Sinüs Lifting

Ağızda üst çenede kemik yüksekliğinin implant yapımına olanak tanımadığı ve intemal sinüs lifting operasyonu ile de istenilen bu ölçülerin sağlanamayacağı, alveol kemik yüksekliğinin 5 mm veya daha düşük olduğu durumlarda uygulanan yaklaşımdır.
Osteotomi işlemi süresince canlı dişlerin köklerinin zarar görmemesine dikkat edilmelidir. Bunun için flep olabildiğince yukarıdan hazırlanmalıdır ve infraorbiyal sinrlin çıktığı noktaya dikkat edilmelidir.

Sinüs lifting
Sinüs lifting

Sinüs lifting yöntemi alveolar krete insizyon yapılması ile başlar. Bazen bu insizyon keratinize dişetine yara açılmasını önlemek için, daha düzgün bir yara kapanması sağlamak ve ters yöndeki bandı korumak için palatinal yöne doğru yapılır. Tam kalınlıklı flep lateral antral duvara erişimi engellemeyecek şekilde yapılır. İlk olarak flep istenilen düzeyde yükseltilir.
Kemik ortaya çıkarıldıktan sonra özel osteotomi rezleri yardımı ile kemik üzerinde oval veya dikdörtgen tarzında bir pencere açılır. Bu işlem esnasında sinüs zarının zarar görmemesine dikkat edilir.
Sinüsün perforasyon riskini en aza indirmek için ultrasonik aletlerin kullanımı bu operasyonlarda faydalı olabilir.

Sinüs lifting,sinüs lifting ameliyatı zararlımıdır,sinüs lifting ameliyatı,kapalı sinüs lifting,sinüs lifting nasıl yapılır,sinüs lifting operasyon,sinüs lifting ameliyatı sonrası

İstanbulda Sinüs lifting yapan merkezler.