İMPLANT MARKALARI VE FİYATLARI 2018 DE NE OLUR?

İmplant yapımı söz konusu olduğunda herkesin bir fikri vardır. Komşular, akrabalar, iş arkadaşları tecrübelerini paylaşırlar. Gezmelerde ve sohbetlerde de implant maceraları bol bol anlatılır. Bir tanıdığın yaptırdığı implant ile ilgili çıkan sorunlardan tutun da, implant yaptırıp öldüğü söylenen insanlara kadar, türlü türlü maceralar dinlemeye hazır olun. Yok eğer ben bu gerçek olup olmadığı belli olmayan söylentiler ile aklımı karıştırmam derseniz buyurun bu yazıyı okuyun. Ünlülerin diş hekimi olarak tanıdığımız Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya bize implant yapım fiyatları ve implant markalarına göre fiyatlar hakkında bilgi verdi. İmplant yaptırmadan önce bilmemiz gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz.

İmplant diş estetik diş örnekleri zirkonyum laminate veneer

Estetik diş ve implant diş fiyatları 2018 de ne kadar olur? Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya yanıtladı.

Konusunda son derece tecrübeli ve bilgili yılların başarılı hekimi Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan implant markaları ve implant ücretleri ile ilgili bilgi aldık. Bakın sayın Kızılkaya bize neler anlattı. Sitemizde yer alan bilgiler genel bilgi mahiyetindedir. Hekimin hasta muayenesi yerine geçmez. Toplum bilgilendirme amacı ile verdiğimiz ayrıntılardan en üst seviyede faydalanacağınızı umuyor yaptıracağınız diş tedaviniz için şimdiden geçmiş olsun,acil şifalar ve güle güle kullanın diyoruz.

İmplant fiyatları mı, implant markası mı size daha çok soruluyor.

Önce bu güzel soruyu yanıtlayayım. İmplant fiyatı en çok merak edilip sorulan soru son yıllarda. Diş dolgusu yaptırmaya gelen bir hasta eskiden sizde diş çekim fiyatı ne kadar diyerek kliniğin fiyat politikası hakkında bilgi sahibi olmak isterdi. Son yıllarda bu soru yerini implant ücreti ne kadar? a bıraktı tamamen. İhtiyacı olsun olmasın, yaptıracak olmasa bile insanlar implant fiyatını merak eder durumda.

Peki bize implant fiyatı ne kadar? bilgi verir misiniz?

İmplant fiyatrları

İmplant fiyatrları

Herkes rahatlasın diye implant ücreti 400-700 Euro aralığında uygulanır diyebiliriz. Bu genel bir rakam tabi. Vakanın zorluğuna, kullanılacak implant markasına ve kemik tozu uygulamasına gereksinin olmasına göre değişkenlik gösterebilir. Neden Euro olarak söyledik? Çünkü size telafuz edeceğimiz rakamın uzun süre güncelliğini koruyabilmesi için döviz ile fiyat vermek istedim. Malzemeler genellikle yurt dışından ithal edildiği için uygulama fiyatları döviz artışı ile yükselmekte.

İMPLANT MARKASI İMPLANTIN FİYATINI ETKİLER Mİ?

Elbette etkiler. İmplant yapımında implant için hekime ödediğiniz ücretin büyük bölümü implant firmasına ödenir. Her implant markasının fiyat politikası farklıdır. Kimi markalar aslında hak etmedikleri kadar yüksek ücretler isteyebiliyor. Pazarlama stratejisi olarak pahalı gösterilen ürünün kalite imajı oluşturması gibi bir illüzyon kullanmak istiyorlar adeta. Gerek üretildiği ülke, gerek üretim teknolojisi ve uzun dönem başarı gibi önemli kriterleri karşılamayan bazı implant markalarının oldukça yüksek fiyatlar ile satılması, daha doğrusu satılmaya çalışılması beni şaşırtıyor doğrusu. Büyük meblağların döndüğü implant pazarında çeşitli stratejiler ile satış yapmak isteyen firmalar ile ancak bu konuda bilgi sahibi alan hekimler baş edebilir. Sizin yapacağınız implant fiyatı araştırması kafanızın daha da karışmasına neden olacaktır.

İmplant fiyatı ile ilgili yapabileceğiniz en makul araştırma doktorlardan muayene olarak alacağınız fiyat olabilir. Bu şekilde hem size implant yapacak hekimi, hem işlemin yapılacağı kliniği tanıma fırsatınız olur. size verilecek fiyat da en doğru implant fiyatı olacaktır. Çünkü muayene olmuş ve doktora istek beklentileriniz söylemiş olacaksınız. Yapılacak implant tedavisi ile ilgili detaylı bilgi de alma imkanınız olur. Sormak istediklerinizi hemen orada sormak ve aydınlanma imkanı bulmak da son derece faydalı olacaktır. Yukarıda verdiğimiz implant ücreti civarlarında fiyat alacağınız bir gerçek. Ama üst yapıda kullanılacak malzeme ve yapılacak işlemin cinsine göre fiyat kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Aksi durumda Amerikan implant bu fiyat, İsrail implant bu fiyat, Kore implant fiyatı, Yerli implant fiyatı gibi kafa karıştırıcı hengame içerisine girmeniz an meselesidir.

İmplant Diş

2018 implant fiyatı

Size önerim implant fiyatı ile uğraşmak yerine önceliği uygulanacak tedavi planı üzerine yoğunlaştırmanız dır. İki implant yapılacak yere üç implant planlandığı durumda zaten ucuz bir şeyler yaptırsanız bile daha fazla para ödemek zorunda kalacaksınız. Bir de bunun ideal tedavi olmadığını düşündüğünüzde hepten zararda olduğunuzu daha rahatlıkla görebilirsiniz.

Estetik ve sağlam zirkonyum diş kaplama fiyatları ne civarda?

Kaliteli bir implant üst yapısı istendiğinde implant üzerine zirkonyum diş kaplama uygulanması önerilir. Zirkonyum kaplamalar CAD CAM teknolojisi ile üç boyutlu tasarım ve üretim tekniği ile üretilirler. Bu sayede uzun ömürlü ve sağlıklı dişlere kavuşmak mümkün olmaktadır. Bildiğiniz gibi zirkonyum diş kaplama estetik diş malzemesi olarak ön plana çıkan bir malzemedir. Diş eti ve ağız dokuları ile biyolojik uyumu tamdır. Dayanıklılığı nerede ise klasik metal porselen diş kaplamalar kadardır. 900 Mega paskal dirence dayanıklı malzeme olarak köprü yapımına da olanak tanırlar. Zirkonyum diş kaplama ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.drsertac.com/zirkonyum sayfasına göz atabilirsiniz.

İmplant üzerinde kullanılacak malzemelerden zirkonyum diş kaplama fiyatı porselen diş kaplama fiyatının nerde ise iki katı fiyat ile uygulanabilmektedir. Zirkonyum diş fiyatı 250-350 Euro civarındadır. İyi bir malzeme kullanıldığında yüz güldüren sonuçların alındığı zirkonyum diş kaplama ile estetik diş görüntüsü elde edilebilmektedir.

SGK implant fiyatları 2018 yılında 500-600 Euro dur. Marka yapılacak implantın fiyatını belirler. İmplant markaları ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya web sitesinden alabilirsiniz. İsterseniz size kaç implant yapılması gerektiğini ve sizin için tedavi süresinin ne kadar olacağını öğrenmek isterseniz 02126616979 dan randevu talep edebilirsiniz. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya.

İmplant fiyatları forum sitelerinde de çok konuşulur. Diş implant fiyatları 2018 için döviz kurlarından etkilenerek bir miktar artış göstermiştir. Mesela en kaliteli Alman markası olarak bilinen Bego implant için 600-750 Euro fiyatlar söz konusudur. İmplant üzerine uygulanacak kaplama, köprü veya diş protezi bu implant ücretine dahil değildir.

YERLİ İMPLANT

Her insan kendisi için en iyisini ister haklı olarak. Konu diş tedavisi olduğunda da durum aynıdır. Zamanında kıymeti bilinmeyen dişler kaybedildikten sonra onların yerini alacak taklitleri için diş doktoruna gideriz. Diş hekimi çeşitli alternatif tedavi rehabilitasyon yöntemleri önerecektir. Bunlardan en çok bildiğimiz diş kaplaması ve köprüsü ile implant tedavisidir. İsimlerini sıkça duyduğumuz diş yapım teknikleri tam olarak ne anlama geliyor? Hangisi daha iyi? Benim için en iyisi hangisi bu diş tedavilerinden? gibi birçok soru ile baş başa kalırız.

İmplant üzeri zirkonyum diş kPLm

İmplant üzeri zirkonyum diş kaplama

İşin doğrusu konu diş sorunu olduğunda biraz sakin ve soğukkanlı olmakta fayda var. Çünkü kritik işlemleri kırk defa düşünüp bir defa yaptırmak gerekir. Acele ile iyi alınmayan kararlar belki de ileride geri dönüşü bile zor olacak bir yola sokabilir bizi. O halde ne yapmak lazım? Önce genel prensibi belirlemekte fayda var. Bu iş benim için önemli mi? Yanıtınız evet ise en iyi diş tedavisini aramak gerekiyor. Eğer yok bir süre dare etsin ilerde tamamen dişsiz kalsam bile damak takarım diyebiliyor iseniz diş tedavinizi geçiştirebilirsiniz. Siz sanırım en iyisini isteyen grupta yer alıyorsunuz. Burada bu yazıyı okuduğunuza göre sizinle iyi anlaşacağız. Ben de sağlığın her şeyden önemli oluğunu düşünüyorum Bu nedenle mümkün olan en iyi tedavi yöntemleri ile en iyi malzemeleri kullanıyorum. Aksamaları telafisi zor olabilir çünkü.

Şimdi gelelim ihtiyaçların belirlenmesine. Gideceğiniz diş doktoru size şikayetinizi soracaktır. Siz bunu önceden düşünüp bütün istek ve diş şikayetlerinizi tam olarak bildirmelisiniz. Mesela diş eti kanaması, diş rengi sarı, diş hassasiyeti veya dişsizlik gibi bildirim yapmanız iyi olacaktır. Bence üzerinde en çok araştırma yapılması gereken diş eksikliği tedavisidir. Yapay organ olarak fonksiyon gösterecek takma dişlerimizin bünye ile uyumlu, estetik ve sağlam olması gerekir.

Örnek olarak eksik diş yerine bir diş köprüsü veya implant yapımı mümkündür. Diş implant yapımına karar verildi ise onun üzerine yoğunlaşmak gerekir. Diş temizliği veya kanal tedavisi dolgu gibi işlemler uzun vadede sorun çıkarmayacak veya tek dişi ilgilendirecek problemlerdir. Oysa implant uygulaması işlemi ömür boyu ağızda kalması gereken bir tedavidir.

EN İYİ İMPLANT HANGİSİ?

İhtiyaç belirlendi. İmplant yapılacak. Ama hangi marka implant en iyi implant? İmplant fiyatları ne kadar? İmplant yapım süresi kaç ay? İmplant yapımında karşılaşılan sorunlar nelerdir? İmplant diş bakımı nasıl olmalıdır? bunlar ve bunlar gibi birçok sorunun cevabını bulmanız gerekiyor. Bu konuda rahat olun. Doğru yerdesiniz. www.drsertac.net ve bu sitede aradığınız soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Bulamadığınız zaman 05493474347 nolu telefona whatsapp ile sorduğunuzda yanıt alabilirsiniz.

Bana göre en iyi implant hekimin alışık olduğu ve size önerdiği implant dır. Bir doktor sizin istediğiniz implant markasını servis alarak size uygular ise inanın o implant başarısından söz etmek çok zorlaşır. Alışık olduğu implant cerrahi seti ve ara parçaları ile vidaların oturma şekli bile işin kalitesini etkileyecektir. Tıpkı farklı bir arabayı sürmeye ilk başladığınızda acemilik çekmeniz gibi farklı implant markası da hekime acemilik yaşatacaktır. Set üzerindeki malzemelerin dizilişi bile farklıdır. Bu nedenle size önerim bir doktora gidip bana bu markayı yapın demek yerine o markayı yapan doktoru bulup ana yaptırmanızdır. Veya doktorunuzun önerdiği markayı yaptırmanızdır. Kısaca en iyi implant hekimin alışık olduğu ve size önerdiği implant dır.

Ancak hekimler implant seçerken nelerde dikkat eder onunla ilgili bir yazı yazmıştım. Siteden aratıp okuyabilirsiniz. Şimdi konuyu dağıtmadan yerli implant ile ilgili bilgi vermeye devam edelim. Yerli implant markaları fiyat olarak Alman implantlara göre daha ucuz implantlardır. Sizler için yerli implant ücreti hakkında bilgi veren bir paragraf hazırladık. yorumlarınızı bekliyoruz.

implant abutment çeşitleri

İmplant üzerinde dayanak olarak adlandırılan abutment çeşitleri

YERLİ İMPLANT FİYATLARI

Ucuz olsun ama nerede yapıldığı da belli olsun diyor iseniz yerli implant kullanmak üzeresiniz. Burada fiyat farkının ne c,varlarda olduğunu ve kaliteli implant ile yerli implant arasındaki farkları inceleyelim.

Fiyat olarak yerli implant fiyatı ile kaliteli implant fiyatı arasında 200 Euro fark olacaktır. Yerli bir implant ücreti 300 Euro iken siz kaliteli Alman  implant fiyatı 500 Euro civarında olmaktadır. Bu fiyata implant üzerine uygulanacak diş kaplama veya diş köprü fiyatları dahil değildir. Sadece implant vidasının ücretidir. Yurt dışında dayanak parçaları da ayrı ücretlendirilmektedir. Türkiye’de implant fiyatları bu nedenle çok ucuz olmaktadır.

Sırası le karar ve cevap vermemiz gereken başlıklar;

  • Dişlerimiz bizim için ne kadar önemli
  • Tedaviyi geçici bir tedavi olarak mı kalıcı tedavi olarak mı planlıyorum
  • Diş tedavim için ayırdığım bütçe
  • Diş tedavim için ayırdığım zaman
  • Hangi tedavi bana uygun
  • İhtiyaçlarım karşılanacak mı?
  • Başka alternatif var mı?

 

İSTANBUL İMPLANT YAPIM MERKEZİ OLARAK ÖN PLANDA

Büyük sağlık sorunları olduğunda eskiden beri Anadolu halkı en iyi tedavi yöntemlerini İstanbul da aramıştır. Gelişen teknoloji ve üniversitelerin İstanulda olması nedeni ile en iyi imkanlar ile tedavi olanağı İstanbul da ele geçmiştir. İmplant diş yapımı için de İstanbul bir merkez konumundadır. Başkent Ankara olmasına rağmen implant ithalatcıları İstanbul’da konumlanmıştır.

En iyi diş malzemeleri, en iyi implant markası, en iyi diş hastanesi, en iyi diş hekimi derken inasnlar kendisini İstanbul da bulur.

Her ne kadar başkent olamamış ise de İstanbul finansın doğal başkentidir. Türkiye ekonomisi İstanbul dan yönlendirilmektedir. Gerek bankaların ve yabancı kuruluşların Türkiye ofisleri İstanbul u tercih etmiş ve etmektedir. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir. Tıp branşlarında ithal malzeme kullanımının yaygın olduğunu biliyoruz. Diş tedavileri için de durum böyle. Nerede ise en çok malzeme çeşidir olan branş diş hekimliği. En iyi diş malzemeleri, en iyi implant markası, en iyi diş hastanesi, en iyi diş hekimi derken inasnlar kendisini İstanbul da bulur.

Estetik zirkonyum diş kaplama

Estetik Diş yapımında Zirkonyum Dİş Kaplama

Sadece finans baş kenti değildir İstanbul. Kıtaların birleştiği bölgede Asya Avrupa arası bir geçiş noktasıdır. Ulaşım imkanları kara deniz ve özellikle hava trafiğinin aktara noktasındadır. Bu özelliği ile de hem malzemelerin lojistikleri hem de yolcu transfer yani uçak bileti fiytları gibi ucuz olanaklar sağlar. İstanbul implant yapım merkezi olarak her geçen gün Avrupa’nın ve Dünya’nın göz bebeği olma yolundadır. Saç ekimi, göz ameliyatları ve kaplıca turizmi sayesinde farklı ülkelerden birçok sağlık turisti Türkiye’yi ve İstanbul u tercih etmektedir.

Göz operasyonları ile başlayan sistemli sağlık turizmi hareketleri saç ekimi ve diş hekimliği implant ve estetik diş ameliyatlar ile devam etmektedir. İstanbul en iyi implant yapım merkezi olarak 15 milyondan fazla nüfusu ile birçok ülkeden büyüktür.

EN İYİ İMPLANT MARKALARI

Bu da nereden çıktı. Şimdi en iyi implant markaları derken bütün tedavi ihtiyacı hasıl olduğu durumlarına yanıt veren bir ekip olmalı. En iyi implant benim uzun yıllar edindiğim tecrübeye göre bilgii sahibi olunan implantdır. Alman Bego implant markası uzun yıllardır piyasada olan az sayıdaki implantlardan bir tanesidir. BEGO implant markası olarak Türkiyede istikrarlı bir çizgide ilerleyen güvenilir markaların başında gelir. Muadil ithal implantlar ile karşılaştırıldığında protez parçalarının çeşitliliği ile ön plana çıkar. Bego markası yüz yoldan daha uzun süre diş hekimliği malzeme üretimi yapan bir Alman firmasıdır. Kalitesi tartışılmayan nadir implant markalarından bir tanesidir. ITI Strauman implantları fiyat olarak Türkiye alım gücünü aşması nedeni ile fazla tercih edilmemektedir. En iyi implant hangisi derseniz bir hekim için en iyi implant eğitimini aldığı ve sorunsuz uygulama imkanı bulduğu implantdır. Hasta için implant fiyatı önem kazanır. İyi implant ucuz implanttır diyemeyiz tabi. Tam tersi pahalı implantın da en iti implant markası olmadığını bilmek gerekir.

KÜÇÜKÇEKMECE ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA

Diş kaplamasında zirkonyum son yıllarda adından en çok bahsedilen malzeme olmuştur. Lamina diş kaplamaların da estetik diş görünümü sağlaması ilk çıktıklarında laminate veneer kaplamaların popüler olmasına neden oldu. Ancak kullanım sırasında ortaya çıkan kırılma, çatlama gibi sorunlar ve düşme gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşılması nedeni ile tercih edilmemektedirler. Lamina yerine daha sorunsuz zirkonyum diş kaplamalar uygulanmaktadır. Size bu yazıda zirkonyum diş kaplama özellikleri, zirkonyum fiyatları ve zirkonyum örnekleri ile ilgili bilgi vermek amacındayız.

Diş tedavisi yaptırmadan önce bilgi sahibi olmak, yapılacak dişin özelliklerini bilmek gerekir. Bazen olabilecek sorunlar hakkında bilgi sahibi olmak da sorunun ortaya çıkmasını engeller. Öncelikle size hangi nedene ile diş estetiği veya diş kaplaması gerektiğine doğru bir şekilde karar vermek gerekir. Bazen diş ağrısı, bazen kırık diş gibi nedenler diş kaplamasını zorunlu hale getirir. Bunların dışında eksik diş boşluklarının kapatılması için de diş kaplama ve diş köprüsü uygulaması tercih edilmektedir.

Size dişlerin kaplama yapılması gereken özel bir durumdan da bahsetmek istiyorum. Diş ağrısı ile gittiğiniz doktor dişin çekilmesi veya kanal tedavisi yapılması gerektiğini söyler. Tabi diş çektirmek hiç birimizin istemediği bir durumdur. Kanal tedavisi ile diş kanalları temizlenerek dişin ağrısı geçirilir. bu son derece memnun edici bir sonuçtur. Dişin ağrısı geçtiğinde kanal tedavili dişe dolgu uygulanır ve nasıl olsa ağrı kalmadığı için de o diş unutulur. Aslında tam da dişe yatırım yapma zamanıdır. Kanal tedavisi ile sinirleri alınan diş kırılgan olur. Sıvı kaybettiği için diş kırılgan olacaktır. Ağrısı geçtiği için dişin zaman içerisinde minik çatlaklar ve ilerleyen zamanda kırık oluşması olasılığı yüksektir. Dişte olası bir kırığı engellemek için diş üzerine kaplama yapılması en doğru seçenek olacaktır. İşte zirkonyum diş kaplama da uzun ömürlü ve estetik diş kaplama olarak

ZİRKONYUM KAPLAMA İÇİN KÜÇÜKÇEKMECE DİŞ KLİNİĞİNDEN BİLGİ ALDIK

İstanbul Küçükçekmece diş kliniğinden Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık. Neden zirkonyum diş kaplama tercih edilir? Zirkonyum kaplama sadece estetik özellikleri ile mi tercih nedeni olur? sorularının cevabını aradık.

Öncelikle böyle önemli bir konuda toplumu doğru bilgilendirmek için yola çıktığınızdan dolayı sizi tebrik ederim. Her kafadan bir ses çıktığı bu dönemde kimisi zirkonyum implantlardan bahsediyor. Kimisi zirkonyum kaplamanın kanser yaptığını söylüyor. Bilgi kirliliğinden başka bir şey değil bu söylentiler.

İmplant üzeri zirkonyum diş kPLm

İmplant üzeri zirkonyum diş kPLm

Öncelikle hastalara en doğru bilgiyi sadece diş hekimlerinden alabileceklerini  bir kez daha söylemek gerek.En tutarlı ve doğru bilgiyi de muayene olduktan sonra almak mümkün olabilir. Hastalar genellikle kendilerine yapılacak tedavi fiyatı ile ilgili telefon ile veya bir tanıdıkları vasıtası ile bilgi almak istemekte. Bunun mümkün olmadığını sanırım hastalar da biliyor. Ancak yine de bir fiyat duymak istiyorlar. Kişisel olarak onlara bir fiyat söyleyemiyorum. Çünkü mesela on bin tl dediğimde belki de tedavileri iki bin TL ile bitecek. Kişi bu bütçeyi karşılayamayacağını düşündüğünde tedaviyi erteler. En büyük hata da tedaviyi ertelemektir. Mevcut sorunların daha da büyümesine neden olan bu erteleme durumuna engel olmak için ben tahmini de olsa bir fiyat vermekten yana değilim şahsen. Bunu tersi bir senaryoda da verilen fiyattan daha yüksek bir tedavi fiyatı çıkma ihtimalidir. Eski kaplamaların altındaki dişlerin çekim gerektirmesi ve implant gibi daha yüksek fiyatlı işlemlere gerek duyulması da  hastanın evdeki hesabının çarşıya uymamasına neden olacaktır. Mesela iki bin TL ile dişler yapılacak diyerek bütçe ayarladı ise on bil TL gibi bir maliyet her iki tarafı da zora sokacaktır.

Yukarıda da anlatmaya çalıştığım olumsuzluklar ile karşılaşmamak için İstanbul Küçükçekmece de bulunan diş kliniğimde gerek zirkonyum diş kaplama fiyatı soranlara gerek implant fiyatı soranlara muayene öncesi tahmini de olsa bir fiyat vermekten kaçınıyorum açıkçası. Muayene olduklarında da yapılabilecek tedavileri ve alternatifleri ile birlikte fiyatlar hakkında da detaylı bilgi vererek hastanın kendi diş sağlığı ve tedavisi hakkında detaylı bilgi sahibi olmasını istiyorum.

Zirkonyum diş kaplama ile ilgili detalı bilgileri burada tekrar tekrar yazmaya gerek yok. www.drsertac.com/zirkonyum sayfasından okuyabilirsiniz. Kaplamanın mekanik biyolojik avantajları ve fiyatları hakkında videomu da izlemek mümkün.

Sağlıkla kalın.

EN İYİ İMPLANT HANGİSİ?

Diş tedavilerinde uzun kullanım ömrü ve biyolojik olarak uyum son derece önemlidir. Özellikle çok sayıda diş kaybedildi ise yapılacak diş protezi,diş köprüsü,implant veya diğer diş hekimliği uygulamaları daha da önem kazanır. Kullanılan malzemenin kalitesinin yanı sıra el işçiliği de  mühim bir ayrıntıdır. Gerek diş doktorunun el melekesi gerek diş teknisyeninin işe gösterdiği özen ve bilgi birikimi uygulanacak diş tedavisinin başarısında önemli pay sahibidir.

Tedavi ücretlerinin özellikle implant ve zirkonyum diş kaplama gibi tedavilerde yüksek rakamlar tutması nedeni ile doktor seçimi kadar malzeme tercihine de dikkat edilmesi gerekir. Uzun ömürlü ve estetik görünümlü diş tedavilerinin aynı zamanda yeterli fonksiyonu da sağlaması beklenir. Örneğin diş köprüsünde dayanak olarak kullanılan dişlerin biyolojik ömrünün en az 10 yıl olması beklenir. Aynı şekilde uygulanan implantların çevresindeki kemik dokusunun ve implant yüzey özelliklerinin en az 20 yıl sorun çıkarmadan kullanıma müsaade etmesi beklenmelidir.

Bildiğiniz gibi yapılan implantlarda doğru cerrahi uygulama ve planlama gerçekleşse bile kullanılan implant malzemesinin mekanik ve biyolojik özellikleri de önem taşır.

EN İYİ İMPLANT

Evet hepimiz bu sorunun tek bir cevabı olmadığını biliyoruz. Ama size en iyi implant ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmak isteriz. Bir implant hekim için ve hasta için en iyi implant olma özelliklerini farklı bakış açıları ile yaklaşıldığı için aynı anda taşıyamaz. Hasta için en iyi implant demek belki de en ucuz implant anlamına gelebilir. İmplant fiyatları ve üzerine uygulanacak porselen veya zirkonyum diş fiyatları ile birlikte hastanın ağzında yaptıracağı diş temizleme fiyatı, diş dolgusu fiyatı gibi ücretler eklendiğinde rakamın yükseleceği malumdur. Bu nedenle hastalar diş tedavi ücretlerini karşılamakta zorlanabilmektedir. Ancak yapılan diş tedavisinin doğru uygulanması ve uzun ömürlü olması sayesinde verdikleri paranın karşılığını zaman içerisinde geri alabilirler. Bunda ilk koşul tabi tedavinin doğru planlanıp uygulanmasıdır.

Bir kez daha söylemek isterim ki en iyi implant hekimin seçtiği ve sorumluluğunu aldığı implant markasıdır. Siz hasta olarak implant seçerseniz çıkacak sorunlar ile ilgili sorumluluğu da üzerinize almış olursunuz. Bu nedenle bırakın doktorunuz implant markasını seçsin. Sizden daha iyi tercih yapacağı kesindir. Mesela benim tercihim Alman Bego implant dır.

EN UCUZ İMPLANT MI EN PAHALI İMPLANT MI?

Bazı hastalar implant için çok para ödeyip iyi sonuç alamadıklarından yakınırlar. Burada ödenen implant fiyatını öğrenmek gerekir. Bazı insan için en ucuz implant bile pahalı olabilir. Kendi bütçesine göre pahalı olması yapılan implantın yüksek fiyatlı olması demek değildir.aslında. Türkiye de piyasada bulunan implantlar içerisinde özellikle Alman implant markaları ve İsviçre implantları yüksek fiyatlı implantlardır. Yerli implantlar fiyat olarak daha düşük maliyetler ile yapılabilmektedir. Ancak kullanılan malzemeden alınan karşılığa bakıldığında mesela Bego implant için ödenen yüksek fiyatın zaman içerisinde kendisini fersah fersah geri ödediği de bir gerçektir. Dünyanın bir çok ülkesinden Türkiye ye özellikle İstanbul a diş tedavileri için gelen hastalar diş tedavilerini özellikle implant ve estetik zirkonyum diş kaplamalarını İstanbul da yaptırmaktadır. İstanbul valiliği   web sayfasında İstanbul’da kalınacak gezilecek yerler ile ilgili detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

İMPLANT UYGULAMA HAKKINDA SORULANLAR

İmplant yaptırmanın gerçekten ağrılı bir tedavi yöntemi olup olmadığını sıklıkla sorulan bir sorudur. Hastalar tedavi öncesi bunun cevabını gerçekten çok merak ederler. İmplant uygulanmasında hiç ağrı olur mu? Sorusu hem doktoralara hem de daha öce bu işlemi yaptırmış kişilere sorulur.

Hastalar, implant yaptıran arkadaşlarına implant yapımı sırasında ağrı oldu mu? diye sorarlar. Tabi her hasta için verdiği cevap farklıdır. Şunu belirtmekte fayda var ki implant uygulaması ağrılı bir tedavi değildir.

İşlem yapılmadan önce bölge lokalde anestezi spreyleri ve krem ile uyuşturulur. Ardından tıpkı diş çekerken uygulanan anestezi gibi, ağız içerisinden bir iğne uygulanır. Eğer işlem yapılacak bölgede doğru bir anestezi uygulandı ise implant uygulama sırasında kesinlikle herhangi bir ağrı hissedilmez. Hastaların çoğu implantların çene kemiği içerisine yerleştirildiğini gerçekten fark etmez. İmplant vidasını yerleştirileceğimiz bölge lokal olarak uyuştuktan sonra bölgede kemik içerisinde küçük bir yuva açılır. Uygulanacak implant ile tam uyumlu küçük yuva içerisine koyulur. Diş kökünü taklit eden silindirik şeklde titanyumdan mamüül yapıdaki bir vidadır. Uzun kemik miktarına göre seçilir. Bazen yeterli hacim yoksa kemik tozu uygulamalarıyla ilave bir maliyet oluşur. Hasta anestezi sonrasında kesinlikle herhangi bir ağrı sızı hissetmez. Sadece soğutma amacı ile verilen serum fizyolojik sıvısı daha fazla yapabilir. Tükürük emici vasıtasıyla sürekli olarak alınan ağız sıvıları ve serum fizyolojik sıvısı dişlerin hangi bir zarar görmesine engel olur.

SİNÜS LİFTİNG NEDİR

İmplantlar ile ilgili her geçen gün yapılan bilimsel çalışmalar artmaktadır. İmplant cerrahisinde yeni malzemeler ve tekniklerin kullanılması sayesinde tedavi başarısı kullanım ve artmıştır.

Ağzında hiç diş bulunmayan hastalarda implantların kullanılması bazen ileri cerrahi tekniklerin kullanılmasını gerektirebilir. Özellikle üst çene azı dişleri bölgesinde sinüs lifting adı verilen sinüs tabanının yükseltilmesi işlemi ve kemik tozu uygulaması yaygın olarak kullanılır olmuştur.

DİŞ TOMOGRAFİSİ NEDİR?

Çene kemiğinin özellikleri ve hacmi yapılacak tedavi de önemli rol oynar. Bu nedenle tedavi öncesi alınan tomografiler büyük önem taşır. Üç boyutlu görüntüleme yöntemi sayesinde implantların uygulama bölgeleri ve kullanılacak implantların çapları ile boyları belirlenmektedir. Tomografi sayesinde alt çenede kemik içerisinden geçen kanal yeri tespit edilir. Bu kanalın içerisinde alt çeneyi ve dudağı ve dudağı hissetmenizi sağlayan sinir yer alır. Cerrahi sırasında kanalın hasar görmesi dudakta uyuşukluğa yol açmaktadır. Sadece kemik kalınlığını ölçmek için değil, anatomik yapılara zarar vermeden cerrahi işlemi tamamlamak için de diş tomografisi çekimi ve görüntü tetkiki büyük önem taşır.

Alt çene 4 implant

Alt çene 4 implant

İMPLANT İLE MR ÇEKİLEBİLİR Mİ?

Bir diğer husus implant dişi olan hastaların veya implant taktıracak olan hastaların sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi olan manyetik rezonans görüntüleme MR ve ultrason cihazı ile yapılan görüntülemede implant dişin durumudur. Bu görüntüleme sistemleri çoğunlukla canlı dokulardan üç boyutlu görüntü alınmasında kullanılır.

Kullanılan implant malzemesi titanyumdan yapıldığı için manyetik rezonans veya tomografi çekilmesi gibi işlemler ile hiçbir sorun ortaya çıkmaz.Ağzımızda kaç adet implant olursa olsun, tomografi, panoramik veya çektirebilirsiniz. Bu nedenle aklınızda herhangi bir soru işareti kalmaması gerekiyor. Bazı hastalarda havaalanı güvenlik kontrolünden implant ile geçmenin bir alarm uyarısı oluşturup oluşturmayacağını sorarlar. Tabii ki herhangi bir sorun olmadan kontrol noktalarından da rahatlıkla geçmemiz mümkün olacaktır.