İmplant Ömrü

İmplant yapılmadan önce panoramik diş röntgenleri ve tomografilerden faydalanarak iyi bir planlama yapmak mümkün olmaktadır . Çene kemiği görüntüleri alındıktan sonra yapılacak implantlar ve üst yapısıyla ilgili planlama yapılır. Bu planlamada kaç tane implant yapılacağı ve implantlar üzerine ne tür bir diş protezi uygulanacağına karar verilir. İmplantların sayısı ve pozisyonları son derece önemlidir. Yükleri uzun yıllar sorunsuz olarak üzerindeki protez ile birlikte taşıyacak şekilde uygulanmalıdırlar . İmplant uygulaması sonrasında da yapılacak ağız bakımı da en az implant markası ve implantın iyi uygulanması kadar önemli olmaktadır . İmplant uygulanan ağızda doğal dişlerin bakımı gibi özenli bir temizleme yapılması gerekir. İmplant ömrünü uzatmak için ağız duşu diş ipi ve arayüz fırçaları kullanılması tavsiye edilir.

Kaybedilen diş yerine kaç tane implant uygulanması gerekir?

Eğer çekilen dişin önü ve arkasındaki dişleriniz sağlamsa sadece bir adet implant yeterli olacaktır. Yan yana iki tane dişiniz çekildiyse size iki adet implant yapılması uygun olur. Üç dişi yan yana kaybeden hastalar için çoğu zaman iki adet implant uygulaması yeterli olmaktadır.
Daha fazla sayıda diş kaybı olduğu durumda ağızda mevcut duruma bakılarak kemik yeterliliğine göre implant planlaması yapılır. Bbu planlamada kapanış ve dişsiz bölgenin genişliği tedavi planına etkiler.
Implant uygulamaları bölgesel olarak uyuşturularak yapıldığı için herhangi bir rahatsızlık hissedilmez. Dişe dolgu yapılırken uygulanan anestezi ile aynı şekilde uyuşturma işlemi yapılır. İimplant uygulaması üç dört saat içerisinde geçer. Bu uyuşukluk tamamen geçecektir. Size doktorun önerdiği ilaçları düzenli kullandığınızda bir diş çekiminden daha fazla ağrı hissetmezsiniz.
Sizin için kaç tane implantın yapılması gerektiğini öğrenmek istiyorsanız kliniğimize müracaat edebilirsiniz. Çekilecek panoramik diş röntgenini takiben gerekirse tomografi görüntüsü ile desteklenerek yapılacak implant sayısı ve üzerine uygulanacak protezin çeşidi belirlenir.  Size uygun tedavi planı fiyatı ve ödeme koşullarıyla birlikte size sunulur. Randevu almak için 02126616979

DişHekimi Sertaç Kızılkaya