Panoramik Diş Röntgeni Küçükçekmece

Diş hekimliğinde modern bir görüntüleme yöntemi olan panoramik diş röntgeni sayesinde bütün dişler  ve çene kemiği tek seferde görüntülenebilir. 2 boyutlu bir görüntüleme yöntemi olan panoramik diş röntgeni sayesinde diş çürükleri, kök enfeksiyonları, 20 yaş dişleri, arayüz çürükleri, sinüs boşlukları kolaylıkla değerlendirilebilir.

Daha ayrıntılı görüntüleme ihtiyacı olduğunda 3 boyutlu volumetrik tomografi ilerden faydalanmak gerekir. Diş hekimliğinde panoramik  röntgen diş çürüğünün tespitinde, kanal tedavisi ihtiyacı olan dişlerin belirlenmesinde, implant öncesi planlama yapılması için, kist ve tümör teşhis edilmesi için, gömük 20 yaş dişleri veya diğer gömük dişlerin yeri ve ağızdaki diğer dişlerle olan ilişkisini tespit etmek için, ortodonti tedavisinde alt ve üst çene arasındaki ilişkiyi ve kök açılarını belirlemek için sıklıkla kullanılır.

Çocuklarda diş gelişimini takip etmek veya tramva geçirmiş hastalarda ve çene kırığı  ve diş kırığı şüphesinde teşhis amaçlı olarak bu görüntüleme yöntemi kullanılır. Panoramik diş röntgeniLerinde X Ray ışını dozu sanıldığı kadar yüksek değildir. Özellikle dijital olarak çekilen röntgenlerde çok düşük bir ışın(radyasyon) oranı vardır.

Tomografilerin panoramik röntgenlere göre avantajı üç boyutlu görüntü vermeleridir. Günümüzde gelişmiş tomografi yöntemleriyle kanal tedavisi bile artık daha kolay yapılabilir olmuştur. İmplant olacak hastalar için çene kemiğinin hacmi ve yoğunluğu son derece önemlidir. Bu nedenle özellikle kemik hacmi çok fazla olmayan hastalar için 3 boyutlu volumetrik tomografi ile implant öncesi değerlendirme yapmak ve planlama yi bu şekilde ortaya koymak tavsiye edilir.

Dijital olarak çekilen panoramik diş röntgenleri CD ortamına aktarılarak veya mail ile mail adresinize gönderilerek deforme olmadan saklanabilmektedir. İmplant filmi olarak da adlandırılan panoramik diş röntgeni çekme fiyatları için 0212 540 34 34 den bilgi alabilirsiniz.