İmplant Fiyatı

Sayfa İçeriği

implant diş
implant diş

İmplant Fiyatı

İmplant uygulamaları her geçen yıl artarak devam etmektedir. Tam dişsiz ağızlarda veya birkaç dişin eksik olduğu durumlarda başarıyla uygulanan implantlar klasik diş köprülerine oranla kullanım olarak çok daha fazla konfor sağlamaktadır. Bu avantajının yanında fiyat olarak bir miktar daha fazla ödeme yapılması gerekir Çünkü implant malzemesi pahalıdır.

İmplant uygulamasında üç aşama olması dolayısıyla fiyatların artmasına neden olur. Birinci aşama cerrahi aşamadır ve implantlar yerleştirilir, ikinci aşamada birkaç ay sonra uygulanan iyileşme başlıklarının takılması aşamasıdır. Bu iki aşamada tam steril şartlarda yapılır sonrasında normal diş köprüsü yapımı gibi implant üstü yapısının yapım aşaması başlar. İmplantın klasik köprülerden farklı fiyatta olmasının sebebi bu iki aşamalıdır. Normal diş köprülerine oranla 2-3000 lira gibi fazla ödeme yapılması gerekir ancak implant yapıldığında diş kesmeye gerek kalmaz veya hareketli protez takılması gerekmez en iyi implant uygulaması doğru planlanmış uygulamalardır. Hastanın uzun vadeli istek ve ihtiyaçlarına göre planlanıp yapılan implantlar yıllar boyu sağlıkla kullanılabilir.

2021 implant fiyatları  kullanılacak implantın Fiyatına göre değişiklik gösterir Alman Amerikan İsrail İsviçre İsveç ve Türk malı implantlar en çok kullanılanlarıdır. Fiyat olarak yaklaşık 2500-4500 tl seviyesindedir. Size uygun implant fiyatına öğrenmek için ücretsiz muayene ve röntgen hizmetinden faydalanabileceğiniz birçok klinik vardır.

Randevu alıp implant maliyetleriniz öğrenmek isterseniz 0549 347 4 347 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İmplant fiyatı  önemli değildir. Yapılan implantı verimli kullanmak önemlidir. Ucuz implant diye bir şey yoktur maliyete düşürülür implant uygulamaları vardır. Bunlar hakkında ayrıntılı bilgi muayene olduğunuzda öğrenebilirsiniz.

Tek diş eksikliğinde yapılabildiği gibi birden fazla diş eksikliği veya çenedeki bütün dişlerin kaybedildiği durumlarda da uygulanabilir . Son yıllarda giderek artan bir tedavi yöntemi olan implant ile eksik diş tedavisi yapılır. İyi planlanmadığı ve doğru uygulanmadığı zaman sorunlara yol açabileceği gibi iyi bir uygulama yapıldığında yüz güldüren sonuçlar vermektedir .Eksik dişlerin yeniden kazanılması doğal diş fonksiyonu gibi vazife görmesi çiğneme konforu sağlaması implantların en büyük avantajıdır .

İmplant malzemesi giderek çeşitlenmektedir hepsi birbirine benzese de yüzlerce çeşit implant markası bulunur. İmplant markaları seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli konu fiyat değildir. İmplantın uzun zamandır uygulanan bir implant olması yeterli klinik çalışmanın yapılmış olması uygulama sırasında ve sonrasında ihtiyaca yetecek kadar alternatif protez ve uygulama parçalarının olması son derece önemlidir

implant fiyatları Ocak ayında döviz kurlarına göre güncellenmiştir. Temmuz ayı itibariyle implant fiyatları yeniden güncellenecektir. Her yıl ocak ve Temmuz ayında döviz kurlarına göre güncellenen iptal fiyatlarını öğrenmek için bizi ziyaret edebilirsiniz.