TÜRKİYE İMPLANT VE ESTETİK DİŞ TEDAVİ FİYATLARI

1993 yılından beri faaliyet gösteren kliniğimiz hakkında bilgi vermekten ziyade Türkiye ve İstanbul un estetik diş ve implant diş uygulama konusundaki başarısından siz etmek isterim.

Türkiye, diş tedavisi için Türkiye’ye seyahat ederek hastaların mümkün olan en iyi tedaviyi mümkün olan en iyi fiyata almalarına yardımcı olma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Özellikle saç ekimi, göz cerrahisi ve diş tedavileri konusunda tartışmasız üstün bir durumdadır. Diş tedavilerinin mükemmelliğinden bahsetmek için dünyanın her yerinde konumlanan en iyi malzeme üreticilerini bulup ürünlerini kullanmak bizim işimizdir. Tedavi başarısı için en iyi malzemelerin tedarik edilmesini sağlamak gerekir.

Gülümseme tasarım yazılımı, klinik CAD / CAM freze makineleri ve yumuşak doku lazerleri içeren teknolojiler, dünyadaki en son trendlerdir. Türkiye de tedavi olan hastaların olumlu geri bildirimleri sayesinde diğer insanlarda güven oluşmaktadır. Bu sayede giderek artan oranda diş tedavi, implant ve estetik diş ihtiyacı olan hasta ülkemizi tercih ve ziyaret etmektedir. Hastalardan yüzlerce yorum ve son yıllarda genişleyen iletişim olanakları ile insanların sağlıkları için az para harcayarak çok  iyi sonuçlar alması sağlanmaktadır. Televizyon programlar, internet, dergi ve gazete yayınları ile artık insanlar implant fiyatlarını, estetik zirkonyum diş kaplama ve laminate veneer diş fiyatlarını öğrenebiliyor. Yurt dışından gelen hastalar için döviz fiyatlarının Türk Lirasına karşı yüksek olması da büyük avantaj sağlamaktadır.

Eğri dişleri düzeltmek, bir boşluğu kapatmak, gülümseme çizginizin görünümünü iyileştirmek veya eksik olan dişleri değiştirmek isteyip istemediğinizi birlikte değerlendirelim. Neyi nasıl yapacağımızı ve tedavi sürelerini birlikte planlayalım. Bütün süreç için doğru diş ekibi ve teknoloji ile ne kadar zamanda ve fiyat ile işlemlerin tamamlanabileceğini bizden öğrenebilirsiniz. Günlük bazda elde ettiğimiz sonuçlara kliniğimizde daha önce tamamlamış olduğumuz tedavilere birlikte göz atalım.

İsterseniz Diş tedaviniz esnasında Akdeniz kıyısında bir hafta zaman geçirin sonra diş tedavinize başlayın. Antalya, Fethiye, İstanbul ve Marmaris.

Diş için doktora gitmek istediğiniz en iyi yer İstanbul olacak unutmayın. Nereye gideceğinizden emin değilseniz, planladığınız tedaviye ve mevcut gün sayısına göre sizi en uygun program ile yönlendirebiliriz. Kendi tatilinizi ayarlayabilir ve  görmek istediğiniz tarihleri ​​bize bildirebilir veya tatilinizi sizin için düzenlememizi isteyebilirsiniz. Bizim için bunu kolaylaştırmak bizim işimizdir – tıpkı dünya genelinde binlerce hasta için olduğu gibi.

Diş Hekimlerimiz ve cerrahlarımız zirkonyum diş kaplama ve diş implantları dahil olmak üzere estetik diş hekimliği uygulamalarında son derece kalifiye ve deneyimli kişilerdir. Hepsi Türk Diş hekimleri Birliği’ne kayıtlıdır.İngilizce konuşabilirsiniz, böylece danışma ve tedavi sırasında özgürce iletişim kurabileceksiniz.

Sertaç Kızılkaya Diş Şikayetleri Nasıl Giderilir?

Birçoğumuz dişlerimizden sorun yaşadık. Yaşamamış olanlar için de diş şikayetleri olma ihtimali var her zaman. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya şikayetler ile ilgili neler yapılabilabileceği hakkında bilgi verdi.

DİŞ RENGİM SARI NASIL BEYAZLATIRIM?

Sarı diş rengi hiç istenmeyen durumdur. Öz güven eksikliğine  neden olur. En mutlu anlarda bile gülerken bir çekinme hissi yaşar insan dişleri sarı ise. Bazen anne karnında iken annenin antibiyotik kullanması nedeni ile diş yapısı bozulur. Dişlerin gelişim süreci boyunca geçirilen ateşli hastalıklar ve kullanılan antibiyotik de diş yapısında bozulmalara yol açan etkenlerdir. Bebeklik dönemi ve anne karnında bulunduğumuz süre içerisinde aşırı flor alınması da florozis olarak adlandırılan diş renginin sarı olması durumuna yol açmaktadır.

Gün içerisinde kullanılan kahve sigara çay gibi renk verici boyayıcı besinler yiyecek ve içecekler de diş renginin zaman içerisinde sararmasına neden olur. Diş temizleme işlemi uzun süre yapılmaz ise bu renk kalıcı olarak dişin üzerinde kalır. Temizleme işlemi ile giderilemeyen diş renklenmeleri için diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilmelidir.

Diğer bir diş renklenme sorunu da kanal tedavisi olan dişlerde görülen renk değişikliğidir. Dişin siniri alındıktan sonra bildiğimiz gibi diş canlılığını kaybeder. Tıpkı kuru bir ağaç gibi içerisindeki sıvı dolaşımı durur. Diş rengi seneler içerisinde koyu bir renk alır. İlk başlarda renk ile ilgili her hangi bir sorun fak etmeyiz. Ancak birkaç yıl sonra dişin yanındaki dişlerden daha koyu renkte olduğu belirgin bir şekilde fark edilir. Kanal tedavili dişte diş beyazlatma işlemi uygulaması vardır. Her ne kadar kanal tedavili dişe diş beyazlatma işlemi uygulanabilse de istenilen renge gelmesi nerede ise imkansızdır. Bir nebze de olsa daha iyi olur ama benim tavsiyem kanal tedavili dişe kaplama yapılması yönündedir. Estetik diş görünümü elde etmek amacı ile metalsiz zirkonyum diş kaplamalar uygun olacaktır.

DİŞ ETİ KANAMASI ŞİKAYETİ

İmpant Bakımı

İmpant Bakımı

Dünyada en sık görülen hastalıkların başında diş eti hastalığı geldiğini biliyor muydunuz? Kanayan diş eti ağızda kırmızı alarm gibidir. Genellikle diş taşı ve bakteri plağı birikimi nedeni ile erken dönemde önlem alındığında tam olarak tedavi olur. Diş eti altında bulunan kemik dokusunda harabiyet olmadan müdahale edilmesi önem taşır. Hasta şikayetleri diş etinde kızarıklık, diş eti şişmesi,ödem, kanama ve en önemlisi ağız kokusu şikayetidir.

Tedavisi için etkenin uzaklaştırılması gerekir. Diş taşı ve bakteri plağı temizlenmelidir. Diş eti altında bulunan diş taşları var ise derin küretaj yapılır. Diş eti ceplerinde bakteri sayısı azaldığında kanama geçer. Ağzı kokusu ortadan kalkar.

Yapılmış implant ve diş kaplaması gibi tedaviler var ise diş eti ile uyumu kontrol edilmelidir. En doğrusu diş şikayetleri olduğunda zaman kaybetmeden diş hekiminden randevu almaktır. İstanbul, Küçükçekmece, Florya, Halkalı, Avcılar, Beylikdüzü bölgelerinde iseniz 02126616979 Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya randevu alabilirsiniz.

ESTETİK DİŞ YAPIMINDA ZİRKONYUM LAMİNA VE İMPLANT

LAMİNA DİŞ KAPLAMA

LAMİNA DİŞ KAPLAMA

Hayatımızın en güzel anları güldüğümüz zamanlardır. Yeni tanıştığımız birisi veya düğün, mezuniyet, doğum günü kutlamalarında dişlerimizin güzel görünmesi her insanı büyük ölçüde rahatlatır. İster kadın ister erkek olsun herkes güzel görünmek ister. Güzel görünme isteğinin yaşı da yoktur. On yaşındaki bir çocuğun da öldü şey kırıldığında ağlayarak annesine çirkin göründüğünü bu diş yaptırmak istediğini söyler. Yıllar geçtikçe aslında estetik diş görüntüsü daha da önem taşır.
İnsan hayatında güzel bir gülümseme, çevredeki insanların dikkatini çeken olumlu unsurlardan bir tanesidir. Dişlerde bir problem var ise ister istemez karşındaki insanda olumsuz bir etki bırakılır. Dişlerin kirli olması, eğri olması, kırık veya çatlak olması gülümsemek istediğimizde olumsuzluklar yaratır. Bu olumsuzluk hem bizim gülmemizi engeller hem de karşındaki insanın düşüncelerini olumsuz yönde etkiler.

DİŞ BEYAZLATMA

Estetik diş hekimliğinde en çok gündemde olan konu diş beyazlatma işlemidir. Beyazlatma günümüzde diş doktorunun klinikte 1 saat içerisinde yapabildiği sistemler ile uygulanabilir. Klinikte uygulamanın yanı sıra yine doktorun sizin dişinize göre hazırladığı plaklar ile evde ilaç kullanarak dişleri beyazlatmak mümkün olabilmektedir.
Beyazlatma Fiyatları: Diş beyazlatma fiyatları düşünüldüğü gibi çok yüksek fiyat ile uygulanmamaktadır. Dişleri kirletmek için kullandığımız sigara paketlerine ödediğimiz paralar düşünülürse diş beyazlatma işlemi ucuz bile kalır. Ortalama olarak 300$ ile 500 $ gibi fiyatlar uygulanan diş beyazlatma işlemleri sayesinde diş renginin daha açık bir hale gelmesi mümkün olmaktadır.
Diş temizleme ile işlemlerini birbirine karıştırmamak gerekir. Diş temizleme işleminde dişin üzerindeki türler. Bu zaten her yıl yapılması tavsiye edilen Bir işlemdir. Oysa diş beyazlatma yapıldı uzun yol var kalıcı bir etkisi olacaktır.

LAMİNA DİŞ KAPLAMA

Estetik diş hekimliğinde devrim yaratan ince porselenler lamina olarak adlandırılır. Özellikle dişlerin rengi ve sıralanış larında sorun var ile lamina diş kaplamalar uygulandığında iyi sonuç alınır. Estetik ön diş kaplaması olarak lamina diş kaplama geniş bir yer tutar. Hassas bir çalışma olması nedeniyle gerek işlerin hazırlanması gerek üzerine yapıştırılması büyük bir titizlik ve beceri ister. Konusunda tecrübeli bilgili hekimler sorun yaşamadan ve yaşatmadan işlemi uygulayabilir. Bunun herhangi bir aşamasında dikkatsizlik ve hata yapılır kaplamaların kolay bir şekilde düşmesi söz konusu olacaktır. Bu nedenle lamina diş kaplamaları kolay kırılan kaplamalar olarak bilinse de aslında iyi yapıldıklarında uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılabilen diş kaplamalarıdır.

İMPLANT DİŞ GEREKİR Mİ?

Dişlerden bir veya birkaç tanesi eksik olduğu durumda sadece çiğneme fonksiyonu bozulmaz. Aynı zamanda estetik görünümde de bozukluk ortaya çıkar. Diş kayıtlarını günümüzde uygulamalarıyla gidermek yaygın kullanılan bir yöntemdir. Yapılan implantların üzerine diş kaplamalar ve aktif türleri veya diş köprüleri uygulanıyor. İmplant uygulaması diğer estetik diş tedavilere göre daha uzun bir süreçtir. Çünkü implantın uygulanması sonrasında kemik ile kaynaşması için iki ile üç ay beklemek gerekmektedir. Bu süre sonrasında ikinci bir küçük cerrahi yapılarak diş eti altındaki implant içerisine çıkarılır ve diş eti iyileştikten sonra ölçü alınarak iş yapılabilir.

Sürecin aceleye getirilmesi ve aşamaların atlanması tedavinin başarısını olumsuz etkileyen bir unsurdur. Bu nedenle implant tedavisinin bütün kurallarına uyarak yapmak tercih edilmelidir. Her insan için estetik diş tedavi ihtiyacı farklılık gösterir. Bu nedenle sizin için yapılabilecek estetik diş tedavi yöntemlerini öğrenmek alternatifleri değerlendirmek için en kısa zamanda kliniğimize bekliyoruz.

ZİRKONYUM KAPLAMA MI EMPRESS KAPLAMA MI DAHA İYİ?

Tam estetik diş kaplama istendiğinde Empress ve zirkonyum diş kaplamalar ön plana çıkar. içerisinde metal bulunmayan bu porselen kaplama çeşitleri basınç altında sıkıştırılmış malzeme ile yapılırlar. Bu sayede dayanıklılıkları diğer diş kaplamaları kadar yüksek olabilir. Günümüzde zirkonyum un tozu, basınç altında sıkıştırılarak blok haline getirilmesi sayesinde estetik zirkonyum kaplama blokları elde edilmektedir. empress diş uygulamasında da kristal yapılı seramik çekirdek dayanıklılığı arttırılmış porselen olarak kullanılır.
Işık yansıtma özelliği sayesinde doğal dişi neredeyse birebir taklit edebilirler. Empress ve zirkonyum diş kaplama doğal diş görüntüsünü en iyi veren malzemelerdir. Çünkü içerisinde metal bulunmaz nokta her iki kaplama malzemesi de estetik maçla tercih edilen en iyi malzemelerdir. İmplant kaplamalarda bütün seramik olduğu için şeffaflık daha iyi verilir. Işığı doğal diş gibi yansıtırlar. Bu sayede empress kaplamaların doğal dişlerden ayrılması bir hayli zor olur. Zirkonyum diş kaplamada alt yapı zirkonyum malzemesidir. Metal içermez. Her ne kadar diş renginde zirkon bloklar kullanılsa da empress diş kadar başarılı olamazlar. Ancak günlük yaşantıda normal bir gözün empress ile zirkonyumu ayırt etmesi pek mümkün değildir. Özellikle ön diş kaplamalarında bir veya birkaç dişe kaplama yapılacak ise bütün dişler, yapılmayacak lise empress diş kaplamaları tercih edilebilir.

25 yıllık meslek hayatım boyunca birçok hastalığın tek bir dişini yaptırmak için bütün ön dişlerini kestirdiğini gördüm. Oysa tek dişe iyi bir kaplama yapıldığında diğer dişlerden ayırt edilemez. Empress diş kaplamaların fiyatları diğer zirkonyum diş fiyatları ve porselen diş fiyatları ile karşılaştırıldığında daha yüksek olsa da verdiği estetik görüntü ve dişi yeterince başarılı şekilde taklit edebilmesi diğer dişlerin kaplanmasına gerek kalmaması sayesinde toplam tedavi maliyeti aynı olacaktır.

ZİRKONYUM VEYA EMPRESS DİŞ KAPLAMA NE ZAMAN YAPILIR?

Zirkonyum ve implant hakkında en çok sorulan soruları Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya yanıtladı

Zirkonyum ve implant hakkında en çok sorulan soruları Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya yanıtladı.

Diş kaplamaları genellikle üzerinde fazla miktarda madde kaybı bulunan dişler için uygulanır. Dişleri aralıklı olması veya eğri olması da diş kaplama yaptırmak için uygun ortam yaratır. Diş hekimliğinde kullanılan diş beyazlatma yöntemleri ile istenilen beyazlığa ulaşamıyor ise dişler üzerine diş kaplaması tercih edilebilir. Diğer taraftan florozis veya antibiyotik gibi problemler nedeniyle aşırı renk değiştirmiş dişler içinde kaplama yapılması gerekir. Diş gıcırdatma ve sıkma gibi nedenler hile aşınmış dişler diye kaplama en iyi seçeneklerden biri olmaktadır. Gülüş tasarımı ve estetik diş tedavileri için diş kaplaması uygulanabilmektedir. Özetle:

  • Renk problemleri
  • Çürük veya kanal tedavisi gören dişler
  • Eğri diişler
  • Kırık dişler
  • Çekilmiş dişler
  • Gülüş estetiği amacı ile

diş kaplamalar tercih edilirler.

ZİRKONYUM DİŞ VE EMPRESS DİŞ YAPIMI

Zirkonyum diş kaplamalar ve empress diş kaplamalar uygulanacağı zaman önce hastanın yüz görünümü çene kavisleri kapanışları ve diş rengi dikkatli bir şekilde incelenir. Gerekiyor ise hastanın fotoğrafları alınır. Dişler üzerinden alınan ölçü ve bilgisayardaki görüntüler birleştirilerek görüş planlaması yapılı. Laboratuvar gereken durumda demo modeli olarak bilinen mockup hazırlığını yapar. Hasta ağzında uygulanan demo sayesinde tedaviye başlamadan önce tedavinin bitmiş halini görme imkanı olabilir. Yaklaşık 500 lira ile 1000 lira arasında değişen fiyatlar ile size yapılacak gülüş tasarımını görme imkanı elde edebilirsiniz. Her hasta için mokap demo uygulanması mümkün olmayabilir. Klinikde hekim size bunun mümkün olup olmayacağı ile ilgili bilgi verilecektir.

Yapılan demo modelinde fotoğraflarınız çekilir önce ve sonra halini karşılaştırma imkanı bulabilirsiniz. Tedaviye karar verdiğinizde işler uyuşturulur ve üzerinde gerekli işlemler yapılır. Laboratuvara ağız şeklini nakil edebilmek için ölçü alır. Bu ölçü sayesinde laboratuvar ağzın birebir kopyasını görür. Bu model olarak adlandırılan kopya üzerinde diş etiniz, yandaki dişleriniz, karşı çenedeki dişlerimiz ve fotoğraflardan elde edilen görüntüde diş rengi ve yüzey özelliklerine göre diş kaplamaları hazırlanır.

DİŞ KAPLAMALARININ BİTİRİLMESİ VE TEDAVİ SÜRESİ

Laboratuvar hazırladığı dişleri hekime gönderir ve ağızda prova yapılır. Hekim dişlerin boyutlarında bir gün rengini ve mekanik fiziksel özelliklerini kontrol ettikten sonra varsa gerekli düzeltmeler için laboratuvara yönlendirme yapar. Prova aşamasında siz de istek ve beklentilerinizi söyleyebilirsiniz. Yapılacak dişin şeklini görebilirsiniz. Yaklaşık bir hafta gibi bir süre içerisinde tamamlanan diş kaplamaları yeni bir gülüş yeni bir hayat olarak sizi mutlu etmeye hazırdır.

Diş kaplamasında sızlama, diş implantları ve zirkonyum diş kaplamalar ile ilgili yazılı okumak için ilgili diş hekimi Sertaç Kızılkaya sitesine ve makale sayfalarına göz atabilirsiniz. www.drsertac.com

ÖN DİŞ ESTETİĞİNDE ZİRKONYUM

Güzel bir diş estetiği herkesin hayalini süsler. Ön diş estetiğinde diş hekiminin bilgisi, tecrübesi, kullandığı malzemeler kadar diş teknisyeninin de bilgisi, tecrübesi, kullandığı malzemeler önem taşır. Her iki emeğin ve malzeme yatırımının bir araya gelmesi ile ortaya güzel bir görüntü sağlayan diş estetiği çıkar. Ön diş estetiğinde zirkonyum diş kaplama ile ilgili olarak diş yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler hakkında bir yazı yazmaya karar verdik ve konunun uzmanı Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile görüştük. Diş hekimimiz bizlere o kadar doyurucu bilgiler verdi ki kendisi 25 yıllık mesleki birikimlerini tam da sizlerin istetiği ve merak ettiği konularda bize aktardı.

Şimdi bizim üzerimize düşen de bu karar çok tecrübe edinmiş ve hastaları tarafından sevilen diş hekiminden aldığımız bilgileri size aktarmak. Öncelikle dişlerin kaplanması zararlı mı diye sorduk kendisine. Bakın bize neler anlattı. Dişlerin kaplanması için mutlaka bir veya birkaç sebep olması gerekir. Hiç kimse sebepsiz yere dişlerine kaplama yaptırmak istemez ve aynı şekilde hiçbir doktorda ihtiyaç olmadığı halde dişleri kaplamaz. Genellikle erken yaşlarda başlayan diş problemleri nedeniyle dişlerin üzerine kaplama yapılıyor. Diş kaplaması yaptıran hastalar yıllar geçtikçe yaşadıkları diş eti şeklindeki değişim nedeni ve iyi yapılmamış kaplamalar dolayısıyla ortaya çıkan problemler nedeniyle yeni kaplamalar yaptırmak zorunda kalırlar.

DİŞLERİ NEDEN KAPLATMAK GEREKİR?

Kaplama ön dişlerde genellikle dişler üzerinde kırık, kanal tedavisi, çürük, eski dolgular veya ön dişlerin eğri olması gibi sebepler ile yapılmaktadır.Diş üzerine kaplama yapılması gerektiğinde kaç dişe uygulama yapılacağı ve hangi nedenlerle bu dişlerin kaplandığı hastaya açık bir şekilde anlatılmalıdır. Daha iyi bir estetik için diş kaplaması yapmaya karar veren hastalar dikkatli olmalıdır. Diş kaplamasının iyi yapılması kendi dişiniz gibi kullanabileceğiniz estetik görünüm sağlar. Ancak iyi yapılmayan diş kaplamaları hem diş etiniz ile hem çiğnemeniz ile hem de estetik görüntülerde problemler ortaya çıkaracaktır. Daha iyi bir dişe sahip olmak isterken ağızdaki mevcut işlerin bozulması gibi bir risk söz konusudur. Böyle bir problem ile karşılaşmamak için iyi bir malzeme, iyi bir işçilik, tecrübeli ve bilgili laboratuvar ile çalışmak gerekir.

DİŞ KAPLAMA HAZIRLIĞI NASIL YAPILIR?

Diş Hekimi ağızda yaptığı kaplama öncesi hazırlık ile dişlere şekil verir. Ön diş estetiği için gerekli boyutları ve dişeti şeklini ayarlar dişlerin açıları kadar renkleri ve yüzey özellikleri de önem taşır her dışı farklı karakteristik şekli ve görünümü vardır. Düz sıralı bir şekilde yapılan dişler tatmin edici bir diş estetiği sağlamaktan uzak kalırlar. Diş etlerinin simetrik olması, kavisli ve dişeti papillerinin doğal görünmesi yapılan diş kaplamasının estetik görüntüsü için büyük önem taşır.

Estetik zirkonyum diş kaplama

Estetik Diş yapımında Zirkonyum Diş Kaplama www.drsertac.com

DİŞ KAPLAMASI NASIL YAPILIR ÖNCE SONRA FOTOĞRAF NE İŞE YARAR?

Dişlerin işlem yapmadan önce ağız içerisinden ve ağız dışından alınan diş görüntüleri önemlidir. Bu fotoğraflar diş hekimine ve diş teknisyenine yapılacak işler ile ilgili büyük ipuçları verir. Mevcut dişlerin hataları, diziliş problemleri, dudak ile olan ilişkileri ve simetrik olma durumları fotoğraf sayesinde rahatlıkla tespit edilir. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya kliniğinde sadece fotoğraf ile değil, video ile dişlerin yüz ve dudak ilişkisini kaydederek yapılacak işlemi planladığını anlattı.

Bu sayede yapılan işlerin arzu edilen görünümde olması hataların giderilmesi mümkündür dedi. Önce sonra diş fotoğrafları sayesinde hastalar dişlerinde mevcut hataları görür. İşlem bitiminde düzeltilmiş hali ile karşılaştırma imkanı da bulunmaktadır. Provalar sırasında istenilen değişiklikler gerçekleştirilir ve sonuç olarak ortaya istenilen estetik diş görünümü çıkar. Hasta, hekim ve laboratuvar tarafından büyük emekle elde edilen sonuç herkes için memnuniyet vericidir.

Diş tedavileriniz için bilgi almak isterseniz http://www.drsertac.com/dis-kaplama   adresinden bilgi alabilirsiniz.

KÜÇÜKÇEKMECE ESTETİK İMPLANT DİŞ KLİNİĞİ

İSTANBUL ESTETİK DİŞ

İstanbul’da estetik diş yaptırabileceğiniz diş hekimi veya diş kliniği mi aradınız? Diş estetiği nasıl yapılır? Dişlerin birbiriyle olan ilişkilerini doğru bir şekilde değerlendirip görsellik ve sağlık açısından en ideal konumu getirilmesi öncelikli hedeflerdendir. Gülüş tasarımı olarak adlandırılan teknikte diş hekimi hastanın gülme sırasında dudaklarının şeklini damak ve diş etlerinin görünümünü, burun kanatları yüz şeklini ve mimik kaslarını dikkate alarak bir tasarım yapar

Zirkonyum ve implant hakkında en çok sorulan soruları Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya yanıtladı

Zirkonyum ve implant hakkında en çok sorulan soruları Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya yanıtladı.

Her kişi için yapılacak gülüş estetiği farklıdır estetik diş hekimliği günümüz teknolojileri ile çok başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Güçlendirilmiş seramik diş kaplamalar, diş eti için estetik amaçlı müdahaleler ve diş beyazlatma sayesinde yeni bir gülüşe kavuşabilirsiniz. Pembe ve beyaz estetiğin uyumlu bir şekilde planlanması ideal gülüş için büyük önem taşır. Gülüş estetiğinde bilgisayar destekli planlama ve uygulamalarda ve giderek daha büyük önem taşımaktadır.

Gülüş estetiğinde dudaklar pembe estetik tarafından büyük önem taşır. Gençlerde dudaklar daha kalın görünürler. Konuşma esnasında ve gülerken dudak her iki tarafta yukarı doğru yükselir. Gençlerde mimikler yaşlı insanlara oran ile daha belirgindir. Gülümseme esnasında dudakların kenarının her iki yanda yukarıya doğru kalkması estetik ve sempatik bir görünüm verir. Dişlerin dudaklarımızın altında bir miktar görünümü tercih edilir. Dişler dudakları desteklemelidir.  Gülümsemesi tedirgin olan insan ister istemez psikolojik olarak öz güven kaybı yaşayacaktır. Rahatça gülemeyen insan sosyal yaşamdan ister istemez uzaklaşır. Büyük bir sorun gibi görünse de üstesinden gelmek mümkündür.Bize iletişim sayfası ile ulaşabilirsiniz.

İMPLANT DİŞ VE ESTETİK

Diş estetiği etkili olan birçok faktör vardır. Bunlardan dudaklar işler diş eti en çok ön plana çıkan estetik diş tedavi işlemleridir. Diş hekimliğinde yapılan tedaviler aralıklı dişlerin kapatılması, diş renginin değiştirilmesi, eğri dişlerin düzeltilmesi, gummy smile adı verilen diş eti gülümsemesi gibi durumları ortadan kaldırılabilen süreçlerdir. Bu gibi işlemlerdir eksik dişlerin tamamlanması sonrasında rahatlıkla yapılabilmektedir.

İmplantlar günümüzde diş eksikliğinin tedavisinde en çok kullanılan tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. İmpant üzerine yapılacak dişlerin estetik olarak tatmin edici olması gerekir. İmplant yapılmadan önce gerçekleştirilen diş tedavi planı doğru yapıldığında iişlem sonrası protezler için de büyük kolaylık sağlanmış olacaktır. İmplant üzerine zirkonyum diş kaplama veya diş protezleri uygulanabilir.

Küçükçekmece Estetik İmplant Diş Kliniği
Bize Ulaşın
Telefon : 0549 347 43 47