EN İYİ DİŞ HEKİMLERİ TÜRKİYEDE

Dünyanın en zor meslekleri arasında gösterilen diş hekimliği mesleği hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için Günümüz diş hekimliğindeki yenilikler ve diş hekimlerinin çalışma şartları ile ilgili bir yazı hazırladık. Dünyanın en iyi diş hekimleri Türkiye’de diye okuduğumuz haber sonrası gururlandık. Severek yaptığımız mesleğimizi gençlere tanıtmak için çaba sarf etmek gerektiğini düşündük. Yetenekli çalışkan gençlerimizi geleceğe hazırlama ve insanlara faydalı üretici bireyler yapmak bütün toplumun sorumluluğu. İnsanlar ömür boyu yapacakları mesleklerini severek yaparlar ise başarıyı yakalıyor. Bir mesleği sevmek için öncelikle o meslek dalında başarıyı yakalamış olmak gerekir diye düşünüyoruz.

Geçenlerde lisede okuyan pırıl pırıl bir genç annesinin yanında geldi ve ben annesinin estetik diş kaplamalarını yaparken bana İstanbul’un en iyi diş hekimi kim diye sordu. Hiç düşünmeden gayri ihtiyari benim tabi dedim. Peki Türkiye’nin en iyi diş hekimi kim diye bir daha sordu. O da benim dediğimde üçümüz de kahkaha attık. Aynı anda diş koltuğunda oturan annesi de gülmeye başlamıştı.

Benim asistanıma baktım o gülmüyordu. Birkaç saniye bizi şaşkınlıkla izledi ve sonra yine gülmedi. İyi misin dedim. Evet doktor bey iyiyim neden sordunuz dediğinde neden gülmediğini merak ettim dedim.Bana verdiği cevap gerçekten beni şok etti. Ne dedi biliyor musunuz. Doğrusu ben sizin neden güldüğünüzü anlamadım dedi. Hmm… cin gibi bir asistan nasıl anlamazdı. Önce bizi dinlemediğini düşündüm. Sonra gözlerine baktım. O da bana bakıyordu. O bana sormaz mı siz neden gülüyorsunuz diye. Küçük bir yalan söyledim az önce dedim. Anında cevap verdi. Ben sizin İstanbul un en iyi diş hekimi olduğunuzu düşünüyorum dedi. Hatta Türkiye nin de en iyi diş hekimi olabilirsiniz belki diye devam etti. Biraz mahcup oldum. Ne de olsa yanımda maaş ile çalışan bir eleman ve sanki ben ona bunu özellikle söyletiyor muşum gibi olsun istemem çünkü. Aklımdan bunlar geçerken koltuktaki hastam da evet doğru söylüyor siz sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin en iyi dişçisi siniz hatta Dünya’nın en iyi diş hekimi sizsiniz bana göre dedi.

Sertaç Kızılkaya

İşte şimdi olmuştu. Bunu bir hastamdan duymak beni son derece onurlandırdı. biraz da utandım doğrusu. Konu fazla uzamasın diye verdiniz gazı şimdi çalıştırın beni bakalım dedim ve işime devam ettim. Ama gerçekten gazı almıştım. Hala az önce konuşulmuş gibi o anın heyecanını yaşamaktayım. Bana göre her başarılı hekim, hastasını memnun eden hekim Dünyanın en iyi hekimidir. Türkiye’nin en iyi hekimidir. İstanbul’un en iyi diş hekimidir. Mahallenin de en iyi diş doktorudur.

Allah herkese işini iyi ve doğru yapmayı nasip etsin ve helal kazanç versin.