İmplant Yapımında Ağrı Olur mu?

İmplant uygulamasının ağrılı bir işlem olup olmadığını çok merak edilir. İmplant yaptırırken ağrı olur mu? Sorusu sadece doktorlara sorulmaz. Hastalar, implant yaptıran arkadaşlarına da implant yapımı sırasında ağrı oldu mu? diye sorarlar.

Tabi her hasta için verdiği cevap farklıdır. Şunu belirtmekte fayda var ki implant uygulaması ağrılı bir tedavi değildir. İmplant yapımı sonrası ağrı oluşma ihtimali vardır. İmplant sonrası acı oluşmasını önlemek mümkündür. Tedaviden önce kullanılan ilaçlar ve kullanılan anestezi sayesinde işlem sırasında hiç acı olmaz. Tedavi uygulandıktan sonra kullanacağınız ilaçlar sayesinde ağrı ve şişlik olmaz.

İşlem yapılmadan önce bölge lokalde anestezi spreyleri ve krem ile uyuşturulur. Ardından tıpkı diş çekerken uygulanan anestezi gibi, ağız içerisinden bir iğne uygulanır. Eğer işlem yapılacak bölgede doğru bir anestezi uygulandı ise implant uygulama

İmplant fiyatrları
İmplant fiyatrları

sırasında kesinlikle herhangi bir ağrı hissedilmez. Birçok hasta implantın yerine koyulduğunu bile fark etmez. İmplant vidasının yerleştirileceği bölge tam olarak uyuşturulur. Ağız uyuştuktan sonra bölgede kemik içerisinde küçük bir yuva açılır. Uygulanacak implant ile tam uyumlu küçük yuva içerisine koyulur. Diş kökünü taklit eden silindirik yapıdaki bir vidadır. Uzun kemik miktarına göre seçilir. Bazen yeterli hacim yoksa kemik tozu uygulamalarıyla ilave bir maliyet oluşur. Hasta anestezi sonrasında kesinlikle herhangi bir ağrı sızı hissetmez. Sadece soğutma amacı ile verilen serum fizyolojik sıvısı daha fazla yapabilir. Tükürük emici vasıtasıyla sürekli olarak alınan ağız sıvıları ve serum fizyolojik sıvısı dişlerin hangi bir zarar görmesine engel olur. İmplant uygulaması netice olarak cerrahi bir uygulamadır. İyi bir teknik ile birlikte konusunda tecrübeli, bilgili, istekli ekip tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Sadece ekibin iyi olması iyi bir implant için yeterli olmamaktadır.

DİŞ İMPLANTI UYGULAMASI

Kullanamadığınız hareketli protezleriniz veya çekilmiş dişleriniz varsa implant uygulaması çok büyük fayda sağlar.