İMPLANT MARKALARI VE FİYATLARI 2018 DE NE OLUR?

İmplant yapımı söz konusu olduğunda herkesin bir fikri vardır. Komşular, akrabalar, iş arkadaşları tecrübelerini paylaşırlar. Gezmelerde ve sohbetlerde de implant maceraları bol bol anlatılır. Bir tanıdığın yaptırdığı implant ile ilgili çıkan sorunlardan tutun da, implant yaptırıp öldüğü söylenen insanlara kadar, türlü türlü maceralar dinlemeye hazır olun. Yok eğer ben bu gerçek olup olmadığı belli olmayan söylentiler ile aklımı karıştırmam derseniz buyurun bu yazıyı okuyun. Ünlülerin diş hekimi olarak tanıdığımız Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya bize implant yapım fiyatları ve implant markalarına göre fiyatlar hakkında bilgi verdi. İmplant yaptırmadan önce bilmemiz gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz.

İmplant diş estetik diş örnekleri zirkonyum laminate veneer

Estetik diş ve implant diş fiyatları 2018 de ne kadar olur? Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya yanıtladı.

Konusunda son derece tecrübeli ve bilgili yılların başarılı hekimi Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan implant markaları ve implant ücretleri ile ilgili bilgi aldık. Bakın sayın Kızılkaya bize neler anlattı. Sitemizde yer alan bilgiler genel bilgi mahiyetindedir. Hekimin hasta muayenesi yerine geçmez. Toplum bilgilendirme amacı ile verdiğimiz ayrıntılardan en üst seviyede faydalanacağınızı umuyor yaptıracağınız diş tedaviniz için şimdiden geçmiş olsun,acil şifalar ve güle güle kullanın diyoruz.

İmplant fiyatları mı, implant markası mı size daha çok soruluyor.

Önce bu güzel soruyu yanıtlayayım. İmplant fiyatı en çok merak edilip sorulan soru son yıllarda. Diş dolgusu yaptırmaya gelen bir hasta eskiden sizde diş çekim fiyatı ne kadar diyerek kliniğin fiyat politikası hakkında bilgi sahibi olmak isterdi. Son yıllarda bu soru yerini implant ücreti ne kadar? a bıraktı tamamen. İhtiyacı olsun olmasın, yaptıracak olmasa bile insanlar implant fiyatını merak eder durumda.

Peki bize implant fiyatı ne kadar? bilgi verir misiniz?

İmplant fiyatrları

İmplant fiyatrları

Herkes rahatlasın diye implant ücreti 400-700 Euro aralığında uygulanır diyebiliriz. Bu genel bir rakam tabi. Vakanın zorluğuna, kullanılacak implant markasına ve kemik tozu uygulamasına gereksinin olmasına göre değişkenlik gösterebilir. Neden Euro olarak söyledik? Çünkü size telafuz edeceğimiz rakamın uzun süre güncelliğini koruyabilmesi için döviz ile fiyat vermek istedim. Malzemeler genellikle yurt dışından ithal edildiği için uygulama fiyatları döviz artışı ile yükselmekte.

İMPLANT MARKASI İMPLANTIN FİYATINI ETKİLER Mİ?

Elbette etkiler. İmplant yapımında implant için hekime ödediğiniz ücretin büyük bölümü implant firmasına ödenir. Her implant markasının fiyat politikası farklıdır. Kimi markalar aslında hak etmedikleri kadar yüksek ücretler isteyebiliyor. Pazarlama stratejisi olarak pahalı gösterilen ürünün kalite imajı oluşturması gibi bir illüzyon kullanmak istiyorlar adeta. Gerek üretildiği ülke, gerek üretim teknolojisi ve uzun dönem başarı gibi önemli kriterleri karşılamayan bazı implant markalarının oldukça yüksek fiyatlar ile satılması, daha doğrusu satılmaya çalışılması beni şaşırtıyor doğrusu. Büyük meblağların döndüğü implant pazarında çeşitli stratejiler ile satış yapmak isteyen firmalar ile ancak bu konuda bilgi sahibi alan hekimler baş edebilir. Sizin yapacağınız implant fiyatı araştırması kafanızın daha da karışmasına neden olacaktır.

İmplant fiyatı ile ilgili yapabileceğiniz en makul araştırma doktorlardan muayene olarak alacağınız fiyat olabilir. Bu şekilde hem size implant yapacak hekimi, hem işlemin yapılacağı kliniği tanıma fırsatınız olur. size verilecek fiyat da en doğru implant fiyatı olacaktır. Çünkü muayene olmuş ve doktora istek beklentileriniz söylemiş olacaksınız. Yapılacak implant tedavisi ile ilgili detaylı bilgi de alma imkanınız olur. Sormak istediklerinizi hemen orada sormak ve aydınlanma imkanı bulmak da son derece faydalı olacaktır. Yukarıda verdiğimiz implant ücreti civarlarında fiyat alacağınız bir gerçek. Ama üst yapıda kullanılacak malzeme ve yapılacak işlemin cinsine göre fiyat kişiden kişiye değişiklik gösterecektir. Aksi durumda Amerikan implant bu fiyat, İsrail implant bu fiyat, Kore implant fiyatı, Yerli implant fiyatı gibi kafa karıştırıcı hengame içerisine girmeniz an meselesidir.

İmplant Diş

2018 implant fiyatı

Size önerim implant fiyatı ile uğraşmak yerine önceliği uygulanacak tedavi planı üzerine yoğunlaştırmanız dır. İki implant yapılacak yere üç implant planlandığı durumda zaten ucuz bir şeyler yaptırsanız bile daha fazla para ödemek zorunda kalacaksınız. Bir de bunun ideal tedavi olmadığını düşündüğünüzde hepten zararda olduğunuzu daha rahatlıkla görebilirsiniz.

Estetik ve sağlam zirkonyum diş kaplama fiyatları ne civarda?

Kaliteli bir implant üst yapısı istendiğinde implant üzerine zirkonyum diş kaplama uygulanması önerilir. Zirkonyum kaplamalar CAD CAM teknolojisi ile üç boyutlu tasarım ve üretim tekniği ile üretilirler. Bu sayede uzun ömürlü ve sağlıklı dişlere kavuşmak mümkün olmaktadır. Bildiğiniz gibi zirkonyum diş kaplama estetik diş malzemesi olarak ön plana çıkan bir malzemedir. Diş eti ve ağız dokuları ile biyolojik uyumu tamdır. Dayanıklılığı nerede ise klasik metal porselen diş kaplamalar kadardır. 900 Mega paskal dirence dayanıklı malzeme olarak köprü yapımına da olanak tanırlar. Zirkonyum diş kaplama ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.drsertac.com/zirkonyum sayfasına göz atabilirsiniz.

İmplant üzerinde kullanılacak malzemelerden zirkonyum diş kaplama fiyatı porselen diş kaplama fiyatının nerde ise iki katı fiyat ile uygulanabilmektedir. Zirkonyum diş fiyatı 250-350 Euro civarındadır. İyi bir malzeme kullanıldığında yüz güldüren sonuçların alındığı zirkonyum diş kaplama ile estetik diş görüntüsü elde edilebilmektedir.

SGK implant fiyatları 2018 yılında 500-600 Euro dur. Marka yapılacak implantın fiyatını belirler. İmplant markaları ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgiyi Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya web sitesinden alabilirsiniz. İsterseniz size kaç implant yapılması gerektiğini ve sizin için tedavi süresinin ne kadar olacağını öğrenmek isterseniz 02126616979 dan randevu talep edebilirsiniz. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya.

İmplant fiyatları forum sitelerinde de çok konuşulur. Diş implant fiyatları 2018 için döviz kurlarından etkilenerek bir miktar artış göstermiştir. Mesela en kaliteli Alman markası olarak bilinen Bego implant için 600-750 Euro fiyatlar söz konusudur. İmplant üzerine uygulanacak kaplama, köprü veya diş protezi bu implant ücretine dahil değildir.

KÜÇÜKÇEKMECE ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA

Diş kaplamasında zirkonyum son yıllarda adından en çok bahsedilen malzeme olmuştur. Lamina diş kaplamaların da estetik diş görünümü sağlaması ilk çıktıklarında laminate veneer kaplamaların popüler olmasına neden oldu. Ancak kullanım sırasında ortaya çıkan kırılma, çatlama gibi sorunlar ve düşme gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşılması nedeni ile tercih edilmemektedirler. Lamina yerine daha sorunsuz zirkonyum diş kaplamalar uygulanmaktadır. Size bu yazıda zirkonyum diş kaplama özellikleri, zirkonyum fiyatları ve zirkonyum örnekleri ile ilgili bilgi vermek amacındayız.

Diş tedavisi yaptırmadan önce bilgi sahibi olmak, yapılacak dişin özelliklerini bilmek gerekir. Bazen olabilecek sorunlar hakkında bilgi sahibi olmak da sorunun ortaya çıkmasını engeller. Öncelikle size hangi nedene ile diş estetiği veya diş kaplaması gerektiğine doğru bir şekilde karar vermek gerekir. Bazen diş ağrısı, bazen kırık diş gibi nedenler diş kaplamasını zorunlu hale getirir. Bunların dışında eksik diş boşluklarının kapatılması için de diş kaplama ve diş köprüsü uygulaması tercih edilmektedir.

Size dişlerin kaplama yapılması gereken özel bir durumdan da bahsetmek istiyorum. Diş ağrısı ile gittiğiniz doktor dişin çekilmesi veya kanal tedavisi yapılması gerektiğini söyler. Tabi diş çektirmek hiç birimizin istemediği bir durumdur. Kanal tedavisi ile diş kanalları temizlenerek dişin ağrısı geçirilir. bu son derece memnun edici bir sonuçtur. Dişin ağrısı geçtiğinde kanal tedavili dişe dolgu uygulanır ve nasıl olsa ağrı kalmadığı için de o diş unutulur. Aslında tam da dişe yatırım yapma zamanıdır. Kanal tedavisi ile sinirleri alınan diş kırılgan olur. Sıvı kaybettiği için diş kırılgan olacaktır. Ağrısı geçtiği için dişin zaman içerisinde minik çatlaklar ve ilerleyen zamanda kırık oluşması olasılığı yüksektir. Dişte olası bir kırığı engellemek için diş üzerine kaplama yapılması en doğru seçenek olacaktır. İşte zirkonyum diş kaplama da uzun ömürlü ve estetik diş kaplama olarak

ZİRKONYUM KAPLAMA İÇİN KÜÇÜKÇEKMECE DİŞ KLİNİĞİNDEN BİLGİ ALDIK

İstanbul Küçükçekmece diş kliniğinden Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık. Neden zirkonyum diş kaplama tercih edilir? Zirkonyum kaplama sadece estetik özellikleri ile mi tercih nedeni olur? sorularının cevabını aradık.

Öncelikle böyle önemli bir konuda toplumu doğru bilgilendirmek için yola çıktığınızdan dolayı sizi tebrik ederim. Her kafadan bir ses çıktığı bu dönemde kimisi zirkonyum implantlardan bahsediyor. Kimisi zirkonyum kaplamanın kanser yaptığını söylüyor. Bilgi kirliliğinden başka bir şey değil bu söylentiler.

İmplant üzeri zirkonyum diş kPLm

İmplant üzeri zirkonyum diş kPLm

Öncelikle hastalara en doğru bilgiyi sadece diş hekimlerinden alabileceklerini  bir kez daha söylemek gerek.En tutarlı ve doğru bilgiyi de muayene olduktan sonra almak mümkün olabilir. Hastalar genellikle kendilerine yapılacak tedavi fiyatı ile ilgili telefon ile veya bir tanıdıkları vasıtası ile bilgi almak istemekte. Bunun mümkün olmadığını sanırım hastalar da biliyor. Ancak yine de bir fiyat duymak istiyorlar. Kişisel olarak onlara bir fiyat söyleyemiyorum. Çünkü mesela on bin tl dediğimde belki de tedavileri iki bin TL ile bitecek. Kişi bu bütçeyi karşılayamayacağını düşündüğünde tedaviyi erteler. En büyük hata da tedaviyi ertelemektir. Mevcut sorunların daha da büyümesine neden olan bu erteleme durumuna engel olmak için ben tahmini de olsa bir fiyat vermekten yana değilim şahsen. Bunu tersi bir senaryoda da verilen fiyattan daha yüksek bir tedavi fiyatı çıkma ihtimalidir. Eski kaplamaların altındaki dişlerin çekim gerektirmesi ve implant gibi daha yüksek fiyatlı işlemlere gerek duyulması da  hastanın evdeki hesabının çarşıya uymamasına neden olacaktır. Mesela iki bin TL ile dişler yapılacak diyerek bütçe ayarladı ise on bil TL gibi bir maliyet her iki tarafı da zora sokacaktır.

Yukarıda da anlatmaya çalıştığım olumsuzluklar ile karşılaşmamak için İstanbul Küçükçekmece de bulunan diş kliniğimde gerek zirkonyum diş kaplama fiyatı soranlara gerek implant fiyatı soranlara muayene öncesi tahmini de olsa bir fiyat vermekten kaçınıyorum açıkçası. Muayene olduklarında da yapılabilecek tedavileri ve alternatifleri ile birlikte fiyatlar hakkında da detaylı bilgi vererek hastanın kendi diş sağlığı ve tedavisi hakkında detaylı bilgi sahibi olmasını istiyorum.

Zirkonyum diş kaplama ile ilgili detalı bilgileri burada tekrar tekrar yazmaya gerek yok. www.drsertac.com/zirkonyum sayfasından okuyabilirsiniz. Kaplamanın mekanik biyolojik avantajları ve fiyatları hakkında videomu da izlemek mümkün.

Sağlıkla kalın.

Diş çürükleri nasıl engellenir?

Diş çürükleri nasıl engellenir? konusunda Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya www.saglik5.com sitesine açıklamalarda bulundu:

Diş çürükleri nasıl engellenir?: Diş çürükleri öncelikle doğru ağız bakımı öğretilerek engellenmeye çalışılmalıdır. Diş çürüğü oluşmuş ise oluş sebebi araştırılmalı ve bu sebep ortadan kaldırılmalıdır. Genellikle aşırı tatlı tüketen kişilerde diş çürükleri daha sık görülmektedir. Aslında tüketiminin fazla olması diş minesinin zayıflamasına ve daha kolay çürümesine neden olur. Yanlış diş fırçalama da çürüklerin oluşması için uygun ortam yaratabilir. Yanlış diş fırçalamadan kasıt dişler üzerine baskı uygulayarak kadar kuvvetli fırçalamaktır. Bazen de dişlerin çiğneme yüzeyleri veya arka azı dişler bölgesi fırçalanmaz ise hatalı fırçalama nedeniyle arka bölgelerde oluşabilmektedir. Diş fırçalama sonrası diş hekimi önerisine göre diş ipi kullanımı çürük oluşumunu engellemek için etkili olabilmektedir. Kullanılan dişler arasındaki gıda artıklarını ortadan kaldıracaktır.

Sağlıklı olmaları için dişleri sadece fırçalamak yeterli midir?

Diş sağlığı denildiğinde sadece olmayan dişler düşünülmemelidir. Sağlıklı dişlerden kasıt etrafındaki dokusu ve kemik dokusunun sağlıklı olması ve diş minesinin düşük koruyucu özellikte olmasıdır. Diğer taraftan dişlerin doğru sıralanıyor olması da sağlıklı dişlerin koşuludur. Doğru beslenmek de iyi bir ağız sağlığı için büyük ihtiyaçtır. Aşırı tatlı tüketimi veya asitli gıdaların alınması problemlerinin ortaya çıkma ihtimalini arttıracaktır. Özellikle yemeklerden sonraki ilk yarım saat içerisinde dişler üzerinde verirken yemek artıklarını uzaklaştırmak faydalı olacaktır.

www.saglik5.com a röportaj veren Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Dişleri nasıl daha beyaz sadece getirebiliriz?

Diş her zaman istenildiği kadar beyaz olmayabilir. Dişleri istenilen beyazlığa getirebilmek için düzenli diş fırçalamanın gerekli olduğunu biliyoruz. Ancak bazen dişler doğumsal olarak sarı renkli olabilir. Dişin yapısı beyaz olmadığında diş hekimleri kullandıkları ilaçlar ile diş rengini daha beyaz halDe gDetirebilmektedir. Bu amaçla evde veya ofiste diş beyazlatma işlemi uygulanır. Diş beyazlatma işleminden önce diş taşlarının temizlenmiş olması ve diş yüzeyindeki lekelerin uzaklaştırılmış olması gerekir. Bu işlem tamamlandıktan sonra ofiste yapılacak deri üzerinde bir koruyucu sürüldükten sonra dişlerin üzerine diş beyazlatma İlacı sürülür. Diş rengini ağartan ilaç diş etlerine değdiğinde sızlama yapabilir. Bu nedenle diş eti koruyucusu olmadan kullanılmaması gerekir. Diş hekimi kliniğinde uygulanan bu yöntemde daha etkili bir beyazlatma olabilmesi için sürülen ilacın üzerine ışık kaynağı ile ışık verilir. Bu sayede diş beyazlatma işlemi daha etkili olur. Diğer bir diş beyazlatma şekli ise ağızdan alınan ölçüye göre hazırlanmış silikon plakların içerisine koyulan beyazlatma ilacını dişler üzerinden uygulanmasıyla gerçekleşir. Diş yapısına ve rengine göre hangi konsantrasyonla ne kadar süre ile uygulanacağını ve karar verecektir.

Hem güzel görünen hem de sorunsuz bir ağız için düzenli diş hekimi kontrolü gereklidir. Sadece dişleri fırçalamak ve ağız diş sağlığı için yeterli olmamaktadır. Bazen kalıtımsal hastalıklar nedeniyle diş ve diş etlerinde problem ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra beslenme alışkanlıkları ve tırnak yeme, kalem ısırma gibi kötü alışkanlıklar da diş yapısında bozuklar neden olabilmektedir. Dişlerin eğri olması da uzun ömürlü ve sağlıklı bir kullanımı engeller. Bu nedenle ilgili işlerin mümkün olan en kısa süre içerisinde ortodonti uzmanı tarafından düzeltilmesi tavsiye edilir. Bazı durumlarda tel taktıramayacak olan hastalar için azından lamina veya zirkonyum diş kaplama gibi yöntemlerle önerilebilir.

 

Kaynak: www.saglik5.com

İmplant Üzeri Zirkonyum Diş

Dişlerin ne zaman ve nasıl kaybedildiği her hasta için farklılık göstermektedir. Bazen bütün dişler bazen de sadece bir diş eksikliği olabilir. Diş kökü yerine yapılan implant vidası kemik ile kaynamasını gerçekleştirdikten sonra üzerine kaplama köprü veya protez yapmak gerekir. Zirkonyum diş bu aşamada iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir çok önemli özelliği olan zirkonyum diş kaplam implant üzerine diş kaplaması kullanırken de tercih edilen bir malzemedir.

İmplant üzerine bir diş veya diş köprüsü gerektiğinde iki seçenek vardır. Birisi içerisinde metal barındırmaz. Bu zirkonyum diş kaplama seçeneğidir. Bilgisayar destekli üretim yapıldığı için hata payı yok denecek kadar azdır. Uzun ömürlüdür. İmplant üzerine yapılan diş kaplaması implantın ömrü için önemlidir. İyi bir implant uygulaması yapılmış olsa bile üst yapı olarak adlandırılan implant üzri diş kaplamanın kurallara uygun ve doğru yapılmaması implantın kaybına kadar giden olumszluklar ile sonuçlanabilir. İyi bir implant markası yeterli değildir diye belirttiğimiz gibi iyi uygulamanmış implant da yeterli olamayabilir. İmplant üzerine yapılacak diş kaplamasının altındaki implant tam uyumlu olması ağızda uzun süre sağlıklı kullanılabilmesi için gereklidir.

İMPLANT ÜZERİNE DİŞ KAPLAMA NASIL OLMALIDIR?

İmplantın üzerine yapılacak diş kaplaması, köprüsü veya protezi statik planlamaya uygun olmalıdır. Yükleri taşıyabilecek şekilde implantların çapı ve boyu hesaplanmalıdır. Yeterli direnç sağlayamayacak implantlar için hareketli protez planlaması yapılabilir. Bu durumda implant doku destekli protezler uygun olmaktadır. Alt çenede 4 implant ve daha fazla uygulanabildiğinde çene kemiğinin genişliği müsaade ediyor ise sabit implant üzeri köprü uygulaması mümkün olabilmektedir. All on Four Teknik olarak adlandırılan bu işlemde arka büyük azı bölgelerinin boş kaldığını unutmamak gerekir. Çiğneme fonksiyonunun yeteri kadar gerçekleştirilmesi sindirim sisteminin düzgün bir şekilde çalışması için gerekir. Kapanışın doğru tespit edilmesi dil ve yanak ile doğru pozisyonda konumlanması da önem taşır.

implant üzerine yapılacak diş kaplama malzemesinin zirkonyum olması tercih edilir Çünkü zirkonyum biyolojik uyumludur ve üretim aşamasında hatasız bir üretim gerçekleştirili. Bilgisayar destekli zirkonyum diş kaplama implantların üzerine hatasız bir şekilde yerleşir. İmplantlara basınç yapmaz. Uzun süre sağlıklı bir şekilde kullanılabilen zirkonyum diş kaplama hakkında daha fazla bilgi almak için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya nın www.drsertac.com/zirkonyum  sitesi’ni ziyaret edebilirsiniz

 

 

ÖN DİŞ ESTETİĞİNDE ZİRKONYUM

Güzel bir diş estetiği herkesin hayalini süsler. Ön diş estetiğinde diş hekiminin bilgisi, tecrübesi, kullandığı malzemeler kadar diş teknisyeninin de bilgisi, tecrübesi, kullandığı malzemeler önem taşır. Her iki emeğin ve malzeme yatırımının bir araya gelmesi ile ortaya güzel bir görüntü sağlayan diş estetiği çıkar. Ön diş estetiğinde zirkonyum diş kaplama ile ilgili olarak diş yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler hakkında bir yazı yazmaya karar verdik ve konunun uzmanı Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile görüştük. Diş hekimimiz bizlere o kadar doyurucu bilgiler verdi ki kendisi 25 yıllık mesleki birikimlerini tam da sizlerin istetiği ve merak ettiği konularda bize aktardı.

Şimdi bizim üzerimize düşen de bu karar çok tecrübe edinmiş ve hastaları tarafından sevilen diş hekiminden aldığımız bilgileri size aktarmak. Öncelikle dişlerin kaplanması zararlı mı diye sorduk kendisine. Bakın bize neler anlattı. Dişlerin kaplanması için mutlaka bir veya birkaç sebep olması gerekir. Hiç kimse sebepsiz yere dişlerine kaplama yaptırmak istemez ve aynı şekilde hiçbir doktorda ihtiyaç olmadığı halde dişleri kaplamaz. Genellikle erken yaşlarda başlayan diş problemleri nedeniyle dişlerin üzerine kaplama yapılıyor. Diş kaplaması yaptıran hastalar yıllar geçtikçe yaşadıkları diş eti şeklindeki değişim nedeni ve iyi yapılmamış kaplamalar dolayısıyla ortaya çıkan problemler nedeniyle yeni kaplamalar yaptırmak zorunda kalırlar.

DİŞLERİ NEDEN KAPLATMAK GEREKİR?

Kaplama ön dişlerde genellikle dişler üzerinde kırık, kanal tedavisi, çürük, eski dolgular veya ön dişlerin eğri olması gibi sebepler ile yapılmaktadır.Diş üzerine kaplama yapılması gerektiğinde kaç dişe uygulama yapılacağı ve hangi nedenlerle bu dişlerin kaplandığı hastaya açık bir şekilde anlatılmalıdır. Daha iyi bir estetik için diş kaplaması yapmaya karar veren hastalar dikkatli olmalıdır. Diş kaplamasının iyi yapılması kendi dişiniz gibi kullanabileceğiniz estetik görünüm sağlar. Ancak iyi yapılmayan diş kaplamaları hem diş etiniz ile hem çiğnemeniz ile hem de estetik görüntülerde problemler ortaya çıkaracaktır. Daha iyi bir dişe sahip olmak isterken ağızdaki mevcut işlerin bozulması gibi bir risk söz konusudur. Böyle bir problem ile karşılaşmamak için iyi bir malzeme, iyi bir işçilik, tecrübeli ve bilgili laboratuvar ile çalışmak gerekir.

DİŞ KAPLAMA HAZIRLIĞI NASIL YAPILIR?

Diş Hekimi ağızda yaptığı kaplama öncesi hazırlık ile dişlere şekil verir. Ön diş estetiği için gerekli boyutları ve dişeti şeklini ayarlar dişlerin açıları kadar renkleri ve yüzey özellikleri de önem taşır her dışı farklı karakteristik şekli ve görünümü vardır. Düz sıralı bir şekilde yapılan dişler tatmin edici bir diş estetiği sağlamaktan uzak kalırlar. Diş etlerinin simetrik olması, kavisli ve dişeti papillerinin doğal görünmesi yapılan diş kaplamasının estetik görüntüsü için büyük önem taşır.

Estetik zirkonyum diş kaplama

Estetik Diş yapımında Zirkonyum Diş Kaplama www.drsertac.com

DİŞ KAPLAMASI NASIL YAPILIR ÖNCE SONRA FOTOĞRAF NE İŞE YARAR?

Dişlerin işlem yapmadan önce ağız içerisinden ve ağız dışından alınan diş görüntüleri önemlidir. Bu fotoğraflar diş hekimine ve diş teknisyenine yapılacak işler ile ilgili büyük ipuçları verir. Mevcut dişlerin hataları, diziliş problemleri, dudak ile olan ilişkileri ve simetrik olma durumları fotoğraf sayesinde rahatlıkla tespit edilir. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya kliniğinde sadece fotoğraf ile değil, video ile dişlerin yüz ve dudak ilişkisini kaydederek yapılacak işlemi planladığını anlattı.

Bu sayede yapılan işlerin arzu edilen görünümde olması hataların giderilmesi mümkündür dedi. Önce sonra diş fotoğrafları sayesinde hastalar dişlerinde mevcut hataları görür. İşlem bitiminde düzeltilmiş hali ile karşılaştırma imkanı da bulunmaktadır. Provalar sırasında istenilen değişiklikler gerçekleştirilir ve sonuç olarak ortaya istenilen estetik diş görünümü çıkar. Hasta, hekim ve laboratuvar tarafından büyük emekle elde edilen sonuç herkes için memnuniyet vericidir.

Diş tedavileriniz için bilgi almak isterseniz http://www.drsertac.com/dis-kaplama   adresinden bilgi alabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama

ZİRKONYUM PORSELEN KAPLAMA;

Zirkonyum estetik diş kaplamalarda tercih edilen bir sistemdir.  Bu sistemde hasta ağızından alınan ölçü tarayıcı ile taranıp bilgisayar ortamına gönderilir.

Bu üç boyutlu modelleme teknikleri ile oluşturulan tasarım, cad-cam cihazına aktarılmakta ve cihaz hazır zirkonyum blokları dişe uygun olarak keserek şekillendirmektedir. Bu kaplamalar üstün estetik özellikleri ile hasta ağzına uygulanır ve uzun süre kullanılabilirler.

Estetik köprü protezleri tasarlanırken uygulanan bir diğer yöntem ise demo tasarım uygulamalarıdır. Amaç kalıcı protezler yapılmadan, hastaya yapılacak protezlerin estetik alternatiflerinin hastanın alçı modeli veya kendi ağzında özel malzemlerle yapılması ve denenmesidir. Böylelikle hasta olası estetik değişim hakkında fikir sahibi olmakta ve hatta kalıcı restorasyonlar yapılmadan bir hafta süreyle yapılan demoları deneyebilmektedir.

Dişlerde farklı nedenlerle oluşan sarı-kahverengi renk değişiklikleri, dişler arasındaki aralıklar,diş yüzeylerindeki yapısal bozuklukları porselen laminate veneerlerle (laminalar) düzeltilebilir.Bu tür dişlerin sadece ön yüzeylerinden çok az bir diş dokusu kaldırılır.Daha sonra oluşturulan 0.5- 1 mm kalınlığındaki porselen yapraklar diş yüzeyine yapıştırılır .Bu tür restorasyonlarla olağanüstü estetik sonuçlar elde edilmektedir. Bu yöntemdede yapılacak mock-up lar hasta ve hekime olası çözümler hakkında fikir verebilir. Ayrıca düzgün bir dizilime sahip dişleriniz varsa ancak bu dişlerin rengini beğenmiyorsanız,ağrısız birkaç seans halinde uygulanan diş beyazlatma (bleaching) tedavileri ile çok daha beyaz gülüşlere sahip olmak mümkündür.