ORTHERO ORTODONTİ İSTANBUL FİYATI

Güzel bir gülüş için diş hekimlerinin yapabileceği çok farklı tedavi seçenekleri vardır. Sıralanış bozukluğu olduğunda ortodonti tedavisi ile güzel dişlere kavuşmak mümkün. Ortodonti tedavi seçenekleri de günümüzde çoğaldı. Diş telleri ile yapılan tedaviler beyaz diş telleri ile uygulanabiliyor. Bunun benzeri bir yöntem de dişin iç kısmına takılan tel tedavisi. Lingual ortodonti olarak adlandırılan bu tedavi diş teli ile estetik ön diş görüntüsünü  bozmadan diş düzeltilmesinde uygulanıyor. Yeni çıkan ve henüz pek çok kişinin bilmediği bir diğer yöntem de şeffaf lak ile eğri dişleri düzeltme tekniği. Şeffaf aparey olarak adlandırılan bir seri ince plak kullanılarak yapılıyor. Türkiye’de ORTHERO markası ile üretilen bu şeffaf aparey ile telsiz ortodonti tedavi yöntemi oldukça fazla ilgi gördü. Şimdi size tek tek tedavilerin özelliklerini ve avantaj dezavantajlarını sıralayalım.

ORTHERO İLE TELSİZ ORTODONTİ

Estetik Diş Kaplama
Estetik Diş Kaplama

Diş üzerine tel takmadan eğri düşleri düzeltmek sistem sayesinde mümkün olabiliyor. İskelet sistemi ile ilgili olmayan ortodontik problemlerin tedavisinde iyi bir seçenek. Telsiz ortodonti ismi her kontrolde tellerin bükülme işlemi olmaması ve diş üzerinde tel ve metal braket bulunmaması, nedeni ile verilmiş halk arasında. Şeffaf plak serisi ile ortodonti ismi daha makul olabilir. Fiyat olarak ortodonti fiyatı ile aynı fiyat aralığında bulunmaktadır. Ucuz zanneden hastalar olduğu gibi tel gerektirmediği için çok pahalı olduğunu düşünen hastalar da mevcut.

Sistem alınan ağız ölçüsünü üç boyutlu tarama sistemi ile bilgisayar programına taşır. Son derece gelişmiş üç boyutlu tasarım ve planlama yapılabilen program sayesinde dişlerin istenilen pozisyonları belirlenir. Mevcut eğri diş pozisyonlarının istenilen düzgün diş sıralanışına geçebilmesi için ne kadar hareket etmeleri gerektiği ortaya çıkar. Dişlerin kök yüzeylerine göre bu hareketler için hangi kalınlıkta ve kaç adet şeffaf plak kullanılacağı planlanır. Şeffaf plak fiyatlarını etkileyen unsurlardan birisi de plak sayısıdır. Dişlerin üzerilerine buton olarak adlandırılan kompozitler yapıştırılır. Bunlar beyaz diş dolgusudur. Aslında diş hareketlerini daha kolay vermek için uygulanırlar. Plak sayısı buton uygulandığında daha az olur. Tedavi fiyatı da plak sayısının azalması ile ucuzlar.

ORTHERO ORTODONTİ FİYATI
ORTHERO ORTODONTİ FİYATI 2018
Muayene

Ağız içi ve ağız dışı fotoğrafları çekilir. Silikon ölçüler alınır. Dişlerin kapanışını kaydederiz. Bu sayede alt çene ile üst çeneni ilişkisi tespit edilir.

Doktor Portalı

İlk defa vaka gönderecek hekimler sisteme önce kayıt olmalıdır. Doktorların vaka yükleme ve analiz takibi için ayrı bir ekranı mevcuttur.

Kargo

Alınan ölçü hızlı bir şekilde merkeze iletilir. Merkezde yüksek hassasiyetli 3D tarayıcılar modeli bilgisayar sistemine geçirir. Bu aşamadan sonra herşey digital ortamda planlanır.

 Tedavi Planlaması ve onay süreci

Dijital ortamdaki ağız modelleri ortodonti uzmanlarımız tarafından incelenir ve vaka formundaki isteklerinizde göz önüne alınarak tedavi planı oluşturulur.

Tedavi planlaması, 3D analiz simulasyonu ve analiz raporu şeklinde paylaşılır. 3D analiz simulasyonu ile tedavi sonunu diş dizilimilerini görebilirseniz. Tedavi planına onay verebilir ya da düzeltme istenir.

Ödeme

Analiz için ölçü ve model aşamaları gerekir. Ücret ödemelisiniz. Analiz sonrası kalan ücreti tamamladığınızda plaklar hazırlanacaktır.

Üretim

Yüksek hassasiyetli 3D yazıcılarımızda üretilen şeffaf apareyler ihtiyacınız olan diğer malzemeler ile birlikte size ulaştırılacaktır.

Kontrol Ölçüsü

Dişlerin tedavi planında ön görülen diş dizilimini kontrol etmek ve sabit Retainer’ını bükerek tarafınıza gönderebilmek için hastanız tüm şeffaf apareyleri kullandıktan sonra kontrol ölçüsünü bize gönderirsiniz.

Vakayı Tamamlama

Kontrolümüz sonucu tedavinin başında dişler sizlere gösterilen konuma gelmiş ise hastanın retainer’ı 3D Printer modelleri üzerinden bükülerek hazırlanır. Eğer kontrol sonrası hastanın kullanması gereken ek apareylere ihtiyaç var ise bu Setup’ları da üretip retainer ile birlikte size göndererek vakayı kapatıyoruz.

Orthero fiyat bilgisini vereceğiz. Ortodonti telli fiyatlar ile aynı olduğunu belirttik. Orthero fiyatları, diğer şeffaf plak tedavi fiyatlarına göre uygundur. Kaliteli bir markadır.
Şeffaf aparey fiyatları 2017 yılında 2018 yılına göre daha ucuz uygulandı. Şeffaf aparey İstanbul klinik bilgisi için 05493474347 arayabilirsiniz. Diş aparey fiyatları,diş teli fiyatları ile aynıdır. Şeffaf aparey kullananlar, sistemin son derece başarılı olduğunu tedaviden memnun kaldıklarını söylemektedir.