İMPLANT İYİLEŞME BAŞLIĞI TAKILMASI

İmplant yapım sürecinin aşamalı olduğunu biliyoruz. Bir günde implant diye reklam yapılsa da implant üzerine diş takılması için beklenmesi gereken iyileşme süreleri mevcut. Konuyu bu işin uzmanı yılların tecrübeli hekimi Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya’ya sorduk. Bize implant yapım aşamasından sonra ihtiyaç duyulan bekleme süreleri hakkında bilgiler verdi. Bu bilgiler içerisinde adını hiç duymadığımız implant iyileşme başlığı terimi ile karşılaştık. Bu yazıda implant iyileşme başlığı nedir? Ne şekilde uygulanır ve neden gerekiyor sorularının yanıtını vereceğiz.

Bildiğiniz gibi implant uygulandıktan sonra kemik ile arasında tutunma gerçekleşmesi için iki ile dört ay bir süre beklemek gerekmektedir. İmplant uygulaması flapli veya flapsiz cerrahi yöntemler kullanılarak gerçekleştirile bildikleri için iyileşme başlığı süreçleri de farklılık gösterecektir. Aşağıdaki resimde iki adet implant üzeri açılmış ve birinci resimde implant kapakları çıkartılmıştır. İkinci resimde ise diş eti kalınlığına göre seçilen iyileşme başlıkları taklılmıştır.

İmplant iyileşme başlığı

İmplant iyileşme başlığı

Size implantın üzerine iyileşme başlığı takılması ile ilgili bütün ayrıntılar bu görüşmemizde aktarmak isterim. Zira bu konu ile ilgili gerçekten çok sınırlı sayıda yazı ve içerik var internette.

Cerrahi guide ile flapsiz yerleştirilen implantlarda implant üzerinde iyileşme başlığı ile osseointegrasyon sürecinei tamamlar. Ağız içerisinde metal vardır işlem sonrası. Oysa flapli cerrahi işlem ile yerleştirilen implantlarda implant kapağı kapatılır ve implant diş eti altında iyileme ve ekmik ile kaynaşma süresini tamamlar. Osseointegrasyon süresi olarak iki ile dört ay arası bir süre beklendikten sonra kapatılmış olan diş eti açılarak implant üzerine healing cup iyileşme başlığı yerleştirilir.

Bazen implant çevresinin kemik ile kapandığını fark ettiğimizde flap işlemini takiben bu kemiği kaldırarak implant üzeri açma işlemi gerçekleştirilir. İyileşme başlığının implant üzerine tam olarak rahatça oturması önemlidir.

 

İMPLANT ÜZERİNE DİŞ YAPIMI

Estetik olarak ağızdaki her boşluk, sağlığımız ve sağlığımız üzerinde doğrudan etkilere sahiptir! İyi bir çiğneme fonksiyonu bütün sindirim sistemimizi dengeye sokar. Kaybedilen dişler için bu nedenle en kısa sürede implant ve köprü tedavisi tavsiye edilir.

Diş kaybının yan etkileri

Sadece istisnai durumlarda, üst ve alt çene stabil bir dengede iken gerçekte bir dişin kaymasıyla dağıtılabilir ve her iki çene de bir ısırma pozisyonunda fizyolojik olarak sabitlenir. Tek tek dişlerin kaybı, çenedeki bitişik dişlerin konumu üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Yürüyebilir, döndürebilir veya eğilebilirsiniz.Dişlerin ters sıraları (üst çene / alt çene) somut değildir, ancak boşluk zamanla büyür.

Bu nedenler ile eksik diş alanlarına implant veya protez uygulanması gerekmektedir

Dişlerin pozisyonundaki bu değişiklikler, erken temas veya kayma engellerin neden olduğu hasara neden olabilir. Tabii ki, bunu diş kaybının başlangıcında hissetmiyorsunuz, çünkü sadece kalıcı dişleri ile, temporomandibular eklem veya kaslar hassas ve ağrılı olabilir. Bu nedenler ile eksik diş alanlarına implant veya protez uygulanması gerekmektedir.

HAZIRLIK

Yeni dişlerin mümkün olan en uzun prognozu için, çene kemiğindeki kalan dişlerin durumu çok önemlidir. Bu nedenle, gerçek diş restorasyonundan önce kapsamlı ön tedavi çok önemlidir. Örneğin, protez öncesi iltihaplı dişeti cepleri tedavi edilmelidir. Sonuçta, eski çiğneme kuvveti sadece etrafındaki sağlıklı dişler tarafından emilebilir.

Sabit protez

İmplantlar, kayıp dişlerinizin yerine geçen yapay diş kökleridir. Dolayısıyla bugün diş hekimliğinde en modern bakım biçimleri arasındadırlar. İmplantlar sayesinde, boşlukların artık diş köprüleriyle değiştirilmesi gerekmiyor.
Köprüler, komşu dişleri taşlayarak sağlıklı diş kaybının kaybı anlamına gelir. İmplantlar, dişlerdeki köprülerle sağlanamayan boşluklar için bile kullanılabilir ve sabit, oturmuş protezlere olanak tanır.

Eğer hasta daha önce eksik dişler için çıkarılabilir protezlerle donatıldıysa, implantlar önceki protezlerin kullanım rahatlığını önemli ölçüde artırabilir.

Kaplama Diş

Bir diş, konservatif yöntemlerle yapılan büyük diş kusurları nedeniyle artık yeterince tedavi edilemiyorsa, diş laboratuarındaki diş tacı dişiniz için ayrı ayrı hazırlanır!

Bu yeni diş metal, metal seramik veya tamamen seramikten yapılabilir. Metal-seramik ya da tam seramik durumunda, çekirdek ya metal alaşımlardan yapılmış ve üzeri seramik ateşlenmiştir ya da sadece seramikten yapılmıştır, böylece diş doğal olarak hareket eder.

Köprü

Bir diş boşluğu implantlarla doldurulamazsa, sabit köprü kanıtlanmış bir çözümdür. Bununla ilgili olarak, boşluğun komşu dişleri zımparalanmış ve taçlandırılmıştır. Köprü abutmentleri olarak hizmet ederler. Onlarla birlikte, suni diş veya dişler ayrılmaz şekilde bağlantılıdır.

Tek diş implant yapım fiyatı

Tek diş implant yapımı fiyatı

Protezler bir dar protezler çeşitli nedenlerle mümkün değildir protezler, uygular ve dişsiz veya kısmen dişsiz çene protez takılması için kullanılır. Çiğneme işlevini, dilini ve estetiğini geri kazandırırlar.

Diş şekli, diş rengi, ısırma yüksekliği ve ısırma pozisyonu sizin için ayrı ayrı hesaplanır ve diş teknisyenleri tarafından uygulanır. Protez doğrudan oral mukoza üzerinde yer alır.

protezlerin farklı tipleri, sökülebilir kısmi protez veya takma köşebentler veya tutucu elemanlar ve bu düğme (puşbuton çapa) ve destek elemanları, ağlar (Prefabrik çubuk), kalan diş diş veya veranker implantlar üzerine teleskopik kuronlar (teleskop protez) ya da (birleşme protezleri) vardır.

SAĞLIK TURİZMİ

İmplant tedavilerinin yüksek maliyetleri olması Avrupa ve Amerika gibi ülkelerden bu tedavilerin uygun fiyatlar ile yapıldığı Türkiye ye hastaların gelmesine neden olmuştur. Hem diş tedavilerini yaptırıp hem de tatil yapma fırsatı bulan insanlar Türkiye de İstanbul Antalya gibi şehirleri tercih etmektedir.

İstanbul implant fiyatları Avusturya veya Almanya implant fiyatları ile karşılaştırıldığında 5 de 1 gibi çok uygun ücretler ile uygulanmaktadır.

İSTANBUL DA İMPLANT TEDAVİSİ

Sizinle ayrıntılı bir tedavi planı yaparak mevcut durumunuza en uygun tedavi planını hazırlayabiliriz. Randevu için www.drsertac.com/iletisim halinde, sizin için hangi tipte protez düşünüleceğini size açıklığa kavuşturacağız ve kararı size bırakalım. İstanbul da implant yaptırdığınızda şehrin tarihi ve turistik alanlarını rahatlıkla gezip tatil yapma olanağı da bulacaksınız.

TÜRKİYE İMPLANT VE ESTETİK DİŞ TEDAVİ FİYATLARI

1993 yılından beri faaliyet gösteren kliniğimiz hakkında bilgi vermekten ziyade Türkiye ve İstanbul un estetik diş ve implant diş uygulama konusundaki başarısından siz etmek isterim.

Türkiye, diş tedavisi için Türkiye’ye seyahat ederek hastaların mümkün olan en iyi tedaviyi mümkün olan en iyi fiyata almalarına yardımcı olma konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Özellikle saç ekimi, göz cerrahisi ve diş tedavileri konusunda tartışmasız üstün bir durumdadır. Diş tedavilerinin mükemmelliğinden bahsetmek için dünyanın her yerinde konumlanan en iyi malzeme üreticilerini bulup ürünlerini kullanmak bizim işimizdir. Tedavi başarısı için en iyi malzemelerin tedarik edilmesini sağlamak gerekir.

Gülümseme tasarım yazılımı, klinik CAD / CAM freze makineleri ve yumuşak doku lazerleri içeren teknolojiler, dünyadaki en son trendlerdir. Türkiye de tedavi olan hastaların olumlu geri bildirimleri sayesinde diğer insanlarda güven oluşmaktadır. Bu sayede giderek artan oranda diş tedavi, implant ve estetik diş ihtiyacı olan hasta ülkemizi tercih ve ziyaret etmektedir. Hastalardan yüzlerce yorum ve son yıllarda genişleyen iletişim olanakları ile insanların sağlıkları için az para harcayarak çok  iyi sonuçlar alması sağlanmaktadır. Televizyon programlar, internet, dergi ve gazete yayınları ile artık insanlar implant fiyatlarını, estetik zirkonyum diş kaplama ve laminate veneer diş fiyatlarını öğrenebiliyor. Yurt dışından gelen hastalar için döviz fiyatlarının Türk Lirasına karşı yüksek olması da büyük avantaj sağlamaktadır.

Eğri dişleri düzeltmek, bir boşluğu kapatmak, gülümseme çizginizin görünümünü iyileştirmek veya eksik olan dişleri değiştirmek isteyip istemediğinizi birlikte değerlendirelim. Neyi nasıl yapacağımızı ve tedavi sürelerini birlikte planlayalım. Bütün süreç için doğru diş ekibi ve teknoloji ile ne kadar zamanda ve fiyat ile işlemlerin tamamlanabileceğini bizden öğrenebilirsiniz. Günlük bazda elde ettiğimiz sonuçlara kliniğimizde daha önce tamamlamış olduğumuz tedavilere birlikte göz atalım.

İsterseniz Diş tedaviniz esnasında Akdeniz kıyısında bir hafta zaman geçirin sonra diş tedavinize başlayın. Antalya, Fethiye, İstanbul ve Marmaris.

Diş için doktora gitmek istediğiniz en iyi yer İstanbul olacak unutmayın. Nereye gideceğinizden emin değilseniz, planladığınız tedaviye ve mevcut gün sayısına göre sizi en uygun program ile yönlendirebiliriz. Kendi tatilinizi ayarlayabilir ve  görmek istediğiniz tarihleri ​​bize bildirebilir veya tatilinizi sizin için düzenlememizi isteyebilirsiniz. Bizim için bunu kolaylaştırmak bizim işimizdir – tıpkı dünya genelinde binlerce hasta için olduğu gibi.

Diş Hekimlerimiz ve cerrahlarımız zirkonyum diş kaplama ve diş implantları dahil olmak üzere estetik diş hekimliği uygulamalarında son derece kalifiye ve deneyimli kişilerdir. Hepsi Türk Diş hekimleri Birliği’ne kayıtlıdır.İngilizce konuşabilirsiniz, böylece danışma ve tedavi sırasında özgürce iletişim kurabileceksiniz.

YERLİ İMPLANT

Her insan kendisi için en iyisini ister haklı olarak. Konu diş tedavisi olduğunda da durum aynıdır. Zamanında kıymeti bilinmeyen dişler kaybedildikten sonra onların yerini alacak taklitleri için diş doktoruna gideriz. Diş hekimi çeşitli alternatif tedavi rehabilitasyon yöntemleri önerecektir. Bunlardan en çok bildiğimiz diş kaplaması ve köprüsü ile implant tedavisidir. İsimlerini sıkça duyduğumuz diş yapım teknikleri tam olarak ne anlama geliyor? Hangisi daha iyi? Benim için en iyisi hangisi bu diş tedavilerinden? gibi birçok soru ile baş başa kalırız.

İmplant üzeri zirkonyum diş kPLm

İmplant üzeri zirkonyum diş kaplama

İşin doğrusu konu diş sorunu olduğunda biraz sakin ve soğukkanlı olmakta fayda var. Çünkü kritik işlemleri kırk defa düşünüp bir defa yaptırmak gerekir. Acele ile iyi alınmayan kararlar belki de ileride geri dönüşü bile zor olacak bir yola sokabilir bizi. O halde ne yapmak lazım? Önce genel prensibi belirlemekte fayda var. Bu iş benim için önemli mi? Yanıtınız evet ise en iyi diş tedavisini aramak gerekiyor. Eğer yok bir süre dare etsin ilerde tamamen dişsiz kalsam bile damak takarım diyebiliyor iseniz diş tedavinizi geçiştirebilirsiniz. Siz sanırım en iyisini isteyen grupta yer alıyorsunuz. Burada bu yazıyı okuduğunuza göre sizinle iyi anlaşacağız. Ben de sağlığın her şeyden önemli oluğunu düşünüyorum Bu nedenle mümkün olan en iyi tedavi yöntemleri ile en iyi malzemeleri kullanıyorum. Aksamaları telafisi zor olabilir çünkü.

Şimdi gelelim ihtiyaçların belirlenmesine. Gideceğiniz diş doktoru size şikayetinizi soracaktır. Siz bunu önceden düşünüp bütün istek ve diş şikayetlerinizi tam olarak bildirmelisiniz. Mesela diş eti kanaması, diş rengi sarı, diş hassasiyeti veya dişsizlik gibi bildirim yapmanız iyi olacaktır. Bence üzerinde en çok araştırma yapılması gereken diş eksikliği tedavisidir. Yapay organ olarak fonksiyon gösterecek takma dişlerimizin bünye ile uyumlu, estetik ve sağlam olması gerekir.

Örnek olarak eksik diş yerine bir diş köprüsü veya implant yapımı mümkündür. Diş implant yapımına karar verildi ise onun üzerine yoğunlaşmak gerekir. Diş temizliği veya kanal tedavisi dolgu gibi işlemler uzun vadede sorun çıkarmayacak veya tek dişi ilgilendirecek problemlerdir. Oysa implant uygulaması işlemi ömür boyu ağızda kalması gereken bir tedavidir.

EN İYİ İMPLANT HANGİSİ?

İhtiyaç belirlendi. İmplant yapılacak. Ama hangi marka implant en iyi implant? İmplant fiyatları ne kadar? İmplant yapım süresi kaç ay? İmplant yapımında karşılaşılan sorunlar nelerdir? İmplant diş bakımı nasıl olmalıdır? bunlar ve bunlar gibi birçok sorunun cevabını bulmanız gerekiyor. Bu konuda rahat olun. Doğru yerdesiniz. www.drsertac.net ve bu sitede aradığınız soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Bulamadığınız zaman 05493474347 nolu telefona whatsapp ile sorduğunuzda yanıt alabilirsiniz.

Bana göre en iyi implant hekimin alışık olduğu ve size önerdiği implant dır. Bir doktor sizin istediğiniz implant markasını servis alarak size uygular ise inanın o implant başarısından söz etmek çok zorlaşır. Alışık olduğu implant cerrahi seti ve ara parçaları ile vidaların oturma şekli bile işin kalitesini etkileyecektir. Tıpkı farklı bir arabayı sürmeye ilk başladığınızda acemilik çekmeniz gibi farklı implant markası da hekime acemilik yaşatacaktır. Set üzerindeki malzemelerin dizilişi bile farklıdır. Bu nedenle size önerim bir doktora gidip bana bu markayı yapın demek yerine o markayı yapan doktoru bulup ana yaptırmanızdır. Veya doktorunuzun önerdiği markayı yaptırmanızdır. Kısaca en iyi implant hekimin alışık olduğu ve size önerdiği implant dır.

Ancak hekimler implant seçerken nelerde dikkat eder onunla ilgili bir yazı yazmıştım. Siteden aratıp okuyabilirsiniz. Şimdi konuyu dağıtmadan yerli implant ile ilgili bilgi vermeye devam edelim. Yerli implant markaları fiyat olarak Alman implantlara göre daha ucuz implantlardır. Sizler için yerli implant ücreti hakkında bilgi veren bir paragraf hazırladık. yorumlarınızı bekliyoruz.

implant abutment çeşitleri

İmplant üzerinde dayanak olarak adlandırılan abutment çeşitleri

YERLİ İMPLANT FİYATLARI

Ucuz olsun ama nerede yapıldığı da belli olsun diyor iseniz yerli implant kullanmak üzeresiniz. Burada fiyat farkının ne c,varlarda olduğunu ve kaliteli implant ile yerli implant arasındaki farkları inceleyelim.

Fiyat olarak yerli implant fiyatı ile kaliteli implant fiyatı arasında 200 Euro fark olacaktır. Yerli bir implant ücreti 300 Euro iken siz kaliteli Alman  implant fiyatı 500 Euro civarında olmaktadır. Bu fiyata implant üzerine uygulanacak diş kaplama veya diş köprü fiyatları dahil değildir. Sadece implant vidasının ücretidir. Yurt dışında dayanak parçaları da ayrı ücretlendirilmektedir. Türkiye’de implant fiyatları bu nedenle çok ucuz olmaktadır.

Sırası le karar ve cevap vermemiz gereken başlıklar;

  • Dişlerimiz bizim için ne kadar önemli
  • Tedaviyi geçici bir tedavi olarak mı kalıcı tedavi olarak mı planlıyorum
  • Diş tedavim için ayırdığım bütçe
  • Diş tedavim için ayırdığım zaman
  • Hangi tedavi bana uygun
  • İhtiyaçlarım karşılanacak mı?
  • Başka alternatif var mı?

 

İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ

Diş tedavilerinin her geçen gün geliştirilmesi sayesinde uygulanan protezler ve kaplamaların daha konforlu ve estetik bir seviyeye gelmesi oldukça memnuniyet verici. En çok merak edilen diş tedavilerinden zirkonyum diş kaplama ve implant diş tedavisi hakkında en güncel ve doğru bilgileri sizler için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan aldık.

Yoğun iş temposu içerisinde bize zaman ayıran değerli diş doktoru Sertaç beye ayırdığı zaman için ve verdiği doyurucu bilgiler için teşekkür ediyoruz ve şimdi size röportajımızı sunuyoruz.

İMPLANT TEDAVİSİ

Bugün özellikle implant diş tedavi uygulaması için sizden bilgi almak istiyoruz. Genellikle pahalı olarak bilinen implant fiyatları ve her geçen gün artan implant markaları hastaların kafasını giderek daha çok karıştırıyor. Belki de ömrümüz boyunca sadece bir defa yaptıracağımız implant tedavisinde en iyi implantı en ucuz fiyatlar ile yaptırmak istesek çok şey mi istemiş oluruz?

Çok güzel ifade ettiniz. Her zaman olduğu gibi insan istek ve ihtiyaçları sınırsız ve sabırsız oluyor. İmplant tedavisinde benim dikkatimi çeken son zamanlarda artık hastaların implant fiyatlarına odaklanmaktan vazgeçtiği yönünde. Senelerdir implant fiyatı ne kadar diye sorarken artık hastalar implant yapım sürecini soruyor. ancak konuyu dağıtmayalım ve sizin sorunuza yanıt verelim. Kayıp diş için onun fonksiyon ve estetiğini sağlamanın tek çaresi implant yapımı değildir. Alternatif tedavi çeşitlerini ve fiyatlarını bilmek kişinin kendi istek ve ihtiyaçlarına uygun, bütçesini zorlamayacağı tedaviyi tercih etmesini sağlar.

Herkes implant markasına odaklanırken benin farklı tavsiyelerim oluyor. bu tavsiyeler ile hareket eden hastaların zaman içerisinde ne kadar haklı olduğumu anlayıp bana teşekkür etmeleri de ayrı bir mutluluk kaynağı benim için.

Tek diş implant

Tek diş implant

Ekonomik olarak daha yüksek fiyatlı implant tedavilerine karar verildiğinde sizin bahsettiğiniz implant makası ve yapılacak implantın fiyatı önem kazanır. Bütçe sınırlı ise bu tip ahalı tedaviler ile kafa karıştırmak yerine erişilebilecek tedavilere yönelmek ve onlar içerisinden en verimli olanı tercih etmek mantıklı olacaktır.

Kararımız implant tedavisi yaptırmak ise de burada benim kişisel tavsiyem vücut içerisine yerleştirilen kalıcı implantların en iyisini yaptırmaktır. Sorun yaşandığında bunun önemi daha çok anlaşılsa bile iş işten geçmiş olur. Artık geri dönüş yoktur. Diş tedavilerinin hassas çalışma gerektirmesi nedeni ile kullanılacak malzemelerin de yüksek kalitede ve dayanıklılıkta olması istenir. Cerrahi aşamaların daha kolay uygulanmasını sağlayan implant uygulama setleri implant markasından ve fiyatından daha önemlidir. Herkes implant markasına odaklanırken benin farklı tavsiyelerim oluyor. bu tavsiyeler ile hareket eden hastaların zaman içerisinde ne kadar haklı olduğumu anlayıp bana teşekkür etmeleri de ayrı bir mutluluk kaynağı benim için.

İMPLANT MARKALARI

Şimdi implant yaptırmaya karar veren bir  hata için maliyet ve marka ikilisi arasında nasıl seçim yapması gerektiği konusuna gelelim. Tabi yukarıda da bahsettiğiniz gibi en iyi implantı en ucuz fiyat ile uygulatmak ticari başarı olacaktır. Ama sağlık sö konusu olduğunda hele de kendi sağlığımız ve ağzımızda uygulanacak cerrahi aşama ile yerleştirilecek yabancı bir cisim ömür boyu çene kemiğimizin içerisinde kalacak ise daha dikkatli olmak ve iki defa düşünmek yerinde olacaktır.

İmplant markası bir saat markası yada ayakkabı markası gibi marka değeri oluşturulupon liralık ürünün yüz liraya pazarlandığı bir unsur değildir. Aman öyle de olmasın zaten. Diş doktorları implant üretim sürecinin nasıl meşakkatli bir süreç olduğunu iyi bilir. Tasarım aşamasından başlayan ve cerrahi setin ve kutusunun ayrıntılarına kadar devam eden bir süreç ile başlar implant üretimi. Boy be çap özelliklerinin yeterli olması bir implant ürünü için önemli başlıklardan sadece bir tanesidir.

Yiv yapısı birincil tutunmayı etkiler iken yüzey yapısı kemik kaynaşmasında rol oynar. 

 

Kemik ile oluşturduğu bağlantıya osseoinegrasyon dediğimiz biyolojik aşamalrın sorunsuz gerçekleşmesi için malzemenin saflığı ve yüzey şekli öeenm taşır. İmplant yiv tasarımı ile birlikte yüzeye uygulanan özel asitleme ve pürüzlendirme yöntemleri osseointegrasyon sürecinin kısalmasında etkili bir unsurdur. Yiv yapısı birincil tutunmayı etkiler iken yüzey yapısı kemik kaynaşmasında rol oynar.

diğer taraftan vida şeklindeki titanyum çubukların yuvalarının hazırlanması da en önemli aşamalardan birisidir. Cerrahi set olarak adlandırılan ve bir kutu içerisine dizilen parçaların hassasiyet ile üretilmiş olması implant başarısını etkileyen unsurlardan birisidir.

TOPLUM FARKINDALIĞI

Sayın hocam ne çok şey öğrendik bu görüşmemizde. İlk defa duydum ve hiç bir yerde okumadığım bilgiler vermektesiniz. Ancak süremiz dolmak üzere. Sizinle diş yapımı, estetik diş tedavileri, laminate veneer ve zirkonyum diş hakkında da görüşmek isteriz. Mümkün olur mu acaba?

Elimden geldiği kadar toplumu bilgilendiren yayınlara katkıda bulunmak isterim. Reklam amaçlı satış öncelikli tanıtımlar yerine bilgi sağlayan ve hasta farkındalığını arttıran bir yayın politikanız olduğu için sizi tebrik ve takdir ediyorum. Bilinçli hastalar olduğu sürece diş tedavileri sonrasında oluşan hasta şikayetleri azalacak ve insanlar işleme başladıklarında sonuçları tahmin edebilecek bilince erişecektir.

İstediğiniz zaman sorularınızı yanıtlamaya hazırım. Bana 02126616979 numaralı telefondan randevu alarak ulaşabilirsiniz.

 

İmplant Yapımında Ağrı Olur mu?

İmplant uygulamasının ağrılı bir işlem olup olmadığını çok merak edilir. İmplant yaptırırken ağrı olur mu? Sorusu sadece doktorlara sorulmaz. Hastalar, implant yaptıran arkadaşlarına da implant yapımı sırasında ağrı oldu mu? diye sorarlar.

Tabi her hasta için verdiği cevap farklıdır. Şunu belirtmekte fayda var ki implant uygulaması ağrılı bir tedavi değildir. İmplant yapımı sonrası ağrı oluşma ihtimali vardır. İmplant sonrası acı oluşmasını önlemek mümkündür. Tedaviden önce kullanılan ilaçlar ve kullanılan anestezi sayesinde işlem sırasında hiç acı olmaz. Tedavi uygulandıktan sonra kullanacağınız ilaçlar sayesinde ağrı ve şişlik olmaz.

İşlem yapılmadan önce bölge lokalde anestezi spreyleri ve krem ile uyuşturulur. Ardından tıpkı diş çekerken uygulanan anestezi gibi, ağız içerisinden bir iğne uygulanır. Eğer işlem yapılacak bölgede doğru bir anestezi uygulandı ise implant uygulama

İmplant fiyatrları

İmplant fiyatrları

sırasında kesinlikle herhangi bir ağrı hissedilmez. Birçok hasta implantın yerine koyulduğunu bile fark etmez. İmplant vidasının yerleştirileceği bölge tam olarak uyuşturulur. Ağız uyuştuktan sonra bölgede kemik içerisinde küçük bir yuva açılır. Uygulanacak implant ile tam uyumlu küçük yuva içerisine koyulur. Diş kökünü taklit eden silindirik yapıdaki bir vidadır. Uzun kemik miktarına göre seçilir. Bazen yeterli hacim yoksa kemik tozu uygulamalarıyla ilave bir maliyet oluşur. Hasta anestezi sonrasında kesinlikle herhangi bir ağrı sızı hissetmez. Sadece soğutma amacı ile verilen serum fizyolojik sıvısı daha fazla yapabilir. Tükürük emici vasıtasıyla sürekli olarak alınan ağız sıvıları ve serum fizyolojik sıvısı dişlerin hangi bir zarar görmesine engel olur. İmplant uygulaması netice olarak cerrahi bir uygulamadır. İyi bir teknik ile birlikte konusunda tecrübeli, bilgili, istekli ekip tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Sadece ekibin iyi olması iyi bir implant için yeterli olmamaktadır.

DİŞ İMPLANTI UYGULAMASI

Kullanamadığınız hareketli protezleriniz veya çekilmiş dişleriniz varsa implant uygulaması çok büyük fayda sağlar.