TÜRKİYE İMPLANT VE ESTETİK DİŞ TEDAVİ FİYATLARI

1993 yılından beri faaliyet gösteren kliniğimiz hakkında bilgi vermekten ziyade Türkiye ve İstanbul un estetik diş ve implant diş uygulama konusundaki başarısından siz etmek isterim.

Türkiye, diş tedavisi için Türkiye’ye seyahat ederek hastaların mümkün olan en iyi tedaviyi mümkün olan en iyi fiyata almalarına yardımcı olma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Özellikle saç ekimi, göz cerrahisi ve diş tedavileri konusunda tartışmasız üstün bir durumdadır. Diş tedavilerinin mükemmelliğinden bahsetmek için dünyanın her yerinde konumlanan en iyi malzeme üreticilerini bulup ürünlerini kullanmak bizim işimizdir. Tedavi başarısı için en iyi malzemelerin tedarik edilmesini sağlamak gerekir.

Gülümseme tasarım yazılımı, klinik CAD / CAM freze makineleri ve yumuşak doku lazerleri içeren teknolojiler, dünyadaki en son trendlerdir. Türkiye de tedavi olan hastaların olumlu geri bildirimleri sayesinde diğer insanlarda güven oluşmaktadır. Bu sayede giderek artan oranda diş tedavi, implant ve estetik diş ihtiyacı olan hasta ülkemizi tercih ve ziyaret etmektedir. Hastalardan yüzlerce yorum ve son yıllarda genişleyen iletişim olanakları ile insanların sağlıkları için az para harcayarak çok  iyi sonuçlar alması sağlanmaktadır. Televizyon programlar, internet, dergi ve gazete yayınları ile artık insanlar implant fiyatlarını, estetik zirkonyum diş kaplama ve laminate veneer diş fiyatlarını öğrenebiliyor. Yurt dışından gelen hastalar için döviz fiyatlarının Türk Lirasına karşı yüksek olması da büyük avantaj sağlamaktadır.

Eğri dişleri düzeltmek, bir boşluğu kapatmak, gülümseme çizginizin görünümünü iyileştirmek veya eksik olan dişleri değiştirmek isteyip istemediğinizi birlikte değerlendirelim. Neyi nasıl yapacağımızı ve tedavi sürelerini birlikte planlayalım. Bütün süreç için doğru diş ekibi ve teknoloji ile ne kadar zamanda ve fiyat ile işlemlerin tamamlanabileceğini bizden öğrenebilirsiniz. Günlük bazda elde ettiğimiz sonuçlara kliniğimizde daha önce tamamlamış olduğumuz tedavilere birlikte göz atalım.

İsterseniz Diş tedaviniz esnasında Akdeniz kıyısında bir hafta zaman geçirin sonra diş tedavinize başlayın. Antalya, Fethiye, İstanbul ve Marmaris.

Diş için doktora gitmek istediğiniz en iyi yer İstanbul olacak unutmayın. Nereye gideceğinizden emin değilseniz, planladığınız tedaviye ve mevcut gün sayısına göre sizi en uygun program ile yönlendirebiliriz. Kendi tatilinizi ayarlayabilir ve  görmek istediğiniz tarihleri ​​bize bildirebilir veya tatilinizi sizin için düzenlememizi isteyebilirsiniz. Bizim için bunu kolaylaştırmak bizim işimizdir – tıpkı dünya genelinde binlerce hasta için olduğu gibi.

Diş Hekimlerimiz ve cerrahlarımız zirkonyum diş kaplama ve diş implantları dahil olmak üzere estetik diş hekimliği uygulamalarında son derece kalifiye ve deneyimli kişilerdir. Hepsi Türk Diş hekimleri Birliği’ne kayıtlıdır.İngilizce konuşabilirsiniz, böylece danışma ve tedavi sırasında özgürce iletişim kurabileceksiniz.

EN İYİ DİŞ HEKİMLERİ TÜRKİYEDE

Dünyanın en zor meslekleri arasında gösterilen diş hekimliği mesleği hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için Günümüz diş hekimliğindeki yenilikler ve diş hekimlerinin çalışma şartları ile ilgili bir yazı hazırladık. Dünyanın en iyi diş hekimleri Türkiye’de diye okuduğumuz haber sonrası gururlandık. Severek yaptığımız mesleğimizi gençlere tanıtmak için çaba sarf etmek gerektiğini düşündük. Yetenekli çalışkan gençlerimizi geleceğe hazırlama ve insanlara faydalı üretici bireyler yapmak bütün toplumun sorumluluğu. İnsanlar ömür boyu yapacakları mesleklerini severek yaparlar ise başarıyı yakalıyor. Bir mesleği sevmek için öncelikle o meslek dalında başarıyı yakalamış olmak gerekir diye düşünüyoruz.

Geçenlerde lisede okuyan pırıl pırıl bir genç annesinin yanında geldi ve ben annesinin estetik diş kaplamalarını yaparken bana İstanbul’un en iyi diş hekimi kim diye sordu. Hiç düşünmeden gayri ihtiyari benim tabi dedim. Peki Türkiye’nin en iyi diş hekimi kim diye bir daha sordu. O da benim dediğimde üçümüz de kahkaha attık. Aynı anda diş koltuğunda oturan annesi de gülmeye başlamıştı.

Benim asistanıma baktım o gülmüyordu. Birkaç saniye bizi şaşkınlıkla izledi ve sonra yine gülmedi. İyi misin dedim. Evet doktor bey iyiyim neden sordunuz dediğinde neden gülmediğini merak ettim dedim.Bana verdiği cevap gerçekten beni şok etti. Ne dedi biliyor musunuz. Doğrusu ben sizin neden güldüğünüzü anlamadım dedi. Hmm… cin gibi bir asistan nasıl anlamazdı. Önce bizi dinlemediğini düşündüm. Sonra gözlerine baktım. O da bana bakıyordu. O bana sormaz mı siz neden gülüyorsunuz diye. Küçük bir yalan söyledim az önce dedim. Anında cevap verdi. Ben sizin İstanbul un en iyi diş hekimi olduğunuzu düşünüyorum dedi. Hatta Türkiye nin de en iyi diş hekimi olabilirsiniz belki diye devam etti. Biraz mahcup oldum. Ne de olsa yanımda maaş ile çalışan bir eleman ve sanki ben ona bunu özellikle söyletiyor muşum gibi olsun istemem çünkü. Aklımdan bunlar geçerken koltuktaki hastam da evet doğru söylüyor siz sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin en iyi dişçisi siniz hatta Dünya’nın en iyi diş hekimi sizsiniz bana göre dedi.

Sertaç Kızılkaya

İşte şimdi olmuştu. Bunu bir hastamdan duymak beni son derece onurlandırdı. biraz da utandım doğrusu. Konu fazla uzamasın diye verdiniz gazı şimdi çalıştırın beni bakalım dedim ve işime devam ettim. Ama gerçekten gazı almıştım. Hala az önce konuşulmuş gibi o anın heyecanını yaşamaktayım. Bana göre her başarılı hekim, hastasını memnun eden hekim Dünyanın en iyi hekimidir. Türkiye’nin en iyi hekimidir. İstanbul’un en iyi diş hekimidir. Mahallenin de en iyi diş doktorudur.

Allah herkese işini iyi ve doğru yapmayı nasip etsin ve helal kazanç versin.

 

 

İMPLANT MARKALARI VE FİYATLARI 2018 DE NE OLUR?

İmplant yapımı söz konusu olduğunda herkesin bir fikri vardır. Komşular, akrabalar, iş arkadaşları tecrübelerini paylaşırlar. Gezmelerde ve sohbetlerde de implant maceraları bol bol anlatılır. Bir tanıdığın yaptırdığı implant ile ilgili çıkan sorunlardan tutun da, implant yaptırıp öldüğü söylenen insanlara kadar, türlü türlü maceralar dinlemeye hazır olun. Yok eğer ben bu gerçek olup olmadığı belli olmayan söylentiler ile aklımı karıştırmam derseniz buyurun bu yazıyı okuyun. Ünlülerin diş hekimi olarak tanıdığımız Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya bize implant yapım fiyatları ve implant markalarına göre fiyatlar hakkında bilgi verdi. İmplant yaptırmadan önce bilmemiz gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz.

İmplant diş estetik diş örnekleri zirkonyum laminate veneer

Estetik diş ve implant diş fiyatları 2018 de ne kadar olur? Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya yanıtladı.

Konusunda son derece tecrübeli ve bilgili yılların başarılı hekimi Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan implant markaları ve implant ücretleri ile ilgili bilgi aldık. Bakın sayın Kızılkaya bize neler anlattı. Sitemizde yer alan bilgiler genel bilgi mahiyetindedir. Hekimin hasta muayenesi yerine geçmez. Toplum bilgilendirme amacı ile verdiğimiz ayrıntılardan en üst seviyede faydalanacağınızı umuyor yaptıracağınız diş tedaviniz için şimdiden geçmiş olsun,acil şifalar ve güle güle kullanın diyoruz.

İmplant fiyatları mı, implant markası mı size daha çok soruluyor.

Önce bu güzel soruyu yanıtlayayım. İmplant fiyatı en çok merak edilip sorulan soru son yıllarda. Diş dolgusu yaptırmaya gelen bir hasta eskiden sizde diş çekim fiyatı ne kadar diyerek kliniğin fiyat politikası hakkında bilgi sahibi olmak isterdi. Son yıllarda bu soru yerini implant ücreti ne kadar? a bıraktı tamamen. İhtiyacı olsun olmasın, yaptıracak olmasa bile insanlar implant fiyatını merak eder durumda.

Peki bize implant fiyatı ne kadar? bilgi verir misiniz?

İmplant fiyatrları

İmplant fiyatrları

Herkes rahatlasın diye implant ücreti 400-700 Euro aralığında uygulanır diyebiliriz. Bu genel bir rakam tabi. Vakanın zorluğuna, kullanılacak implant markasına ve kemik tozu uygulamasına gereksinin olmasına göre değişkenlik gösterebilir. Neden Euro olarak söyledik? Çünkü size telafuz edeceğimiz rakamın uzun süre güncelliğini koruyabilmesi için döviz ile fiyat vermek istedim. Malzemeler genellikle yurt dışından ithal edildiği için uygulama fiyatları döviz artışı ile yükselmekte.

İMPLANT MARKASI İMPLANTIN FİYATINI ETKİLER Mİ?

Elbette etkiler. İmplant yapımında implant için hekime ödediğiniz ücretin büyük bölümü implant firmasına ödenir. Her implant markasının fiyat politikası farklıdır. Kimi markalar aslında hak etmedikleri kadar yüksek ücretler isteyebiliyor. Pazarlama stratejisi olarak pahalı gösterilen ürünün kalite imajı oluşturması gibi bir illüzyon kullanmak istiyorlar adeta. Gerek üretildiği ülke, gerek üretim teknolojisi ve uzun dönem başarı gibi önemli kriterleri karşılamayan bazı implant markalarının oldukça yüksek fiyatlar ile satılması, daha doğrusu satılmaya çalışılması beni şaşırtıyor doğrusu. Büyük meblağların döndüğü implant pazarında çeşitli stratejiler ile satış yapmak isteyen firmalar ile ancak bu konuda bilgi sahibi alan hekimler baş edebilir. Sizin yapacağınız implant fiyatı araştırması kafanızın daha da karışmasına neden olacaktır.

İmplant fiyatı ile ilgili yapabileceğiniz en makul araştırma doktorlardan muayene olarak alacağınız fiyat olabilir. Bu şekilde hem size implant yapacak hekimi, hem işlemin yapılacağı kliniği tanıma fırsatınız olur. size verilecek fiyat da en doğru implant fiyatı olacaktır. Çünkü muayene olmuş ve doktora istek beklentileriniz söylemiş olacaksınız. Yapılacak implant tedavisi ile ilgili detaylı bilgi de alma imkanınız olur. Sormak istediklerinizi hemen orada sormak ve aydınlanma imkanı bulmak da son derece faydalı olacaktır. Yukarıda verdiğimiz implant ücreti civarlarında fiyat alacağınız bir gerçek. Ama üst yapıda kullanılacak malzeme ve yapılacak işlemin cinsine göre fiyat kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Aksi durumda Amerikan implant bu fiyat, İsrail implant bu fiyat, Kore implant fiyatı, Yerli implant fiyatı gibi kafa karıştırıcı hengame içerisine girmeniz an meselesidir.

İmplant Diş

2018 implant fiyatı

Size önerim implant fiyatı ile uğraşmak yerine önceliği uygulanacak tedavi planı üzerine yoğunlaştırmanız dır. İki implant yapılacak yere üç implant planlandığı durumda zaten ucuz bir şeyler yaptırsanız bile daha fazla para ödemek zorunda kalacaksınız. Bir de bunun ideal tedavi olmadığını düşündüğünüzde hepten zararda olduğunuzu daha rahatlıkla görebilirsiniz.

Estetik ve sağlam zirkonyum diş kaplama fiyatları ne civarda?

Kaliteli bir implant üst yapısı istendiğinde implant üzerine zirkonyum diş kaplama uygulanması önerilir. Zirkonyum kaplamalar CAD CAM teknolojisi ile üç boyutlu tasarım ve üretim tekniği ile üretilirler. Bu sayede uzun ömürlü ve sağlıklı dişlere kavuşmak mümkün olmaktadır. Bildiğiniz gibi zirkonyum diş kaplama estetik diş malzemesi olarak ön plana çıkan bir malzemedir. Diş eti ve ağız dokuları ile biyolojik uyumu tamdır. Dayanıklılığı nerede ise klasik metal porselen diş kaplamalar kadardır. 900 Mega paskal dirence dayanıklı malzeme olarak köprü yapımına da olanak tanırlar. Zirkonyum diş kaplama ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.drsertac.com/zirkonyum sayfasına göz atabilirsiniz.

İmplant üzerinde kullanılacak malzemelerden zirkonyum diş kaplama fiyatı porselen diş kaplama fiyatının nerde ise iki katı fiyat ile uygulanabilmektedir. Zirkonyum diş fiyatı 250-350 Euro civarındadır. İyi bir malzeme kullanıldığında yüz güldüren sonuçların alındığı zirkonyum diş kaplama ile estetik diş görüntüsü elde edilebilmektedir.

SGK implant fiyatları 2018 yılında 500-600 Euro dur. Marka yapılacak implantın fiyatını belirler. İmplant markaları ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya web sitesinden alabilirsiniz. İsterseniz size kaç implant yapılması gerektiğini ve sizin için tedavi süresinin ne kadar olacağını öğrenmek isterseniz 02126616979 dan randevu talep edebilirsiniz. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya.

İmplant fiyatları forum sitelerinde de çok konuşulur. Diş implant fiyatları 2018 için döviz kurlarından etkilenerek bir miktar artış göstermiştir. Mesela en kaliteli Alman markası olarak bilinen Bego implant için 600-750 Euro fiyatlar söz konusudur. İmplant üzerine uygulanacak kaplama, köprü veya diş protezi bu implant ücretine dahil değildir.

Sertaç Kızılkaya Diş Şikayetleri Nasıl Giderilir?

Birçoğumuz dişlerimizden sorun yaşadık. Yaşamamış olanlar için de diş şikayetleri olma ihtimali var her zaman. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya şikayetler ile ilgili neler yapılabilabileceği hakkında bilgi verdi.

DİŞ RENGİM SARI NASIL BEYAZLATIRIM?

Sarı diş rengi hiç istenmeyen durumdur. Öz güven eksikliğine  neden olur. En mutlu anlarda bile gülerken bir çekinme hissi yaşar insan dişleri sarı ise. Bazen anne karnında iken annenin antibiyotik kullanması nedeni ile diş yapısı bozulur. Dişlerin gelişim süreci boyunca geçirilen ateşli hastalıklar ve kullanılan antibiyotik de diş yapısında bozulmalara yol açan etkenlerdir. Bebeklik dönemi ve anne karnında bulunduğumuz süre içerisinde aşırı flor alınması da florozis olarak adlandırılan diş renginin sarı olması durumuna yol açmaktadır.

Gün içerisinde kullanılan kahve sigara çay gibi renk verici boyayıcı besinler yiyecek ve içecekler de diş renginin zaman içerisinde sararmasına neden olur. Diş temizleme işlemi uzun süre yapılmaz ise bu renk kalıcı olarak dişin üzerinde kalır. Temizleme işlemi ile giderilemeyen diş renklenmeleri için diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilmelidir.

Diğer bir diş renklenme sorunu da kanal tedavisi olan dişlerde görülen renk değişikliğidir. Dişin siniri alındıktan sonra bildiğimiz gibi diş canlılığını kaybeder. Tıpkı kuru bir ağaç gibi içerisindeki sıvı dolaşımı durur. Diş rengi seneler içerisinde koyu bir renk alır. İlk başlarda renk ile ilgili her hangi bir sorun fak etmeyiz. Ancak birkaç yıl sonra dişin yanındaki dişlerden daha koyu renkte olduğu belirgin bir şekilde fark edilir. Kanal tedavili dişte diş beyazlatma işlemi uygulaması vardır. Her ne kadar kanal tedavili dişe diş beyazlatma işlemi uygulanabilse de istenilen renge gelmesi nerede ise imkansızdır. Bir nebze de olsa daha iyi olur ama benim tavsiyem kanal tedavili dişe kaplama yapılması yönündedir. Estetik diş görünümü elde etmek amacı ile metalsiz zirkonyum diş kaplamalar uygun olacaktır.

DİŞ ETİ KANAMASI ŞİKAYETİ

İmpant Bakımı

İmpant Bakımı

Dünyada en sık görülen hastalıkların başında diş eti hastalığı geldiğini biliyor muydunuz? Kanayan diş eti ağızda kırmızı alarm gibidir. Genellikle diş taşı ve bakteri plağı birikimi nedeni ile erken dönemde önlem alındığında tam olarak tedavi olur. Diş eti altında bulunan kemik dokusunda harabiyet olmadan müdahale edilmesi önem taşır. Hasta şikayetleri diş etinde kızarıklık, diş eti şişmesi,ödem, kanama ve en önemlisi ağız kokusu şikayetidir.

Tedavisi için etkenin uzaklaştırılması gerekir. Diş taşı ve bakteri plağı temizlenmelidir. Diş eti altında bulunan diş taşları var ise derin küretaj yapılır. Diş eti ceplerinde bakteri sayısı azaldığında kanama geçer. Ağzı kokusu ortadan kalkar.

Yapılmış implant ve diş kaplaması gibi tedaviler var ise diş eti ile uyumu kontrol edilmelidir. En doğrusu diş şikayetleri olduğunda zaman kaybetmeden diş hekiminden randevu almaktır. İstanbul, Küçükçekmece, Florya, Halkalı, Avcılar, Beylikdüzü bölgelerinde iseniz 02126616979 Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya randevu alabilirsiniz.

ZİRKONYUM KAPLAMA MI EMPRESS KAPLAMA MI DAHA İYİ?

Tam estetik diş kaplama istendiğinde Empress ve zirkonyum diş kaplamalar ön plana çıkar. içerisinde metal bulunmayan bu porselen kaplama çeşitleri basınç altında sıkıştırılmış malzeme ile yapılırlar. Bu sayede dayanıklılıkları diğer diş kaplamaları kadar yüksek olabilir. Günümüzde zirkonyum un tozu, basınç altında sıkıştırılarak blok haline getirilmesi sayesinde estetik zirkonyum kaplama blokları elde edilmektedir. empress diş uygulamasında da kristal yapılı seramik çekirdek dayanıklılığı arttırılmış porselen olarak kullanılır.
Işık yansıtma özelliği sayesinde doğal dişi neredeyse birebir taklit edebilirler. Empress ve zirkonyum diş kaplama doğal diş görüntüsünü en iyi veren malzemelerdir. Çünkü içerisinde metal bulunmaz nokta her iki kaplama malzemesi de estetik maçla tercih edilen en iyi malzemelerdir. İmplant kaplamalarda bütün seramik olduğu için şeffaflık daha iyi verilir. Işığı doğal diş gibi yansıtırlar. Bu sayede empress kaplamaların doğal dişlerden ayrılması bir hayli zor olur. Zirkonyum diş kaplamada alt yapı zirkonyum malzemesidir. Metal içermez. Her ne kadar diş renginde zirkon bloklar kullanılsa da empress diş kadar başarılı olamazlar. Ancak günlük yaşantıda normal bir gözün empress ile zirkonyumu ayırt etmesi pek mümkün değildir. Özellikle ön diş kaplamalarında bir veya birkaç dişe kaplama yapılacak ise bütün dişler, yapılmayacak lise empress diş kaplamaları tercih edilebilir.

25 yıllık meslek hayatım boyunca birçok hastalığın tek bir dişini yaptırmak için bütün ön dişlerini kestirdiğini gördüm. Oysa tek dişe iyi bir kaplama yapıldığında diğer dişlerden ayırt edilemez. Empress diş kaplamaların fiyatları diğer zirkonyum diş fiyatları ve porselen diş fiyatları ile karşılaştırıldığında daha yüksek olsa da verdiği estetik görüntü ve dişi yeterince başarılı şekilde taklit edebilmesi diğer dişlerin kaplanmasına gerek kalmaması sayesinde toplam tedavi maliyeti aynı olacaktır.

ZİRKONYUM VEYA EMPRESS DİŞ KAPLAMA NE ZAMAN YAPILIR?

Zirkonyum ve implant hakkında en çok sorulan soruları Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya yanıtladı

Zirkonyum ve implant hakkında en çok sorulan soruları Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya yanıtladı.

Diş kaplamaları genellikle üzerinde fazla miktarda madde kaybı bulunan dişler için uygulanır. Dişleri aralıklı olması veya eğri olması da diş kaplama yaptırmak için uygun ortam yaratır. Diş hekimliğinde kullanılan diş beyazlatma yöntemleri ile istenilen beyazlığa ulaşamıyor ise dişler üzerine diş kaplaması tercih edilebilir. Diğer taraftan florozis veya antibiyotik gibi problemler nedeniyle aşırı renk değiştirmiş dişler içinde kaplama yapılması gerekir. Diş gıcırdatma ve sıkma gibi nedenler hile aşınmış dişler diye kaplama en iyi seçeneklerden biri olmaktadır. Gülüş tasarımı ve estetik diş tedavileri için diş kaplaması uygulanabilmektedir. Özetle:

  • Renk problemleri
  • Çürük veya kanal tedavisi gören dişler
  • Eğri diişler
  • Kırık dişler
  • Çekilmiş dişler
  • Gülüş estetiği amacı ile

diş kaplamalar tercih edilirler.

ZİRKONYUM DİŞ VE EMPRESS DİŞ YAPIMI

Zirkonyum diş kaplamalar ve empress diş kaplamalar uygulanacağı zaman önce hastanın yüz görünümü çene kavisleri kapanışları ve diş rengi dikkatli bir şekilde incelenir. Gerekiyor ise hastanın fotoğrafları alınır. Dişler üzerinden alınan ölçü ve bilgisayardaki görüntüler birleştirilerek görüş planlaması yapılı. Laboratuvar gereken durumda demo modeli olarak bilinen mockup hazırlığını yapar. Hasta ağzında uygulanan demo sayesinde tedaviye başlamadan önce tedavinin bitmiş halini görme imkanı olabilir. Yaklaşık 500 lira ile 1000 lira arasında değişen fiyatlar ile size yapılacak gülüş tasarımını görme imkanı elde edebilirsiniz. Her hasta için mokap demo uygulanması mümkün olmayabilir. Klinikde hekim size bunun mümkün olup olmayacağı ile ilgili bilgi verilecektir.

Yapılan demo modelinde fotoğraflarınız çekilir önce ve sonra halini karşılaştırma imkanı bulabilirsiniz. Tedaviye karar verdiğinizde işler uyuşturulur ve üzerinde gerekli işlemler yapılır. Laboratuvara ağız şeklini nakil edebilmek için ölçü alır. Bu ölçü sayesinde laboratuvar ağzın birebir kopyasını görür. Bu model olarak adlandırılan kopya üzerinde diş etiniz, yandaki dişleriniz, karşı çenedeki dişlerimiz ve fotoğraflardan elde edilen görüntüde diş rengi ve yüzey özelliklerine göre diş kaplamaları hazırlanır.

DİŞ KAPLAMALARININ BİTİRİLMESİ VE TEDAVİ SÜRESİ

Laboratuvar hazırladığı dişleri hekime gönderir ve ağızda prova yapılır. Hekim dişlerin boyutlarında bir gün rengini ve mekanik fiziksel özelliklerini kontrol ettikten sonra varsa gerekli düzeltmeler için laboratuvara yönlendirme yapar. Prova aşamasında siz de istek ve beklentilerinizi söyleyebilirsiniz. Yapılacak dişin şeklini görebilirsiniz. Yaklaşık bir hafta gibi bir süre içerisinde tamamlanan diş kaplamaları yeni bir gülüş yeni bir hayat olarak sizi mutlu etmeye hazırdır.

Diş kaplamasında sızlama, diş implantları ve zirkonyum diş kaplamalar ile ilgili yazılı okumak için ilgili diş hekimi Sertaç Kızılkaya sitesine ve makale sayfalarına göz atabilirsiniz. www.drsertac.com

ÖN DİŞ ESTETİĞİNDE ZİRKONYUM

Güzel bir diş estetiği herkesin hayalini süsler. Ön diş estetiğinde diş hekiminin bilgisi, tecrübesi, kullandığı malzemeler kadar diş teknisyeninin de bilgisi, tecrübesi, kullandığı malzemeler önem taşır. Her iki emeğin ve malzeme yatırımının bir araya gelmesi ile ortaya güzel bir görüntü sağlayan diş estetiği çıkar. Ön diş estetiğinde zirkonyum diş kaplama ile ilgili olarak diş yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler hakkında bir yazı yazmaya karar verdik ve konunun uzmanı Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile görüştük. Diş hekimimiz bizlere o kadar doyurucu bilgiler verdi ki kendisi 25 yıllık mesleki birikimlerini tam da sizlerin istetiği ve merak ettiği konularda bize aktardı.

Şimdi bizim üzerimize düşen de bu karar çok tecrübe edinmiş ve hastaları tarafından sevilen diş hekiminden aldığımız bilgileri size aktarmak. Öncelikle dişlerin kaplanması zararlı mı diye sorduk kendisine. Bakın bize neler anlattı. Dişlerin kaplanması için mutlaka bir veya birkaç sebep olması gerekir. Hiç kimse sebepsiz yere dişlerine kaplama yaptırmak istemez ve aynı şekilde hiçbir doktorda ihtiyaç olmadığı halde dişleri kaplamaz. Genellikle erken yaşlarda başlayan diş problemleri nedeniyle dişlerin üzerine kaplama yapılıyor. Diş kaplaması yaptıran hastalar yıllar geçtikçe yaşadıkları diş eti şeklindeki değişim nedeni ve iyi yapılmamış kaplamalar dolayısıyla ortaya çıkan problemler nedeniyle yeni kaplamalar yaptırmak zorunda kalırlar.

DİŞLERİ NEDEN KAPLATMAK GEREKİR?

Kaplama ön dişlerde genellikle dişler üzerinde kırık, kanal tedavisi, çürük, eski dolgular veya ön dişlerin eğri olması gibi sebepler ile yapılmaktadır.Diş üzerine kaplama yapılması gerektiğinde kaç dişe uygulama yapılacağı ve hangi nedenlerle bu dişlerin kaplandığı hastaya açık bir şekilde anlatılmalıdır. Daha iyi bir estetik için diş kaplaması yapmaya karar veren hastalar dikkatli olmalıdır. Diş kaplamasının iyi yapılması kendi dişiniz gibi kullanabileceğiniz estetik görünüm sağlar. Ancak iyi yapılmayan diş kaplamaları hem diş etiniz ile hem çiğnemeniz ile hem de estetik görüntülerde problemler ortaya çıkaracaktır. Daha iyi bir dişe sahip olmak isterken ağızdaki mevcut işlerin bozulması gibi bir risk söz konusudur. Böyle bir problem ile karşılaşmamak için iyi bir malzeme, iyi bir işçilik, tecrübeli ve bilgili laboratuvar ile çalışmak gerekir.

DİŞ KAPLAMA HAZIRLIĞI NASIL YAPILIR?

Diş Hekimi ağızda yaptığı kaplama öncesi hazırlık ile dişlere şekil verir. Ön diş estetiği için gerekli boyutları ve dişeti şeklini ayarlar dişlerin açıları kadar renkleri ve yüzey özellikleri de önem taşır her dışı farklı karakteristik şekli ve görünümü vardır. Düz sıralı bir şekilde yapılan dişler tatmin edici bir diş estetiği sağlamaktan uzak kalırlar. Diş etlerinin simetrik olması, kavisli ve dişeti papillerinin doğal görünmesi yapılan diş kaplamasının estetik görüntüsü için büyük önem taşır.

Estetik zirkonyum diş kaplama

Estetik Diş yapımında Zirkonyum Diş Kaplama www.drsertac.com

DİŞ KAPLAMASI NASIL YAPILIR ÖNCE SONRA FOTOĞRAF NE İŞE YARAR?

Dişlerin işlem yapmadan önce ağız içerisinden ve ağız dışından alınan diş görüntüleri önemlidir. Bu fotoğraflar diş hekimine ve diş teknisyenine yapılacak işler ile ilgili büyük ipuçları verir. Mevcut dişlerin hataları, diziliş problemleri, dudak ile olan ilişkileri ve simetrik olma durumları fotoğraf sayesinde rahatlıkla tespit edilir. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya kliniğinde sadece fotoğraf ile değil, video ile dişlerin yüz ve dudak ilişkisini kaydederek yapılacak işlemi planladığını anlattı.

Bu sayede yapılan işlerin arzu edilen görünümde olması hataların giderilmesi mümkündür dedi. Önce sonra diş fotoğrafları sayesinde hastalar dişlerinde mevcut hataları görür. İşlem bitiminde düzeltilmiş hali ile karşılaştırma imkanı da bulunmaktadır. Provalar sırasında istenilen değişiklikler gerçekleştirilir ve sonuç olarak ortaya istenilen estetik diş görünümü çıkar. Hasta, hekim ve laboratuvar tarafından büyük emekle elde edilen sonuç herkes için memnuniyet vericidir.

Diş tedavileriniz için bilgi almak isterseniz http://www.drsertac.com/dis-kaplama   adresinden bilgi alabilirsiniz.