Bicon implant (Amerika) : Bicon Dental Implants
 17. Hiossen implant (Amerika) : Hiossen
 18. Dio implant (Güney Kore) : Dio Implants
  – Diğer üreticiler : Dental Implant Manufacturers | Links to Dental Implant Manufacturers

Aynı implant markasının farklı kliniklerde uygulandığı zaman değişik sonuçlar verdiğini biliyoruz.

Diş ve kimliği bilinmeyen insana kullanılan malzemelerin ve kullanılan cihazların yüksek oranda hassasiyetini gerektirir. Bu hassas çalışmalara ek olarak bilgi deneyim ve türü ve ilave edildiğinde kişinin hangi implant markasını değil hangi hekim ile çalıştığı daha anlamlı olacaktır. İmplant tedavisi öncesinde yoğun bir şekilde kafamızı karıştırmasın çünkü her implant için her klinikte farklı bir duymamız büyük bir olasılıktır kliniklerin implantı alırken aynı marka implant için bile farklı ücretler ödediğini biliyorum implantın aldığı beş tane ise farklı fiyatlar uygulanmaktadır.

Yukarıda anlattığımız kriterleri birinin yaptığı yatırım da eklendiğinde insan ne kadar çok farklı etkenler maruz kaldığı daha iyi anlaşılacaktır. Alman implantların iyi olduğuna dair yaygın bir hangi neden İle böyle bir konunun oluştu onu bilmiyorum. Ancak 25 yıllık deneyim Nerim ile alman özellikle BEGO İMPLANT  markasının uygulama sırasında sorun yaratmadığını söylemek isterim.

Tek Diş Eksikliği

Tek diş eksikliği:

Komşu dişleriniz arasında tek bir dişiniz yoksa bu bölgeye yan dişler aşındırılmadan implant uygulanabilir ve implantın üzerine kaplama yapılabilir. Bu sayede yan dişlerinizin aşındırılarak köprü yapılma zorunluluğu ortadan kalkar. İmplantın yapılabilmesi için dişler arası boşlukta yeterli alanın olması gerekir. Boş bölüm kalan dişlerinizin hareketiyle zamanla biraz kapanabilecektir. Dolayısıyla bu kapanma yaşanmadan implant yaptırılması gereklidir.

02126616979

05493474347

İmplant Diş Tedavisi

İmplant diş titanyum kullanılarak, çekilmiş dişin yerine onun fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine koyulan yapay diş köküdür. İmplant yapımında amaç, kemik bağlantılı implant ve bu mevcut diş boşlukları implant veya implant üzerine yapılacak protezler ile giderilmesidir.
İmplant sayesinde ağzınıza takılacak dişler, doğal dişiniz gibi estetik ve fonksiyon sağlar.
İmplant uygulandıktan sonra 2-6 ay bekleme süresi vardır. Daha sonra dişeti altına yerleştirilen implantın üstüne sabit veya çıkarılabilir protezler yapılır.
İmplantların çekimden sonra fazla zaman kaybetmeden yerleştirilmesi kemik kaybını önler. Kayıp dişlerin yerine yerleştirilen implantlar çene kemiğinin şeklini ve yoğunluğunu korumaya yardımcı. Bu sayede dişeti dokuları, yanaklar ve dudaklar, desteklenir. Başka bir deyişle bütün yüz estetiği korunmuş olur.
İmplantlar çiğneme, gülümseme, konuşma ve tamamen doğal bir görünüm oluşmasına yardımcı olur. Bu işlevsellik sosyal, psikolojik ve fiziksel rahatlık sağlar.
İmplant uygulamalarının ana hedefi; implantlar ve bunlardan destek alan implant üstü protezler ile her türlü dişsizliğin ve eksik fonksiyonların giderilmesidir.
İmplantların yapıldığı durumlar:
Tek diş veya daha fazla diş eksiklikleri ve tam dişsizlikle implant yerleştirilmesinde uyguladığımız aşamalar:
İmplant yapılmadan önce neler yapılmalıdır?
İmplant diş size uygun mu?
İmplant sorunları?
İmplant yapıldıktan sonra nelerle karşılaşabilirsiniz?
Diş ile implant arası uygun yan aralık en az 1.5 mm olmalıdır. İki implant arası bu mesafe 3 mm olmak zorundadır. Diş ile implant arası aralık 1.5 mm den az ise veya iki implant birbirlerine 3 mm den yakın ise bu durum kemik kaybına neden olacaktır. Öncelikle implantı yerleştirecek uzman tarafından durumunuzun implant için elverişli olup olmadığı incelenir. İmplant eksik diş ya da dişlerin yerine konmasında çok rahat bir çözüm olmasına rağmen her hastada uygulanması mümkün değildir. İlk incelemenin ardından radyolojik incelemeler de yapılır. Çoğu zaman için yerleştirilecek implant için panoramik ve periapikal röntgen yeterli olur. Bazı durumlarda CT ( computerize tomografi ) çekilmesi gerekebilir. İmplant yerleştirildikten sonra uygulanacak tedavi planlanır. Eğer ağzınızda kendi dişleriniz varsa bu dişler incelenir gerekiyorsa tedavileri yapılır. Ağız hijyeni sağlanır ve dişeti sorunları varsa implantın yerleştirilmesinden önce giderilir.
İmplantın Yerleştirilmesi: Bu aşamada titanyum implant vidaları çene kemiği içinde açılan yuvaya yerleştirilir. Bu işlem lokal anestezi altında yapılan cerrahi bir işlemdir ve yaklaşık bir saat kadar sürer.
İyileşme Süreci : Bu aşamada implantın çene kemiğine kaynaşması beklenir. İyileşme alt çenede 3, üst çenede 6 ay kadar sürer. Ancak bu süre kemiğin yapısı ve iyileşme potansiyeline bağlı olarak kişiden kişiye değişebilir.
Dayanağın Yerleştirilmesi: Titanyum vida çene kemiğine bağlandıktan sonra proteze dayanak olacak parça yerleştirilir. Bu parçaya “abutment” denir. Bu uygulama çok daha kolay ve kısadır. Yerleştirilen implant kök vazifesi görür, ve üzerine yapılan abutment alt yapı vazifesi görür.
Protezin Yapılması: Yerleştirilen implant vidası ve abutment yapılacak protez için bir alt yapı oluşturur ve protez planlandığı şekilde uygulanır. Böylece eksik dişleriniz tamamlanmış olur ve tedaviniz sona erer.
Ayrıntılı Bilgi ve muayene için
0549 347 4 347
0212 661 69 79

İmplant

İmplantın kelime anlamı yapay diş köküdür. Çene kemiğine yerleştirilen vida şeklindeki diş kökleri üzerine yapay dişlerin yerleştirilmesiyle oluşturulur.

İmplant protezleri ile diğer protez uygulamaları arasındaki farklar oldukça fazladır. Diğer protez uygulamalarında komşu dişlerden ve diş etlerinden destek alınması gerekirken implant protezlerde böyle bir uygulamaya ihtiyaç duyulmaz. Diğer protez diş uygulamaları, komşu dişlerde hasara yol açabilmektedir.

Köprü protezler, kısmi ya da tam protezler dediğimiz diğer protez uygulamalarında başka sorunlar da yaşanabilmektedir. İmplant dişler, protez dişlere kıyasla çok daha kullanışlıdırlar. Hareketli protezlerin altarında kimi zaman yemek artıkları birikebildiğinden, temizliklerini ve hijyenlerini sağlamak çok daha zordur. İmplant dişimizin temizliğini ise tıpkı doğal dişlerimiz gibi en doğru şekilde fırçalayarak kolayca sağlayabiliriz.

Herhangi bir sebepten bütün dişlerini kaybetmiş olan hastalarda da implant protez yapılabilir. Tek tek implant diş yapmak yerine, toplu bir şekilde, köprü implant dediğimiz köprü protezler ile hastanın dişsizlik problemine kalıcı olarak çözülmüş olur. Hasta yeterli kemik yapısına sahip ise hiçbir şekilde takma çıkarmaya gerek kalmadan kalıcı implant protez dişlerine kavuşabilir.

Diş implantı, uzman bir doktor tarafından lokal anestezi altında yapılan, basit bir cerrahi operasyonla gerçekleştirilir. İmplantın yerleştirileceği yuva açıldıktan sonra implant bu yuvaya yerleştirilir.

Çene kemiğine yerleştirilen implantın kemikle bütünleşmesi için belli bir zaman geçmesi gerekmektedir. Bu zaman dilimi içerisinde gerekli görülürse hastaya geçici bir protez uygulanabilir. Hasta, yerleştirilen implanta fazla yüklenmeden normal beslenmesini sürdürebilir. İyileşme süreci içerisinde, implantı uygulayan doktor belirli aralıklarla hastayı kontrole çağırır ve gerek görürse yeniden röntgen isteyebilir.

Yerleştirilen implant, çene kemiğiyle yeterince kaynaştıktan sonra, implantın üzerine protezin yerleştirilmesi aşamasına geçilir. Tedaviye en uygun protez için gerekli ölçüler alındıktan sonra protez implantın üzerine yerleştirilir. Protez kimi zaman tek bir kron, kimi zamansa köprü ya da tam protez şeklinde olabilir.

Kısacası kaybedilmiş bir dişin yerini doldurmanın en sağlıklı ve başarılı yollarından biri olarak kabul edilen implant protezler, geleneksel protez uygulamalarına kıyasla birçok avantaja sahiptir.

İmplant markaları

nobel_biocare_markaNobel Biocare(branemark): İsviçre merkezli olan Nobel, 1965 yılından itibaren en köklü ve tanımış implant markalarından biridir. Başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada en büyük pazarı olan implant konumundadır ve bu alanda büyük Ar-Ge yatırımları yapmaktadır. 7 mm. ile 52,5 mm. arası, yumuşak ve sert kemik yapısına göre alternatifleri olan geniş bir implant yelpazesine sahiptir. Ayrıca kişiye özel abutment tasırımı seçeneği bulunmaktadır. Özel olrak dişsiz alt çeneler için geliştirdiği all in four sistemi (dişsiz çeneye özel 4 implant uygulanması) implant diş yapımının mümkün olmadığı bir çok vakada implant uygulamasını mümkün hale getirmiştir. Nobel Active modelinde agresiv yiv yapısı ve özel tasarlanmış yüzeyi ile immediate yüklemede (diş çekiminden hemen sonra yükleme)başarılı sonuçlar vermektedir. Kemiğin çok ince olduğu ya da yer darlığı olan bölgelerde uygulama yapabilmek için 3.0 mm. çapında Active modeli kendisini kanıtlamıştır.implant-abutment


iti_implant_markasiITI (straummann)
: Straumman implantın merkezi İsviçre’dir.  Dünya çapında marka bilinirliği yüksek, köklü ve prestijli bir kaç markadan biridir. Başta A.B.D olmak üzere dünyanın bir çok bölgesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Straumman’ın kendisi tarafından geliştirilen ve patentlenen en gelişmiş implant yüzeylerinden biri olan SLActive yüzeyli implantlara sahiptir. Bu teknolojiler sayesinde dünya çapında hekimlerinilk sıralarda tercih ettiği markalardan biridir. Özellikle büyük azı bölgelerinde uygulamaya uygun tissue level implantları oldukça başarılıdır. Son yıllarda çıkarttığı Roxolid implantları titanyum ve zirkonyum karşımında olup, titanyumdan daha güçlü olduğu belirtilmektedir. Daha kısa implant gerekliliklerine (özellikle alt arka bölgelerde kemik yüksekliğinin yeterli olmadığı vakalara özel geliştirilmiş 4 ve 6 mm yüksekliğinde implantlar) yanıt verebilmektedir. Günümüzde dünyanın en güvenilir implant markası olarak algılanması yılların getirdiği güven ve istikrarın sonucudur. Dezavantajı ıtı implant fiyatlarının diğer implant markaları fiyatlarına göre biraz daha pahallı olmasıdır

İmplant İstanbul

İmplant İstanbul

hiossen implant markalarıInnova: Innova implant Fransa’da üretilmekte kişiye özel implant üst parça (abudment) şekillendirme işlemleri Türkiye’de yapılmaktadır. İmplantlarının üst yapı destek parçaları standart olarak üretilmez bunun yerine kişilerden alınan ölçüye ve proteze göre üretilir. Innova implantlarda platform switcing sayesinde vidalanan üst parça olan abutment’ın implant platform çapını tamamen kapsaması sağlanır. Bu sayede kemik kaybı azalır, yumuşak doku ve implant üzerindeki istikrar daha iyi sağlanır. Konik bağlantı; ,implant ve abutment arasındaki kuvvet dağılımını dengeler ve bakteri oluşumunu engeller. Hex bağlantı ile implant ve abutment arasındaki rotasyon engellenerek, doğru abutment konumlandırması sağlanır

astra_tech_implantASTRA TECH: İsveç üretimli bu marka Switch Platformlu implantlar içinde en fazla tercih edilen implant markalarından biridir. Dental sektörün devi konumundaki Dentsply tarafından satın alınan bu implant markası yıllardır başta Avrupa olmak üzere ülkemizde de hekimler tarafından güvenle kullanılmaktadır.  Astra implant Nobel ve Straumman igib premium implant sınıfında olup Astra implant fiyatları, Nobel ve ITI Straumman fiyatlarına yakın düzeydedir.                                           
 

cms marka implantlarCSM: Güney Kore  de üretilen bu implant markası, switch platfomlu olup kemiğin 0,5 mm daha içine gömülerek yerleştirilen sub merged implantları kemikle mükemmel ilişki kurmaktadır. Milling abutment alternatifiyle kişiye özel diş eti basamaklı  implant diş yapımına olanak tanıyan bu implant markası uygun fiyatı ve çoklu implant yerleştirmesindeki başarısı yüzünden kliniğimizde yaygın olarak kullanılmaktadır.

ibs marka implantIBS: Güney Kore de üretilen bu implant markası kendi çapında çok özgün bir sistem geliştirmiştir. Tasarımında implant boyun bölgesinin hemen altında çok geniş platformlu  ters açılı  bir yiv bulunmaktadır. Bu yiv sayesinde implant iyileşmesi sırasında ölü kemik hücreleri organizma tarafından boyun bölgesine taşınamamaktadır. Bu yüzden implant ile ilgili erken enfeksiyon riski,  boyun bölgesi kemik kayıpları ve yumuşak doku göçü gibi istenmeyen durumlar neredeyse hiç yaşanmamaktadır. Frez sisteminde tek bir frezle implant yuvasının hazırlanabilmesi, içi boş trafen şeklindeki frezi ile de yuva hazırlanırken o bölgedeki kemiği haznesinde tutarak yeniden kullanılmasına olanak tanıması özgün yapısının sadece bir parçasıdır. Üst çenede yumuşak ve sinüs sarkması yaşanan bölgelere özel geliştirdiği yıldız şeklindeki osteotoma benzer sistemi sayesinde sinüs lifting yapmaya gerek duymadan , sinüse zarar vermeden kısa sürede implant yerleştirmeye olanak tanıdığı gibi var olan kemiği kalitelileştimesi ekstra artısı ve özgünlüğünün göstergesidir. Fiyatının kısmen uygun olması performansının ve artılarının oldukça fazla  olması sebebiyle bir çok vakada kliniğimizde yaygın olarak kullılmaktadır.

markalar hakkında detaylı bilgilerSKY(bredent): Protez, üst yapı ve protez ataşmanları konusunda dünyanın en önde gelen dental firmalarından biri olan bredent tarafından Almanya’da geliştirilen ve üretilen bu implant markası, dişsiz ağızlarda sunduğu hemen yükleme olanağı, 35 dereceye kadar açılandırılabilmesi ve bu sayede sinüs boşluğu, sinir kanalı gibi istenmeyen bölgelerden uzağa yerleştirilebilmesi, aşırı rezorbe (erimiş) alt çenelere sabit protez yapma olanağı sunması ve de oldukça fazla üst yapı alternafini bünyesinde barındırması bakımından spesifik birçok ağıza ve hastaya yaygın bir şekilde uygulanır olmuştur. Bu implant markası sunduğu tüm olanaklar sayesinde hekimlerin giderek daha fazla tercih ettiği bir markaya dönüşmüştür.

Dişsiz ağızlar için geliştirdiği fast and fix sisteminde kullanılan açılı abutmentler, protez analogları gibi ayrıntılar maliyeti ve dolayısıyla fiyatı oldukça arttırmaktadır. Bu yüzden fast and fix sisteminde biz ve hastalarımız bazen çok istememize rağmen maliyetinin yüksek olması sebebiyle maliyeti daha düşük başka bir implant markası na yönelmek durumunda kalabiliyoruz.

biomet_implant_markasiBiomet3i: Biometri 3i Amerika Birleşik Devletlerinde ürtetilmektedir ve özellikle Amerika katısının en tanınmış ve yaygın implant markası konumundaydır.  Dolayısıla Amerika kıtasındaki bilim insanlarının araştırmalarına ve tezlerine en fazla konu olmuş ve üzerinde araştırma yapılmış implant markasıdır. Başarısını bir çok vakada yeterince ispatlamış bir implant markasıdır. Biometri tarafından piyasaya sürülen Siwitch Platformlu implantlar üzerine yapılan araştırmalara, ön çalışmalara ve sonuçlara bakıldığında oldukça iddialı bir implant markası konumundadır.

WIS ( World Implant System ): İtalya merkezli ve İtalya üretimli olan bu implant markası tamamen SLA yüzeylidir. İnce kemik alanları için 3 mm çaplı implant markası alternatifi de mevcuttur, aynı zamanda çok köklü büyük azı diş çekimleri sonrası geniş kemik alanlarına yerleştirilebilecek 6.5 mm lik geniş çaplı implant alternatifini de bünyesinde taşımaktadır. Yeterince kalın ve açılandırmaya müsait abutmentleri aynı zamanda ölçü parçası olarak kullanılabilmektedir. Switch platfomlu bu implantın daha sert veya daha yumuşak kemikler için iki ayrı implant formu bulunmaktadır. Tüm bu sebeplerle osseointegrasyon başarısı çok yüksek olduğu için bu implantı güvenerek kullanmakta ve hastalarımıza önermekteyiz.

tekka_marka_implantTekka: Tekka Fransa’da üretilen yine dünya çapında tanınmış bir markadır. Distribütörü tarafından henüz 2010 yılında Türkiye’ye getirildiği için bu konuda lokal gözlem ve deneyimlerimiz sınırlıdır. Agresif yapısı ve aktif tutunumu sayesinde erken yüklemeye (immediate yükleme) olanak tanıması, 6mm lik kısa alternatifinin olması, oldukça geniş platform yapısıyla önemli özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Kısa süreli tedavi tercihleri nedeniyle  anında yükleme yapılması planlaman hastalarda ve 6mm lik kısa implant yerleştirilmesine olanak sağlayan alt çene tedavilerinde tarafımızca tercih edilebilmektedir.

anktlos_markaXıve- Ankylos(Friadent-Dentsply) : Dünya çapında dental sektöürün liderlerinden olan ve medikal alanda bir çok ürüne sahip Dentsply’in markalarıdır. Başta Almanya ve İngiltere olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinden merkezleri ve yerleşkeleri bulunmaktadır. Dentsply firmasına ait Xive ve Ankylos markaları, hem kaliteleri hem de arkasında bulunan Dentsply markası nedeniyle dünyanın en prestijli implant markaları arasında yer almaktadır. Özellikle Xıve implantları için geliştirilmiş 3mm çaplı implantlar uzun yıllar boyunca yeterli kemik kalınlığı olmayan dişsiz bölgelerde önemli bir alternatif olarak kullanılmıştır. Ankylos marka implant, dünyada ilk switch platformlu üretilen implant markalarından biridir. Switch platformlu implantların başarısı özellikle arka çene dişsiz bölgeler için yüksek düzeyde olmuş ve bir çok hekim tarafından tercih edilmiştir.  Dentsply’in Türkiye içerisindeki yaygın ağı bu implantın farklı şehirlerdeki bir çok hekim tarafından tercih edilmesi nedenlerinden biridir.