YERLİ İMPLANT

Her insan kendisi için en iyisini ister haklı olarak. Konu diş tedavisi olduğunda da durum aynıdır. Zamanında kıymeti bilinmeyen dişler kaybedildikten sonra onların yerini alacak taklitleri için diş doktoruna gideriz. Diş hekimi çeşitli alternatif tedavi rehabilitasyon yöntemleri önerecektir. Bunlardan en çok bildiğimiz diş kaplaması ve köprüsü ile implant tedavisidir. İsimlerini sıkça duyduğumuz diş yapım teknikleri tam olarak ne anlama geliyor? Hangisi daha iyi? Benim için en iyisi hangisi bu diş tedavilerinden? gibi birçok soru ile baş başa kalırız.

İmplant üzeri zirkonyum diş kPLm
İmplant üzeri zirkonyum diş kaplama

İşin doğrusu konu diş sorunu olduğunda biraz sakin ve soğukkanlı olmakta fayda var. Çünkü kritik işlemleri kırk defa düşünüp bir defa yaptırmak gerekir. Acele ile iyi alınmayan kararlar belki de ileride geri dönüşü bile zor olacak bir yola sokabilir bizi. O halde ne yapmak lazım? Önce genel prensibi belirlemekte fayda var. Bu iş benim için önemli mi? Yanıtınız evet ise en iyi diş tedavisini aramak gerekiyor. Eğer yok bir süre dare etsin ilerde tamamen dişsiz kalsam bile damak takarım diyebiliyor iseniz diş tedavinizi geçiştirebilirsiniz. Siz sanırım en iyisini isteyen grupta yer alıyorsunuz. Burada bu yazıyı okuduğunuza göre sizinle iyi anlaşacağız. Ben de sağlığın her şeyden önemli oluğunu düşünüyorum Bu nedenle mümkün olan en iyi tedavi yöntemleri ile en iyi malzemeleri kullanıyorum. Aksamaları telafisi zor olabilir çünkü.

Şimdi gelelim ihtiyaçların belirlenmesine. Gideceğiniz diş doktoru size şikayetinizi soracaktır. Siz bunu önceden düşünüp bütün istek ve diş şikayetlerinizi tam olarak bildirmelisiniz. Mesela diş eti kanaması, diş rengi sarı, diş hassasiyeti veya dişsizlik gibi bildirim yapmanız iyi olacaktır. Bence üzerinde en çok araştırma yapılması gereken diş eksikliği tedavisidir. Yapay organ olarak fonksiyon gösterecek takma dişlerimizin bünye ile uyumlu, estetik ve sağlam olması gerekir.

Örnek olarak eksik diş yerine bir diş köprüsü veya implant yapımı mümkündür. Diş implant yapımına karar verildi ise onun üzerine yoğunlaşmak gerekir. Diş temizliği veya kanal tedavisi dolgu gibi işlemler uzun vadede sorun çıkarmayacak veya tek dişi ilgilendirecek problemlerdir. Oysa implant uygulaması işlemi ömür boyu ağızda kalması gereken bir tedavidir.

EN İYİ İMPLANT HANGİSİ?

İhtiyaç belirlendi. İmplant yapılacak. Ama hangi marka implant en iyi implant? İmplant fiyatları ne kadar? İmplant yapım süresi kaç ay? İmplant yapımında karşılaşılan sorunlar nelerdir? İmplant diş bakımı nasıl olmalıdır? bunlar ve bunlar gibi birçok sorunun cevabını bulmanız gerekiyor. Bu konuda rahat olun. Doğru yerdesiniz. www.drsertac.net ve bu sitede aradığınız soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Bulamadığınız zaman 05493474347 nolu telefona whatsapp ile sorduğunuzda yanıt alabilirsiniz.

Bana göre en iyi implant hekimin alışık olduğu ve size önerdiği implant dır. Bir doktor sizin istediğiniz implant markasını servis alarak size uygular ise inanın o implant başarısından söz etmek çok zorlaşır. Alışık olduğu implant cerrahi seti ve ara parçaları ile vidaların oturma şekli bile işin kalitesini etkileyecektir. Tıpkı farklı bir arabayı sürmeye ilk başladığınızda acemilik çekmeniz gibi farklı implant markası da hekime acemilik yaşatacaktır. Set üzerindeki malzemelerin dizilişi bile farklıdır. Bu nedenle size önerim bir doktora gidip bana bu markayı yapın demek yerine o markayı yapan doktoru bulup ana yaptırmanızdır. Veya doktorunuzun önerdiği markayı yaptırmanızdır. Kısaca en iyi implant hekimin alışık olduğu ve size önerdiği implant dır.

Ancak hekimler implant seçerken nelerde dikkat eder onunla ilgili bir yazı yazmıştım. Siteden aratıp okuyabilirsiniz. Şimdi konuyu dağıtmadan yerli implant ile ilgili bilgi vermeye devam edelim. Yerli implant markaları fiyat olarak Alman implantlara göre daha ucuz implantlardır. Sizler için yerli implant ücreti hakkında bilgi veren bir paragraf hazırladık. yorumlarınızı bekliyoruz.

implant abutment çeşitleri
İmplant üzerinde dayanak olarak adlandırılan abutment çeşitleri

YERLİ İMPLANT FİYATLARI

Ucuz olsun ama nerede yapıldığı da belli olsun diyor iseniz yerli implant kullanmak üzeresiniz. Burada fiyat farkının ne c,varlarda olduğunu ve kaliteli implant ile yerli implant arasındaki farkları inceleyelim.

Fiyat olarak yerli implant fiyatı ile kaliteli implant fiyatı arasında 200 Euro fark olacaktır. Yerli bir implant ücreti 300 Euro iken siz kaliteli Alman  implant fiyatı 500 Euro civarında olmaktadır. Bu fiyata implant üzerine uygulanacak diş kaplama veya diş köprü fiyatları dahil değildir. Sadece implant vidasının ücretidir. Yurt dışında dayanak parçaları da ayrı ücretlendirilmektedir. Türkiye’de implant fiyatları bu nedenle çok ucuz olmaktadır.

Sırası le karar ve cevap vermemiz gereken başlıklar;

  • Dişlerimiz bizim için ne kadar önemli
  • Tedaviyi geçici bir tedavi olarak mı kalıcı tedavi olarak mı planlıyorum
  • Diş tedavim için ayırdığım bütçe
  • Diş tedavim için ayırdığım zaman
  • Hangi tedavi bana uygun
  • İhtiyaçlarım karşılanacak mı?
  • Başka alternatif var mı?