Küçükçekmece İmplant Kliniği

Dişlerini kaybeden veya kaybetmek üzere olan hastaların moralini düzelten tek şey bu eksilecek dişin yerine implant uygulanarak eksikliğin telafi edilebilme imkanının olmasıdır. Diş kaybı ile birlikte çiğneme fonksiyonunda kayıp meyadana gelir. İyi öğütülmeyen gıdalar midede daha zor hazmedebileceğinden sindirim sistemi sorunları ortaya çıkar. Çoğu zaman hastalar karınlarında şişlik hissettiklerini belirtirler. Bu nedenle eksilen dişin yerine mutlaka yenisinin yapılması gerekir.

Diğer bir neden, kaybedilen dişin ön ve arkasında bulunan dişlerin boşluğa doğru eğilmesi ve dişlerin aralanmasıdır. Bu durum ileride telafisi ancak ortodonti ile mümkün olan ve en az 1 yıllık tedavi sürecini gerektiren bir durumdur. Dişler eğildikten sonra boşluk büyük oranda kapanacağından bu bölge için daha sonra implant tedavisi imkanı da kalmayacaktır. İmplant yaptırmaya karar verirken göz önüne alınması gereken bir çok faktör vardır. Öncelikle dikkat edilmesi gereken konu implant yaptıracak kişinin sistemik bir rahatsızlığının olmamasıdır. Örneğin hasta, kontrol edilmeyen şeker hastası ise yarı-iyileşme komplikasyon yaratabilir. Kişiye uygun yöntem özenle seçilmelidir. İmplantlar dişhekimi tarafından özenle yerleştirildikten sonra da işlem bölgesi için tavsiyelere uyulması gerekecektir.

Hasta implant bakımını iyi yapmazsa komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Bunların yanı sıra sigara içen ve fazla alkol kullanan hastalarda implantların başarısı olumsuz etkilenmektedir.

Kaybedilen dişin yerine implant veya diş köprüsü yapılmadığında karşı çenede bulunan diş karşılık bulamayacağından çene kemiği içerisinde yükselmeye başlar. Yani boşluk bölgeye doğru uzayan diş karşı çenedeki dişler ile kontak noktalarını ve çiğneme düzenini kaybederek periodontal diş eti hastalıkları için başlangıç aşamasına gelir. Gıda birikintileri oluşmasına müsait alanlar oluşur. Zamanla diş taşı ve çürük oluşmaya başlayacağından bu bölgede de ayrıca sorun yaşanır.

Peki bu durumda ne yapmak gerekir? Dişin yerine yenisini koyabilmek için genellikle iki seçenek vardır. implant veya diş köprüsü ile bu boşluk kapatılabilir. Diş tedavileri bilindiği gibi gidip gelmek zorunda olduğumuz ve zaman olarak da en az birkaç hafta devam eden tadavilerdir. Hele de implant işin içerisine girdiğinde bu haftalar yerini aylara bırakır.  Kendi imkanlarımız ile rahatlıkla gidebileceğimiz bir klinik ararız. Küçükçekmece Florya Bakırköy Avcılar Bahçeşehir bölgesinde ikamet edenler için Korudent Diş Kliniği hizmet vermektedir.

Klinikte Bego ve Nucleoss implantların yanı sıra ITI Strauman implant markaları da kullanılmaktadır.