ŞEFFAF APAREY

Ortodonti Tedavisi ve Şeffaf Aparey
Şeffaf Aparey ile Ortodonti

Günümüzde ortodonti tedavisi için iyi bir alternatif olarak adından söz ettiren şeffaf apareyler halk arasında şeffaf diş teli ile karıştırılmaktadır. Şeffaf diş teli ortodonti tedavisinde kullanılan braketlerin plastik ya da seramik olan malzeme ile kullanılmasıdır. Oysa şeffaf aparey tedavisinde ağızda dişler üzerinde yapıştırılan braketler kullanılmaz. Şeffaf aparey dişlerin üzerine takılıp çıkarılabilen plaklardır. Bazı durumlarda dişe buton takılsa da braket gibi dişlerin üzeri metal ile kapatılmaz. Gençlerin olduğu kadar yetişkin bireylerin de ilgisini çeken şeffaf plak tedavisi ile ilgili bilgi vermeye çalışalım.

ŞEFFAF APAREY

Eğri olan dişlerinizi olması gereken ideal pozisyona getirecek ortodonti tedavisi için yeni geliştirilen bir çözümdür. Artık metal diş tellerine gerek kalmadan dişlerinizi düzeltebiliyoruz. İlk bakıldığında fark edilmesi zor olan bu yöntem olan şeffaf aparey ile eğri diş problemlerinin önüne geçilebilmektedir.

ŞEFFAF APAREY KULLANIMI

– Estetik görüntünüzü bozmadan yapılan ortodonti tedavisidir.

– Esnek Kullanım sunar ; Özel günlerinizde kullanmayın. Kolayca takıp çıkartılabilir.

– Sesinize ve Konuşmanıza etkisi yoktur

– Hızlı tedaviye giriş olanağı sağlar ; yerli üretim. Aylarca beklemenize gerek olmayan üretim şekli.

– Tamamen Şeffaftır. Sizle konuşma mesafesinden bakanlar bile fark etmeyecek kadar şeffaftır.

– Ağrısız bir tedavidir. Klasik metal tellerdeki gibi ağrı yapmaz

– Uygun Fiyat avantajı sunar.

Şeffaf plak ile diş tedavisinin sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için Randevu Tel:02126616979 Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Dişlerin sıralanışı ve birbirleri ile olan kapanışı estetik, görüntü ve fonksiyon açısından büyük önem taşır. Hem estetik hem fonksiyonel düzeltme amaçlı bir diş hekimliği uygulaması olan ortodonti tedavisi ile dişlerin çene kemiği içerisindeki yerleri değiştirilebilir.

Klasik yöntemler ile yapılan ortodonti tedavisinde diş yüzeylerine tel yapıştırmak veya ağızda takılıp çıkarılabilen ortodontik aparey adı verilen “telli plaklar” kullanılmaktadır. Günümüzde modern bilgisayar teknolojisi sayesinde eğri dişlerin düzeltilmesinde tel kullanmadan, şeffaf plak yöntemi ile dişlerin düzeltilmesi mümkündür.

Şeffaf aparey adı da verilen bu ince plastik şeffaf plaklar dişlerin ağız içerisindeki pozisyonlarını değiştirir. Dişleri olması gereken yerlerine ve pozisyona getirir.

Ayrıntılı bilgi için 02126616979 arayabilirsiniz.

Sertaç Kızılkaya