Diş implantları

Sayfa İçeriği

Diş İmplantları.

Son 25 yılda diş hekimliğinin yüzü değişti dental implantlar nelerdir?

İmplantların geçmişi nedir? Ve eksik dişlerin yerine nasıl kullanılır? Bu bölümde, ek bölümlerde daha ayrıntılıolarak implantların hakkında bir bilgi vermeye çalışılacaktır.

Diş hekimliğinde en çok tedavi yöntemleri bugün olduğu gibi, diş implantları bilimsel keşif, araştırma ve anlayış, aynı zamanda klinik pratikte uygulama dahil sadece.

Implant diş hekimliği uygulaması planlama, cerrahi ve diş restorasyon uzmanlık gerektiren, bu bilim ile ilgili olduğu gibi sanat ve deneyim hakkında kadardır. Bu site size diş sağlığı uzmanları ile istişare bilinçli seçimler yapmak için ihtiyacınız olan bilgiyi size yardımcı olacaktır.

Diş İmplantlarıTarafından Diş örnek Sevgili Doktor
En baştan başlayalım: Bir diş implantı aslında bir diş kökü ya da kökleri yerine geçer. Diş kökleri gibi, diş implantları çene kemiği içinde güvenli ve bir kez cerrahi yerleştirilmiş görünür değildir. Bu araçlar çeşitli güvenli bir kron (ağızda görülen diş parçaları), köprü ya da protezler için kullanılır. Bunlar, hafif, güçlü ve biyo-uyumlu olan, titanyumdan imal edilmiştir, bu da vücut tarafından reddedilmesi anlamına gelir. Titanyum ve titanyum alaşımları gibi ortopedik eklem yedek olarak diş ve diğer iki kemik implantlar, en çok kullanılan metallerdir. Diş implantları herhangi bir implante cerrahi cihaz en yüksek başarı oranı var.

Diş kaybedildiği zaman bu dişi desteklenen kemik çok kaybolur. Diş implantları yerleştirerek kemik kaybını önlemek mümkündür. Kayıp dişlerin yerine ile birlikte, implant çene kemiği şekli ve yoğunluğu korumaya yardımcı. Yumuşak dokular, yanaklar ve dudaklar – Bu aynı zamanda yüz iskelet ve, dolaylı, yumuşak doku yapıları desteklemek anlamına gelir. Diş implantları, yemek çiğnemek, gülümseme, konuşmak ve tamamen doğal bir görünüm iiçin kişiye yardımcı olur. Bu işlevsellik, sosyal, psikolojik ve fiziksel iyilik verir.

Büyük soru, “dental implantlar benim için iyi misin?” Olduğu üzerinde bölüm dental implantlar anlamak da dahil olmak üzere başarı implant katkıda bulunan faktörler anlatacağım:

  • Ben diş implantları için bir aday mıyım?
  • Diş kaybolur zaman nasıl ve neden kemik kaybolur?
  • Nasıl kemik korunmuş veya dental implantlar destek yeniden yetiştirilebilir?
  • Nasıl dental implantlar yerleştirilir ve kim yerleştirir mi?
  • Implant protez için seçenekleri nelerdir?
  • Nasıl implant diş yerine diş farklıdır?
  • Dental implantların bakım ne tür gerektirir?

SSS diş implantları ile ilgili en sık sorulan sorulardan oluşmaktadır.